Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái,...

Tápszeres babák anyukái, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
2 hónapos kisbabám a Milumil AR optima tápszert eszi kb 3 hete. Egy evéssel 150 ml-t, és 2 óránként kéri. Normális ez? Előtte a Lactogen AR tápszerrel etettük, de állandóan fájt tőle a hasa, így váltottunk! Viszont azzal 4 órát is elvolt evés nélkül. Ekkora különbség van a két tápszer között? Nem túl gyakori ez az etetés? Félek, nehogy a kis gyomrának baja legyen!
2011. dec. 7. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
8 hetes babának sok. Maga a 150ml is, de a 2 óránkénti evés az nagyon. Vagy csökkentsd le az adagot 120-ra vagy ne etesd 2 óra múlva. Esetleg megpróbálkozhatnál mással is, rengeteg féle tápszer van. Vegyél neki baby fit-et, vagy a humana, beba termékcsalád valamelyikét.
2011. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fiam is Optimát kap, a simát. Most 3 hónapos, de már 1 hónapja a 150 ml-t eszi, eleinte ő is gyakran kérte, 2,5-3 óránként, de éjjel nem evett. Így kb. 6 étkezése volt, most már csak 5 ezzel az adaggal, de van olyan, hogy még kér egy kicsit. A védőnőm azt javasolta, hogy próbáljuk nyújtani az időt, hogy 3 óra legyen a szünet az étkezések között.
2011. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De sok, de gondolom, oka van, hgy ar-t kap. Nem lehet, hgy csak szomjas? Tápszeres babáknak szoktak inni adni. Vagy fejlődési ugrás?
2011. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is szoktam neki vizet adni, de nem mindig fogadja el. Igazából az AR-t az elejétől esszük, ezt írta a drnő... :S Volt néha hogy bukott, de simát ki se próbáltunk még. Azt mondta, ez biztos jó lesz a kicsinek!!! Próbáljam simával etetni szerintetek? Egyébként 5300 gramm. :)
2011. dec. 7. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, az AR-es tápikat a refluxos, nagyon bukós babáknak adják. Ha nincs ilyen probléma, miért ezt adta a dokinéni? Nem is értem.

Rákérdeznék, hogy miért nem kaphat sima, esetleg HA-s tápit.

2011. dec. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok, azt mondta a gyerekorvos, hogy ha nem bukik tőle (mármint a nagyobb adagtól), akkor maradhat.
2011. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ezt a tápszert kapta.Ő is sokkal többet megevett belőle mint az előírt adag:)A dokink azt mondta hogy ha nem jön vissza akkor egyen amennyi jól esik.

Ha az Ar után áttérsz sima tápszerre abból még többet fog kérni,legalábbis nálunk ez volt mikor kipróbáltuk a Humana Ha tápszert.(megette és fél óra múlva üvöltött hogy éhes)

2011. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 2 óránként evett, de max. 120 ml. Majd megváltozik az étrendje, ha suru ételt fog kapni. Ma már 5x eszik a lányom naponta.


11 hos anyukája

2011. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. dec. 7. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!