Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszi meg? Miért...

Miért nem eszi meg? Miért csinálja ezt? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
6 hónapos a fiam, 1 hónapja hozzátáplálom, egyébként anyatejes. Szereti az új ízeket, könnyen "befogadja". Eddig üvegeset kapott, mert olyan kis adagot amit evett nem tudtam pépesíteni. Most már viszont én csinálom neki. Ma almát csináltam barackkal, de az alma több volt benne. Pépes volt, de gondolom az almától "szálkás". Amíg evett előfordult, hogy öklendezett tőle. Miért? Tegnap zöldség pépet csináltam neki, annál nem csinálta ezt. Amikor almát eszik, akkor mindig ez van. Lehet, hogy az alma a gond?
2011. dec. 11. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a gond, hogy az alma egy kicsit savanykásabb. ha nem próbáltad még vegyél más fajta almát, hátha lesz ami ízre jobban bejön.
2011. dec. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én mindig Goldennel csináltam neki, az édes alma és hagytam megbarnulni, mert így kimegy a sav is belőle.
2011. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mmmmm, nyámi, finom édes. Üvegreszelőn reszelem neki:

[link]

2011. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Próbálkoztam már 2 féle almával is. Itthonival, és jonagolddal, de egyik sem volt jó. :( Most én is hagyom majd megbarnulni. Egyébként amit most délelőtt csináltam és nem ette meg (2 adag lett) azt délután odaadhatom neki? És mikrózni lehet?
2011. dec. 11. 11:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy nem szereti? vagy most nincs hozzá kedve most azt enni?
2011. dec. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is arra tippelek, hogy nem szereti. Csak ha babakaját adok neki, akkor abban megeszi, pl az almás-barackosat. De asszem, most egy ideig nem adok neki almát, max csak picit keverek bele.
2011. dec. 11. 11:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Reszeled vagy turmixolod az almát?

A reszeltet az enyém sem fogadta el. Csak olyat evett meg, ami teljesen pépes volt. AZ almában kis "szálkák" vannak.

Ha tudod turmixolni botmixerrel, akkor sima lesz.

SAjnos a bébiétel az teljesen homogén, és ha azt szokta meg, akkor ez most "más".


Persze az is lehet, hogy nem ízlik neki az alma. :o)

2011. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Turmixolom. Így pár kanállal megeszi. Reszelve esélytelen. :)
2011. dec. 11. 11:54
 9/11 anonim ***** válasza:

de miért ragaszkodsz ennyire hozzá?

enyém a krumplit nem szerette már 5 hónaposan se, most 2 éves és nem adok neki még mindig mert nem szereti. nem dől össze a világ, egyébként is jobb ha zöldséget eszik :)

2011. dec. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy darabosabb a bolti bébiételnél, én a reszelt almával (üvegreszelőn) kezdtem a hozzátáplálást, pont azért hogy megtanulja megenni a darabosabbat is, ne szokjon hozzá az agyonpépesített bébiételekhez. Először minden nap kapott két három kanál almát, tetszett neki, mosolygott is hozzá néha, de mindig öklendezett tőle és kiköhögte, vagy kiprüszkölte. De kitartó voltam és 10 nap alatt megtanulta megenni.
2011. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!