Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplásás elkezdésénél...

A hozzátáplásás elkezdésénél szoptatás előtt adjátok a gyümit, illetve a főzit?

Figyelt kérdés

Csak szopizna a kisbabám, aki féléves múlt és nem akarja elfogadni az új ízeket. Mindig szopi után kb 45 perccel próbáltam etetni. Sajnos nem sok sikerrel:(

Ha szopi előtt etetem, akkor mennyi idővel előtte kell ezt megtenni?

Azért adtam mindig cicit először, hogy nehogy jóllakjon gyümivel,vagy főzivel és ne fogadja el a cicit.

Ti hogy csináljátok?

Segítsetek, hogy könnyebben menjen az etetés!

köszönöm előre is


2011. dec. 10. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:

közvetlenül szopi előtt. de ilyenkor általában már türelmetlenek kanalazni mert éhesek. a hn óra meg kevés mert még nem éhes. várj többet. pl. ha 3 óránként eszik akkor 2-2,5 óra után add neki a pépet és utána szoptasd meg. ha meg már ki akarod majd váltani az első étkezést, onnantól itasd evés után vagy akár közben is ha úgy jobban csúszik neki, de már most is kínálgathatod vízzel vagy babateával.


egyébként azt nem értem miért direkt szopi után eteted, hogy ne lakjon jól gyümivel? fél éves kor után a gyümivel kéne jól laknia, meg ebédre főzivel, ekkor már elég neki a 3-4 szopi :)

2011. dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A védőnő nekem azt mondta, hogy 1 éves korig a fő táplálék az anyatej legyen, és csak kóstoltatni kell a gyerekkel. Ha már nem lakik jól az anyatejjel, akkor úgyis fog enni.

Ha azt akarod, hogy még sokáig szopjon, akkor nyugodtan csináld úgy, ahogy eddig. Vannak olyan gyerekek, akik 1-2 hét alatt lecserélik az anyamellet a kanálra, de vannak olyanok is, akik nehezen fogadják el az ételt. Sajnos nekem mind a két gyerekem ez utóbbi kategóriába tartoztak, de mind a gyerekorvos, mind a védőnő azt mondta, hogy nem kell ezen aggódni. Ha még csak fél éves múlt, akkor ráértek szokni az ízeket.

Egyébként én fokozatosan áttértem arra, hogy az evés meghatározott időben történt, és a szopi meg pl. felkelés előtt, alvás előtt. Bár ezzel meg lehet az a baj, hogy nem fogod tudni cici nélkül elaltatni, bár nekünk ez még nem okoz gondot, egyelőre.

1,5 éves a fiam, a lányom 4. Igazából mind a ketten 1 éves kor után kezdtek jóízűen enni, előtte csak fél üveggel egy étkezésre. Mégis szép hurkás gyerekek voltak.

2011. dec. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fél évesen pont jókor kezdi el kóstolgatni az ízeket.

Ha elég a tejed, akkor csak a kóstolgatás fontos most.

Ha azt akarod, hogy hamar kiváltsa az étkezéseket, akkor közvetlenül szoptatás előtt add neki a főzeléket, gyümölcsöt majd. Amennyit eszik eszik, aztán jöhet a szopizás.

Ha pótlásnak adnád a kanalas ételeket, akkor meg szoptasd meg, és ha éhes maradt, akkor rögtön utána add neki az ételt.

Ez a 45p. pont sehogy nem illik nekem a képbe.

Ha 1-2 kanállal eszik csak, akkor bármikor kaphatja, az nem befolyásolja a szopizást.

Amikor már megeszik mennyiséget, akkor van értelme azzal foglalkozni, hogy mikor kapja. Szerintem.

2011. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából az én védőnőm is azt mondta, hogy ilyenkor még fő táplálék az anyatej. Ezért még korainak tartom, hogy étkezéssel kiváltsak egy szopit.

De lehet, hogy inkább a szopi előtt ( de nem közvetlenül)próbálom adni az ételeket. Talán nagyobb sikerem lesz:)

Amúgy kis husi, jól táplált. Bár azt hiszem ha mind a 2 cicicmet felkínálnám elfogadná, de én csak egyet adok neki, pont azért, hogy mostmár mást is egyen. De este nem azon alszik el, hanem magától, egy kicsi simogtással.

köszönöm a tanácsokat mégegyszer

2011. dec. 10. 22:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a babád még nem áll készen a szilárd ételekre, szopi előtt sem foga elfogadni a kaját. Ha már igazán kiváncsi, akkor szopi után is elfogadja. Ne aggódj, ráértek:)!
2011. dec. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd! Ha nem kíváncsi az ízekre, hagyd, próbálkozzatok később! Ráértek még. :)
2011. dec. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma szopi előtt próbáltam. Háát, nem túl nagy sikerrel. Forgatta a fejét és összezárta a száját. Viszont amit be tudtam tuszkolni nagy nehezen azt nem tolta ki:) De szenvedés volt, úgyhogy pár kanál után nem is erőltettem.

A cicire viszont azonnal rácuppant közvetlenül utána:)

köszönöm az eddigi válaszokat

2011. dec. 11. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!