Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem jól csinálom? 1 hónapja...

Nem jól csinálom? 1 hónapja hozzátáplálok,5 hónapos kisfiú. Elmondom, hogyan csinálom: Kóstoltattam vele már sok mindent, amit ilyen korban lehet, alma, tök, krumpli, répa, csirkehús.

Figyelt kérdés

És én úgy etetem, hogy egyik nap kap fél üveg tököt, (többet nem eszik) msáik nap megkapja a maradékot, harmadnap kap, fél üveg répát, negyedik nap a maradékot, ötödik nap kap fél üveg almásőszit, másnap a maradékot stb stb.

Itt meg azt olvasom, hogy addig ne kapjon új ízt a baba ameddig ki nem váltott 1 egész étkezést! valaki nyugtasson meg...


2011. nov. 28. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a legfontosabb szabály, hogy egyszerre egy új ízt kapjon. tehát ez rendebn van.

a másik, amit célszerű megfogadni, hogy fokozatosan adod: az új ízből csak 1 kanálnyit kapjon elsőre (tehát már ismertbe keverve kapja). tudom, hogy ezt üvegessel nem egyszerű kivitelezni, de csak így tudod elkerülni, hogy ha valamit nem bírna, akkor ne akadjon ki teljesen a kis szervezete.

2011. nov. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszotál:)

Az új ízeket természetesen fokozatosan kapja. Pl a csirkehús zöldségkörettel (ez volt most az utolsó új íz), hogy első nap 2-3 kanál, 2.nap egy kisebb adag, 3.nap egy nagyobb adag. Viszont kijött belőle, még a kaki színét is elváltoztatta, így azt gondolom, hogy ez még korai volt.

2011. nov. 28. 10:32
 3/12 anonim ***** válasza:

nem, új ízt kaphat, sőt kóstoltatni kell is, csak nem fél üveggel hanem 2 kiskanállal. nagyon nem mindegy mert ha allergiás fél üvegtől nagyon nagy baj lehet, enyémet 2 kiskanál kiütötte.


csirkehusit meg majd csak 6 hónapos kortól lehet adni, nézegesd a hozzátáplálási táblázatokat, ne az üvegen a hónapokat :)

2011. nov. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

bocs, közben láttam a kommentedet.


ne rohanj, 2 hónapra valót kóstoltattál 1 hónap alatt, picit lassíts.


nestlé hozzátáplálási táblázatot olvasd át, nagyon fontos, hogy olyat adj amit lehet, ne pedig azért ne adj mert szemmel láhatólag nem neki való! :)

2011. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem a védőnő mondta, hogy adhatok csirke pulykahúst. Azért mertem adni neki.

Mindenkitől hallom, hogy kaptak valami táblázatot a védőnőtől, én nem kaptam semmit. Amit találtam a neten abban mindenben elvesztem:-(

2011. nov. 28. 11:39
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké, akkor most ott tartunk, hogy eszik (csak üvegeset) Tököt, répát, őszibarackot, almát, krumplit. Csirkehúst próbáltam azt most hagyom. Ezeket a csirkét leszámítva eheti? De csak ezeket adjam neki? Így váltogatva ahogy eddig csináltam, cak a lényeg az, hogy most egy darabig (meddig) ne kapjon új ízt? Jól értelmezem amit írsz?:-)
2011. nov. 28. 11:42
 7/12 anonim ***** válasza:
El sem kellett volna kezdeni még a hozzátáplálást.
2011. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

12:02 Nem tudhatod, hogy milyen okból kezdte el a kérdező a hozzátáplálást. A kérdésre kellene válaszolni.

Kedves Kérdező! A csirke, pulyka szerintem is korai. Válassz ki egy hozzátáplálási táblázatot és csak azt nézd, ahhoz ragaszkodj, így nem keveredsz bele.

Én az új ízeket mindig 2-3 kanállal vezettem be. Másnap a már ismert ízhez kevertem egy keveset az újból. Ezt kapta pár napig. Utána megint új íz 2-3 kanállal és így tovább.

2011. nov. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem ez a legjobb táblázat. nálatok nem ismerem az okát, hogy miért 6 hó előtt kezdtél hozzátáplálni. a lényeg, hogy az egyszerűbb, könnyebben emészthető ételeket add 7-8 hós koráig.


[link]

2011. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. nov. 28. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!