Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány mili anyatejet szopik,...

Hány mili anyatejet szopik, vagy tápszert eszik 6 hós babád? És ezzel hány órára telik el a pocija?

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert az én 6 hós fiam még mindig 3 óránként kér cicit, még éjszaka is. Ezen meg mindenki szörnyülködik, hogy már 4 óránként kéne ennie.

Ma lemértem, és 100 milinél többet nem szopik a cicimből, pedig van benne még bőven. Kipróbáltam ma azt is, hogy szopi után adtam neki a fagyasztóból, hátha lusta kiszopni a ciciből, de alig evett többet.

Hozzátáplálunk már egy hónapja, és akkor is három óránkét éhes, ha két szopi között adok neki gyümölcslpépet, főzeléket.

Lehet, hogy ennyire megszokta ezt a három órás szakaszt?


2011. dec. 6. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne aggódj, az én babám is 6 hónapos, anyatejes, én is adok neki reszelt almát szopi után, de ő is 3 óránként eszik nappal! Éjjel mondjuk ritkábban ébred, 7kor fekszik le és éjjel 1-2kor kel, majd hajnalban. Én is hallgattam sokat, hogy már "át kéne aludnia az éjszakát", meg "négy óránként kéne ennie" stb- de mára megtanultam hogy nem kell foglalkozni vele. Általában anyukám korosztálya mondja, akik ilyenkor már mindent adtak nekünk enni, engem ilyen korban már főzelékkel, húspéppel, mindennel etettek, és persze Anya már nem tudott minket emiatt szoptatni 7-8 hós kornál tovább! Örülj neki, hogy van tejed, tudod szoptatni, szerintem épp ez az igény szerinti szoptatás a titka hogy még tudod. Én úgy látom, hogy ez a kis gyümölcs még nem nagyon telíti el a babát, szerintem beletelik 1-2 hónapba, amíg elkezd majd többet kérni belőle! MAjd érzi, mikor kell már neki más is az anyatejen kívül! AMúgy én már régóta nem mérem, 4 hósan evett olyan 120-150 grammokat, szerintem most is akörül eszik. De nem hiszem, hogy érdemes mérned! MInden jót, szép karácsonyt, és szerintem ne aggódj!
2011. dec. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kislányom is 6 hónapos. Bár mi tápszeresek vagyunk. Így már 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást. Igazából mi is 3 óránként eszünk, kivétel éjjel, mert este 1/4 8kor eszik utoljára és reggel fél 8 körül kel és akkor reggelizik. Azért 3 óránként, mert különben nem jönne ki a reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora. Én azt tudnám Neked tanácsolni, hogy este nyugodtan adhatsz neki fürdés előtt tejpépet, aztán fürdés után lefekvéskor cicit. Valószínű végig is aludná az éjszakát. Nekem ezt a doktornő és a védőnő tanácsolta.
2011. dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, még azt leírom, hogy mennyit eszik.

Reggel kb 140ml tápszer (most kap majd újat, mert ezt eszi pár hetes korától és lehet már nem ízlik neki, vagy nem tudom, de szerintem azért többet kellene ennie.)

Tízórai gyümölcs kb 150g, többnyire tejpéppel keverem, mert magában nem jön be neki a gyümi.

Ebéd 200g főzelék, amit én szoktam csinálni, mert a boltit nem eszi meg

Uzsi 120ml tápszer

Fürdés előtt 4-5 kanálból tejpép és fürdés után 140ml tápszer

Egyébként tápszerből a kislányom sem eszik sokat egyszerre.

2011. dec. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

6 hónapos tápszeres kisfiú. 3 hónapja tápszeres. Kezdetektől 3 óránként eszik, nagyon ritka az amikor úgy gondolja, hogy inkább 4 óra múlva kér enni. 150-180 gramm tápszert eszik. Mostanában inkább 180 gr.

Hozzátáplálok, tízóraira gyümölcsöt kap, van, hogy 1 üveggel eszik, akkor nem kér tápszert, ha csak fél üveggel eszik, akkor majdnem 150 gramm tápszert bevág még utánna:-)

2011. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!