Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérjünk neki járássegítőt?

Kérjünk neki járássegítőt?

Figyelt kérdés

A kisfiam 11 hónapos és az ágy mellett ügyesen eljár, meg akkor is, ha fogom a kezét. Viszont egyedül még bátortalan.

Karácsonyra kapná a nagyszülőktől. Érdemes lenne neki venni ilyet?



2011. dec. 7. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a babakocsin. Ha azt élvezi, h tolhatja, akkor tuti megéri.

Amúgy én vetetnék. Csak mérlegelni kell, h milyet. A bébitaxik hátulján is van járássegítő, nekünk is van, de amíg nem tudott stabilan egyedül járni a fiam, addig egy percet se használta. Nem elég stabil, könnyen felbillen, ezért nem tudott rátámaszkodni. A háromszög alakúra kinyíló járássegítők azok jók, jó stabilak. De a fiam vezetni sem hagyta magát, nem engedte, h fogjuk a kezét, csak a saját feje után ment, így neki nem vettünk már olyat.

2011. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

1 éves ikreim 2 hete használják a járássegítőt!

Nagy találmány. Azóta a kisfiam már 3-4 métert megtesz egyedül.

De ami még fontos. Ők is nagyon élvezik, hogy a járássegítővel szabadon "rohangálhatnak" a lakásban.

Annyira szereti mind a kettő, hogy a lányzó már megharapta a fiú kezét, mert az elvette tőle:-)

Szóval vetess nagyszülőkkel nyugodtan!

2011. dec. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát én felesleges pénzkidobásnak tartanám. Lehet karácsonyra már tökéletesen járni fog. Ma még bátortalan, holnap végigsétál a szobában (pl enyémgyerek)
2011. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Ismerős az aggodalmad!Az én kisfiam 2 éves és 19 hónaposan kezdett el járni,addig ő is kapaszkodva oldalasan haladt mindenhol.már a Dévényi módszeren törtük a fejünket ....kapott egy magasszárú kiscipőt és láss csodát 1 hét múlva elindult,lehet nála is ki kéne próbálni,hogy tartsa a bokáját és biztosabban lépkedjen!Ne aggódj!!:-)))
2011. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnál nem vált be. Ajándékba kaptuk (örülök, hogy nem én dobtam ki rá pénzt), de amíg nem tudott biztosan menni, addig a járássegítővel sem volt bátor (sőt nem is volt túl stabil a járássegítő sem), amikor meg már ügyesen ment a lányom, nem is kellett neki semmi segítség.
2011. dec. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el játékboltba, ahol ki lehet próbálni, és meglátod, hogy mennyire érdekli. Tényleg gyerekfüggő. Én nem vettem a lányomnak, 15. hónap előtt 2 nappal kezdett el önállóan menni, kb. 3 hete. Egyébként talált magának eszközt, amit tologathatott maga előtt. :-)
2011. dec. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia,

nekünk ez a fajta van:

[link]

lányom nagyon szereti, Ő is kapaszkodva 'megy' bútorok mellett és nagyon élvezi, hogy tologathatja Leo-t! :)

Nagyon stabil és később használhatja kismotornak is (ülő részét le lehet hajtani).

2011. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A lányom 9 hónapos, a bútorok mellett ügyesen sétálgat. Ha a kezünket fogja, akkor nem, valahogy akkor máshová helyezi a súlyát. Éppen ma vettem neki egy járássegítőt. És tetszik neki, pár lépésnyit már el is tologatta. De akkor is tudja használni majd, ha már jár, mert ha tolja, akkor zenél.
2011. dec. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Van egy kockafaló vízilova is, amit szintén lehet tolni, de az nem stabil, azt nem engedem neki.

Most ilyet vettem:

[link]

2011. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A védőnőnk nem ajánlotta a járássegítőt, de most hogy ennyi jót olvasok róla, igencsak elgondolkodom a vásárlásán...

Azt mondta, teljesen felesleges, meg úgyis akkor használja, ha amúgy is tud már járni és ha mindig azt tolja, később fog önállóan, elengedett kézzel menni...

2011. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!