Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennél 7 hós anyatejes...

Mit tennél 7 hós anyatejes babával, aki nem akarja megenni amit főzök neki?

Figyelt kérdés

Előszőr is nem erőltetem, nem sürgetem, stb...!

1 hónapja próbálkozunk a hozzátáplálással, semmit nem eszik meg. A szokásos módon kezdtem, főztem neki krumplit, répát, sütőtököt, adtam almát, őszibarackot.

Egyiket sem hajlandó megenni. Kínomban kibontottam egy Hipp-es őszibarackot, az ízlik neki csak.

Mit tegyek? Adjam neki ezt egy ideig, majd megpróbáljam belekeverni az én főztömet, vagy ne adjak semmit, amíg nem eszi meg amit szeretnék?

Egész ősszel neki pepecseltem, teli van a fagyasztó a saját bio gyümölcseinkkel..

Nem vagyok extrán az üveges ellen, de azt szeretném, hogy azt egye, amit én főzök neki..

Gondolom azért ízlik neki csak ez, mert jó édes..


2011. dec. 6. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én első gyerekem is csak az üveges kajákat ette meg (jó egyéves korig). Hiába álltam még tótágast is, akkor sem ette meg a főztömet, sem az igazi piaci gyümölcsöket.
2011. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj, a kizárólag anyatejes babák nehezebben fogadják a hozzátáplálást. Ha jól emlékszem egyébként a hippes őszibarackban nincs hozzáadott cukor, így azt nyugodtan adhatod neki. Elég sima, szét van benne minden passzírozva, biztos azért szereti.

Enyém is csak anyatejet kapott és a lereszelt almát géppel átpasszírozva ette csak meg. elég soká tudtam leállni ezzel. Lereszeltem az almát és kis lyukú szűrőn átnyomtam.

Az üveges barackhoz adhatsz még főtt, szintén "áttört" gesztenyepürét, az laktató. Vagy köles, rizs pelyhet. Pl. holle márkát, az bio és van gluténos és gluténmentes is. Ha sűrű felhígítod vízzel, vagy gyümilével.

Én azt tapasztaltam, hogy nem az ízzel volt sosem a gond, hanem az állaggal. Az anyatejes babák úgyis hozzá vannak szokva az ízekhez, mivel a tápszer mindig ugyanolyan ízű, az anyatej meg változik.

Nem az édes a baj, erre fogja mindenki, nem olyan finnyásak még.

2011. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én azt látom az íz a gondja, mert próbáltam egyszer más, nem édes üvegest. (az is fúúúúúj).
2011. dec. 6. 14:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Turmixolva adod neki a gyümölcsöket és zöldségeket (főzelékekeket)?
2011. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 éves koráig ivott anyatejet. 6 hósan próbálkoztam először a hozzátáplálással. Az almalevet, pürét úgyahogy megette, de sokáig nem tudtam neki mást adni az anyatejen kívül, mert nem fogadta el. Nem is főztem neki külön, mert nem érte meg. Vettem üveges kajákat és azzal próbálkoztam nála időnként. Volt, hogy 2-3 hétig sem próbáltam neki más kaját adni, mert nagyon ellenállt. A súlya szépen gyarapodott, az anyatej elég volt neki. Olyan 15 hónapos volt, mire egy étkezést ki tudtam neki váltani pürével. Két évesen ment bölcsibe és a többiek hatására kezdett el "normálisan" enni, meg annak köszönhetően, hogy ugye nap közben nem tudtam szoptatni. Eleinte el voltam keseredve, hogy ilyen nehezem megy ez nekünk (bár doktornéni és a védőnéni is megnyugtatott, hogy vannak ilyen gyerekek, majd lesz ez másképp is), de immáron 4 éves, 104 cm, 18 kg és nagyon jó étvágyú. Mindent megeszik és megérte 3 éves koráig az anyatejes táplálás, nagyon jó az immunrendszere:))
2011. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az első választ akár én is írhattam volna... az én lányom se volt hajlandó, csak üvegeset enni, de pl. még ma is azt mondta az ebédre amit főztem, hogy PÚJ.... (28 hónapos.) Pedig nem főzök rosszul:D
2011. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen turmixolva, jó hígan.
2011. dec. 6. 15:04
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, értem, de ha nem kap, nem is ismeri az üvegeset, nem fogja azt kérni.. de mondom, nem vagyok nagyon ellene...


A fiamnál nem az van, hogy hozzászokott, csak megkóstólta, és ez az első, amit megenne, ha adnék..

2011. dec. 6. 15:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy ideig nyugodtan adhatsz neki üveges kaját, mondjuk nem olcsó mulatság. És néha csinálj neki magad is. Egyszercsak el fogja fogadni.
2011. dec. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne kiskanalasat adj neki, hanem tedd le az etetőszék tálcájára, hadd vegye fel és kóstolja ő maga. Pl egy főtt brokkolirózsát, vagy egy karika banánt, egy kölesgolyót, kifilézett mandaringerezdet, ilyeneket. Sokkal izgalmasabb neki, ha ő maga ismerkedhet az ízekkel, formákkal, oké, nyilván eleinte a kaja 80%-a a földön fogja végezni szétnyomkodva, de hát nem is sietsz sehová.

A fiam egy éves elmúlt, mire a kanalas dolgokat elfogadta, viszont gyönyörűen evett kézzel sok mindent.

2011. dec. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!