Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti tudtátok, hogy az alma...

Ti tudtátok, hogy az alma hasfogó?

Figyelt kérdés
Én h*ülye adom a kicsinek már napok óta és csodálkozom, hogy mitől nincs kakis pelus.....erre ma mondja egy anyuka, hogy az hasfogó....csak gondoltam, megosztom. És persze várok ötleteket, hogy mivel keverjem az almát...
2011. dec. 6. 11:32
1 2
 1/12 xStefix ***** válasza:
100%

A reszelt alma szokott inkább fogni, mert abban egészben vannak jobban a rostok. Az almalé és püré kevésbé. De végső soron egyéni.

Adj mellé őszibarackot vagy szilvát, ha már eheti, úgy kicsit hajtani fogja. Vagy főzelékbe is teheted, krumplival, husival, akkor is kevesebb lesz az alma-rész.

2011. dec. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Reszelt almát kapott. Ma adok neki alma-szilvát (bébiétel, pont kaptunk egyet:). Mennyit ehet meg belőle, ha eddig még sosem evett szilvát?


És ha már itt vagy:)

Írnél nekem 5 étkezést példának, hogy nézzen ki a napi menü.

Reggel-délben-este tápszert kap.


A tízórai és uzsonna érdekelne.

(pl. mikor inkább gyümülcs, mikor tejpép, de minden érdekel)

2011. dec. 6. 11:42
 3/12 anonim ***** válasza:

igen tudtam, ezért sem adok sima almát. everem valamivel, pl szilva, barack.

De a banán és a répa is nagyon hasfogó.

2011. dec. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajnos én is tapasztaltam a lányomon.
2011. dec. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Valakinek ez a hasfogó valakinek meg teljesen más.


Az én lányomnál egyedül a banán az, ami nagyon-nagyon megfogta a hasát.

Alapból székrekedéses volt, amíg nem kezdtünk neki a hozzátáplálásnak (tápszeres baba) és mikor hagytam, hogy magától kakiljon, akkor kb. 4 napig bírta. Mivel a gyerekorvos azt mondta, hogy ne szél csövezzük és hőmérőzzük, mert magától is tudnia kell kakilnia, és naponta kell, hogy széklete legyen a tápszer miatt.

2011. dec. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, kinek ez kinek az. Ti a szilvát ajánlottátok, nálunk az csak puffadást okoz. Széklet hígító hatása nemigen van.
2011. dec. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen tudtam, mert már anyukám nekem is reszelt almát adott, ha rosszul voltam kicsiként, és ment a hasam vagy sokszor hánytam.

Lányomnak viszont nem fogja meg a hasát, úgyhogy valóban babája válogatja.

De tényleg érdemes összekeverve adni valamivel, pl. őszibarackkal.

2011. dec. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4 évesemnek is fogja. De a pürésített verzió épphogy nem. :o)

Persze babakor az más. :o)

2011. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:
100%

Függ:

- mennyi idős. Papír szerint szilvát 7 hónapos kortól lehet adni, de ez nem mindig pont ennyi, ugye.

- miket eszik már és azokat mennyire bírja. Ha többfélét és általában nincs gondja velük, akkor lehetsz bátrabb is, de mondjuk én az első 2-3 hónapban még nem szoktam javasolni, hogy rögtön sokat, mert mi van, ha pont az az új üti ki. Ráadásul a szilva ugye hajt is, nehogy most meg hasmarsa legyen. Szóval szerintem érzéssel. Ha ma keveset adsz, de ízlik neki és nem lesz baja tőle, holnap már mehet több is, ha annyira rákattan.


A tízórai és az uzsi mindegy szerintem, ahogy te jónak látod ill. ahogy ő jelzi neked. Én az enyémnek de. általában almásat adtam (ősszel kezdtük a hozzátápot), más gyümölcssel, gabonával vagy keksszel. Du. is általában gyümölcs volt, tejpép ritkábban. (Én inkább gabonapépet csináltam anyatejjel, mert ő még javában szopott ekkor). De ha a tiédnek fordítva tetszik, úgy is jó. :)

Ha nagyobb lesz, jöhetnek majd a joghurtok, pudingok, kekszek, müzlik és a falatkák, szendvicsek is. Igazából a te fantáziádra van bízva, ő meg majd eldönti, hogyan kéri. Reggelire gabonapépet, müzlit vagy szendvicsfélét szoktunk, tízóraira és uzsira mondjuk gyümölcs, ebédre valami komoly főzelékféle, este pedig főzelék-maradék vagy szintén valami hideg. De ez attól is függ, hogy pl. ő mikor aktívabb, mert akkor nyilván előtte érdemes valami táplálóbbat adni. És estére sem jó tömény, telítő, nehéz hamit, mert akkor rosszabbul alhat.

De mondom, ha őrá figyelsz, látni fogod, hogy jó neki. :)


A többieknek pedig köszönöm, jól esett. :) Az elmúlt 2,5 évben azért nekem is voltak rosszabb napjaim, amikor kapásból írtam le a véleményem éshát ez látszik is a "számomon". Meg ugye nem mindenki ilyen szopista meg együttalvó-párti... De valóban nem érdekel már. Ha 10-ből akár 1 anyukának tudok segíteni, nekem már az is öröm.

2011. dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

Ezt találtam:

"A gyümölcs hashajtó hatása több úton megy végbe. Egyrészt viszonylag magas a rosttartalma, mely a székletben vizet köt meg, és így lazítja az állagát. Ugyanakkor megfigyelték, hogy a szűrt szilvalé is hashajtó, pedig a szűréssel valamennyi rostanyagot eltávolítanak belőle. A vizsgálatok kimutatták, hogy a~szilvában található cukor, elsősorban magas gyümölcscukor és szorbit tartalma felelős a hashajtó hatásért. Ebből adódik a tejjel adott nagyon erős hatás, hiszen a tejben lévő tejcukornak is lehet szék- letürítést gyorsító képessége. Emellett a szilvában olyan fenolos vegyületek (klorogénsav, neoklorogénsav) is találhatóak, melyek szintén fokozzák a belek működését. Ezek alapján nem kell csodálkozni, hogy a szilvát évszázadok óta használjuk a székrekedés kezelésre."

okoriegeszseg.shp.hu

2011. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!