Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reggeli és esti szopi kiváltás...

Reggeli és esti szopi kiváltása 1 éves kor alatt, tanácsokra lenne szükségem?!

Figyelt kérdés

10hós a gyermek, egyre kevesebbet szopizik, így kevesebb is termelődik, gépre nem indul be a leadóreflex és úgy érzem lassan elég is ez mindkettőnknek. Ha nem húzzuk ki egy éves korig, marad a tápszer, vagy van más alternatíva is?

Anyatejmentes megoldások érdekelnek, köszönöm!


2011. dec. 1. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
11 hós koráig szopizott a lànyom, az utolsó héten véresre harapott, alig volt már tejem csak épp nyaralni voltunk. Hazajöttünk felírattam a tápszert, első este nem fogadta el, másnap reggel óta igen. Reggel este két dl. 14 hós.
2011. dec. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp tápszer! És 1 éves kortól babatej helyette.
2011. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10 hós a lánykám, éppen harmadik napja, hogy nem cicizik. Sajnos eddig sem tápszert, sem tejitalt (10 hónapos kortól adhatót) nem fogad el. Úgyhogy én úgy adom neki reggel, hogy megcsinálom a tápszert és besűrítem gabonapéppel kanalazhatóra, így megeszi. Uzsonnára, joghurtot, tejbegrízt, pudingot kap, vacsorára tejpépet, vagy szintén besűrített tápszert vagy tejitalt. Így próbálom biztosítani a tejalapú táplálkozást számára... Sajnos jobb ötletem nekem sincs, az én lányom sem itatópohárból, sem pohárból, sem cumisüvegből nem hajlandó semmit elfogadni, nagy nehezen iszik meg egy deci vizet egész nap
2011. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

enyém is 10 hónapos korában gondolta úgy, hogy köszöni de elég volt a cicizésből :(

tápszert kapott 15 hós koráig majd babatejet 21 hónapos koráig, azóta tejet iszik. próbálkoztunk már előbb is a tejjel de nem bírta.

esetleg ha te korán be szeretnéd vezetni a tejet akkor tejpépekkel ki tudjátok húzni azt a pár hetet

2011. dec. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszaitokat! egyelőre szoptatom, aztán marad a tápszer, aztán babatej, nem ragaszkodok a tehéntejhez, majd bepróbálkozok nála szép lassan.

3.nak off: langyos (fontos!)szűrt gyümölcsleves vízzel próbálkoztál? az enyém csak langyosan fogad el mindent és ha picit édes, képes 3decit is meginni, vizet viszont semmit.

2011. dec. 1. 15:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 11 hós, mi is két hete küzdünk azzal, hogy nem hajlandó meginni a tápit. Ébredés után csak a tejpépet hajlandó megenni, reggelijébe (ami általában meleg szendvics, mert azt imádja) vajat és sajtot teszek, ebédjébe ha lehet teszek egy kis reszelt sajtot, délután kap pudingot/joghurtot/túrót gyümivel, vacsira meg vagy Aputól csen falatokat, vagy néha elfogadja a tápit kakaóval keverve (de ez is ritka, mint a fehér holló :S). Így megvan a tejalapú adagja minden nap, nem aggódom. :)
2011. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!