Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van? A fiam 6 hónapos...

Baj van? A fiam 6 hónapos lesz a hónapban. De nem forog. Meg sem mozdul. Játszik, vidám, boldog, énekel, gagyog trillázil. Mindetn csinál, de nem fordul. Eddig nem aggódtam, de most már a védőnő is elkezdte a fejét csóválni.

Figyelt kérdés
Neki sem nagyon tetszik, bár nem mondott még semmit, csak annyit, hogy nyugalom, nincs még 6 hónapos. De most már annyi!
2011. dec. 10. 14:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak azt tudom mondani, hogy az én fiam 1 ÉVES kora UTÁN kezdett el forogni. Addig ha hanyatt esett, ordított bármeddig, amíg meg nem fordítottuk. Mászik is ezerrel, kúszott is, de forogni azt nem. Hogy miért, nem tudom. Minket nem küldtek sehová, mivel értelmileg "túl" fejlett volt. Megmondom őszintén, én nem aggódtam és nem is aggódom most sem, hisz csinálja rendesen amit kell, csupán később jött a forgás.
2011. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
A lányom aznap fordult először hasra hátról, amikor a 6 hónapot töltötte. Ne aggódj, minden rendben van bizonyára. Nem egyformák a gyerekek. A kisfiam ilyen idős korában (6 hós) felült, felállt, mászott. A lányom meg idestova kb. 6-szor fordult hasra és 3-szor hanyatt.
2011. dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Hahó! A mi babánk is 17-én lesz 6 hónapos, és pont úgy vagyunk, mint Te! Nagy baba, 8,5 kiló, 72 cm, mindig is lustácska volt ha hasra fordítottuk. Mást nagyon aktívan csinál, lába keze folyton jár, próbál felülni, fog, játszik, gőgicsél-szóval gondolom, mint nálatok. És persze én is időnként megijedek, hogy te jó ég, mi baj lehet, én is hallom hogy xy babája már hogy forog stb...De mivel tudok hasonló babákról is, ezért nem aggódom annyira. És a mi babánkat már láttam megfordulni 4 hónapos korában, egyszerűen csak szerintem lusta és nem érdekli a forgás...ha hasra tesszük, akkor szépen tartja magát, kúszik is nagy nyögések közepette-de nem szereti, háton szeret lenni. Hallottam olyat anyukától, hogy az ő babája kihagyta a forgást, egyből ült, majd felhúzta magát állásba-lehet hogy nálatok is ez lesz a helyzet! Szerintem ha egyébként a korának megfelelő, érdeklődő, mozgékony kis baba, akkor ne parázzunk rajta, visszasírjuk még, mikor már rohangálni kell utána:)
2011. dec. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondom, h sírhatnékom van, h milyen emberek vannak itt. Miért kellett lehúzni a válaszomat? Semmi offenzív nem volt benne, csak segíteni próbáltam :(
2011. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Sétálni voltunk:-)

A fenekét sem igazán emelgeti, se nem forgatja.Néha néha az oldalára fordul, de ez elég ritka.

Mindenkinek kösz, megy a zöld kezecske:-)

2011. dec. 10. 16:47
 16/24 A kérdező kommentje:
A lábaival csinál valamit, olyan mintha mindig fel akarna állni-)
2011. dec. 10. 16:48
 17/24 anonim ***** válasza:
A kislányom egyidős a fiaddal.Ebben a hónapban tölti a 6. hónapot.Ő sem forog.Nem napi szinten de időnként beszélgetek egy-két anyukával akikkel egyszerre voltunk kórházban és pár nap különbséggel szültünk.Volt akinek egyszer-egyszer megfordult,van akié próbál mászni de nem az igazi sehol.Ne aggódj.
2011. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nincs baj, de ezt ennyiből nem lehet megállapítni. Ha aggaszt a dolog, akkor én a helyedben biztosen elvinném konduktorhoz, Dévényeshez vagy fejlődésneurológiára megnézetni. Lehet, hogy csak a saját megnyugtatásodra.

A védőnő fejcsóváláson kívül nem mondott mást???

2011. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Már sokkal jobb, hogy olvasom a megnyugtató hozzászólásokat:-)

A védőnő nem mondott semmit, csak úgy rá volt írva az arcára, hogy furcsálja azt,h még nem forog.

2011. dec. 10. 19:20
 20/24 Marilyn88 ***** válasza:
Az én fiam 18-án lesz 6 hònapos. Ő sem forog még, de aktív, vidám baba. 1 hete elvittem gyògytornászhoz és mutatott 5 egyszerű játékos gyakorlatot amivel erősìthetem és ösztönözhetem. Ma a torna alatt fordult meg először magátòl és sokkal aktívabb miòta tornázunk, pedig napi 2x15 perc az egész. Arròl nem is beszélve, h imádja csinálni.
2011. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!