Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, amit semmiképp nem...

Mi az, amit semmiképp nem vennél/vettél meg a babádnak, mert feleslegesnek vagy butaságnak tartod?

Figyelt kérdés
Miért?
2011. dec. 11. 20:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Pihenőszék, járóka(amint "rács" volt körülötte üvöltött egész pici krától kezdve, földön meg imádott lenni egy pléden), járás segítő (tologatott széket, vagy bármit ha akart, de inkább egyedül próbálkozott, esett, kelt, de legalább megtanulta hogy essen)olyan motor amit nem kell hajtania, hanem motoros, bébitaxi )nem érdekelték az ilyenek, utána meg jött a lábbal hajthatós kismotor), több 10 ezer ft-os etetőszék, amíg nem ült hordozóba etettem, utána meg a fa etetőszék mellett döntöttem, ami később asztal-székké alakítható, pelenkázószekrény(helyette az a keménylapos pelenkázó alátét, oda raktam ahova akartam és nem tudott leesni se róla, ha pl az ágyra tettem), pelenka kuka(feleslegesnek tartottam), ételmelegítő, sterilizáló készülék(mindent inkább kifőztem).
2011. dec. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
babahinta nekem sem kell, inkább ringatom én arra ráérek, meg drága is ahhoz képest hogy mennyi ideig használható.Nem kell nekem játszószőnyeg sem, úgysem teszem le a földre míg nem mászik, és a bébikompot is feleslegesnek tartom. továbbá amíg lehet a gyógyszertári testápolókat használom neki,
2011. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%

Pihenőszék-úgy kaptam, de 5 percet nem volt benne a gyerek, inkább babakocsiba tettem és mozgatni is könnyebb volt

Pelenkadzsinn-az átverés netovábbja

Pelenkázó-mosógépen, kanapén, ágyon tökéletesen kényelmesen megoldottam

Méregdrága FP játékok-bugyuta dalok és semmivel sem jobb, mint olcsóbb és egyszerűbb játékok

Sterilizáló-átverés netovábbja 2

Fürdőkádállvány-ez lehetne a 3

Mindentudó etetőszék-ahogy előttem is írták

Fürdetőkarika-hogy abban hogyan lehet gyereket fürdetni én nem tudom, leginkább sehogy és amúgyis a legtöbb baleset nem a fürdőkádban történik ugyebár, szóval ez az új kedvenc szülő lehúzó babatárgyam

Járássegítő-úgyis minden másba kapaszkodik

Külön bébitakaró, bébiágynemhuzat, baldachin-előbbi nevetséges, mert sima ki méretű takaró és kész, a baldachin max szép, de mire jó?

Csillivilli járóka-minek?

Játszószőnyeg-hamar kinövi, az én gyerekem rá sem nézett

Kocsicipő-nevetséges, amíg ül úgyis vastag zokni, overall(télen mindenképpen), abba minek, nyáron nyilván nem kell, ha meg jár akkor rendes cipő

Vízhőmérő-az eszem megáll tőle

Szoptatós párna-nekem anélkül is ment

Csőrös pohár-ha nem kell cumisüveg igyon rendes pohárból. gusztustalan, amikor úton-útfélen látom, hogy a gyerekek szájából lóg ki a csőrös pohár és nyammogják az édes löttyöket. Tönkreteszi a fogaikat!

Én egy drága, de nagyon jó babakocsit vettem, sok kényelmes ruhát neki. Marhaságok helyett értelmes dolgokra költeni jobban megéri.

2011. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Beleolvastam néhány válaszba, azokkal kapcsolatban: az ételmelegítőt kaptuk, gondoltam, hogy tuti nem éri meg az árát. Most a második babám ételeit melegítem benne, és épp a minap gondolam, rá, hogy az egyik legjobban kihasznált szerkezetünk! Az üveges kaják üvegét elteszem, hogy a saját főztömet is be tudjam tenni az üveggel az ételmelegítőbe.

Kádállványt szintén kaptunk (azt kölcsön) - nem tudom nélküle elképzelni a fürdetést! Ehhez hozzátartozik, hogy nincs más alkalmatosság, amire feltehetném a kádat.

Játszószőnyeg: ha olyanokhoz megyünk vendégségbe, akiknél kutya van bent, vagy nem veszik le a cipőjüket a szobában, ott nagyon hasznos. Sajnos viszont valóban csak addig, amíg nem képes a baba helyváltoztatásra.

Amit én nem vennék meg, az ilyen-olyan csilivili cuccok, kiegészítők, játékok. Pl. ventillátor a babakocsira, quad (valaki írta), meg ilyenek. Vagy drága kiságy, szoptatós szék, drága járóka... amíg ugyanolyan jó az olcsó is, pénzkidobásnak tartom.

2011. dec. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ez annyira csalad-fuggo, hogy kinek mi valt be!!!!!

NAlunk a pihenoszek nagyon is! Imadott benne lenni, aludni, nezelodni, erkelyen, bent a szobaban. Ugyhogy nekunk az egyik legjobban kihasznalt dolog volt.

Akinek nem volt, az ha elmentek valahova mondjuk vendegsegbe, hova rakta a gyereket?


Jaras segito (okos jatek, sokan lefikaztak) :ajandekba kaptuk, ilyen kis bevasarlo kocsi jelleg. Lanyom rengeteget tologatta. Lassan 3 eves, meg mindig hasznalja, mint bvasarlo kocsit.


Bebikomp: ezt is kaptuk. Annyiban volt hasznos, hogy be tudtam rakni 10 percekre, mondjuk telen, amig elmentem wc-re, vagy az erkelyre ruhat teregetni, amig elvolt a bebikompban (imadta), addig sem tudott a forro kalyha kozelebe menni.


Ugyhogy mondom annyira gyerekfuggo kinek mi valik be!

En nem vettem pelenkazo szekrenyt, hulyesegnek tartottam. De lehet hogy masnal hasznos volt.

2011. dec. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hú szerintem ez nagyon gyerekfüggő, még előre én sem tudom, hogy mi az amit szeretni fog a gyerekem, mi az amire fölöslegesen kidobtuk a pénzt. Nekünk például volt motoros hinta (használtan vettem és miután kinőttük el is adtam, így féléves használatért fizettem 8.000,-Ft-ot) nekünk bejött nagyon, volt játszóíves játszószőnyeg is használt ez is, ezt is imádta, már nagyon kicsinek is megakarta fogni és lökdöste rajta figurákat. Ami nem jött be neki, az pl a mássz utánam Micimackó, eleinte félt tőle, most meg csak megfogja a fülénél fogva és odavágja valahova, hogy beinduljon :). Valamint nálunk még a plüssök nem jöttek be. Az a baj szerintem, ami valahol jó is, hogy akkora a választék, hogy nem igazán tud az ember lánya kiigazodni és ehhez olyan árak társulnak, hogy szégyen.
2011. dec. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Persze, minden gyerek- és anyafüggő. Én azért nem veszek pihenőszéket, mert ott a hordozó, meg a babakocsi. (meg én)

Játszószőnyeg, pelenkatartó és társaik...tényleg. Igaziból az ár-érték arányuk nem jó.

Köszönöm mindenkinek! Néhány jó tippet is kaptam :)Mindenkinek ment a zöld.

2011. dec. 12. 08:21
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekünk a fürdőkarika hasznos volt,imádott pancsolni és így biztonságosabb volt.a mosdáshoz meg kivettük, azért 1500Ft nem vág földhöz hogy az átverés netovábbja lenne ...
2012. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!