Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend káosz! Akinek 1X...

Napirend káosz! Akinek 1X alszik a gyereke, és 5X kap enni, mikor vannak az étkezésekés, mikor alszik?

Figyelt kérdés
Azt hiszem 2-ről 1 alvásra vált a fiam, de nem tudom,hogy így mikor legyenek az étkezések. A tuti napirendünket felváltotta a káosz. A napi 5X kajához viszont ragaszkodnék. Köszi mindenkinek!
2011. nov. 21. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor a én lányom váltott, pár napig nálunk is káosz volt. Az ebédet lefixáltuk először negyed, majd később fél 12-re. A reggeli ébredés után, a vacsora alvás előtt volt, így már csak a 10 órait és uzsonnát kellett kitalálni. Én próbálkoztam többször nála, hogy mikor éhezik meg ennél a két étkezésnél, és pár nap alatt sikerült kitapasztalni, de az órát azért rugalmasan kezeljük.
2011. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

15 hónapos:

kelés 7-7,30 tápszer

reggeli csipegetés egy óra múlva

10 óra gyümi

12 ebéd

12,30 körül alvás. alszik 1-1,5 órát.

16 körül valami kisebb hami mint puding, joghurt..stb

18 vacsi

20,30 körül ismét tápszer

2011. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanaz mint az előzőnél, 15 hónapos kislány, csak tápszer helyett cicizik, éjjel is vagy 2x.
2011. nov. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

11 hónapos a kisfiam, ő is áltban 1x alszik.

8.00: felkelés

8.30 : reggeli

12.oo: ebéd

12.oo - 14.oo, 15.oo ig alvás

15.oo. - uzsi

17.oo: uzsi II. ( de ez csak vmi gyümi)

20.00: vcsora

2011. nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Várok még válaszokat. Az a bajom, hogy délelőtt túl sok az étkezés, rövid időközökkel, délután meg van egy nagyobb szünet. Az én fiam tuti nem fog enni 1-másfél óra szünetekkel.
2011. nov. 22. 11:56
 6/8 anonim ***** válasza:
2.vagyok. én is azt hittem hogy nem fog enni a lányom. 10-kor a gyümi lényegében nem ad nagy tápanyagot így ebédre tuti megéhezik a fiad. de ha kihagyod a reggelit és tápszert/cicit kap csak az sem gond. a gyümit pesrze lehet délutánra is hagyni akár azzal is variálhatod a napot. lényegében 12-13 hónapos korig nálunk sem volt fix napirend de aztán szép lassan beálltunk rá. van hogy a lányomnak sem kell gyümi tízkor, akkor hagyom és majd kap délután.
2011. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10 hós, napi 2x alvás és ilyen a napirend:

Ébredés 7:30-10:00 között (mikor hogy)

Utána reggeli

Ebéd első alvás után 13-15 óra között.

Uzsi a második alvás után. ilyenkor kevés tejpépet kap, vagy baba pudingot, vagy gyümit, a lényeg, hogy ne lakjon jól vele annyira, mint egy főzelékkel.

Vacsi este 20 fele. Főzelék.

Fürdés 9-10 között, majd tápszer.


Amúgy én rájöttem a gyerekemnél, hogy hiába ragaszkodtam én bármihez is, attól még nem volt úgy. Rájöttem, hogy ha nem éhes, akkor nem kell üldöznöm a kajával, mert semmit nem érek el vele. Rábíztam és szépen kialakult az étkezési szokása. Tarja, persze, ha nem 8-kor kel, hanem 10-kor minden csúszik.

2011. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tarja helyett tartja-t akartam írni! :)
2011. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!