Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol a határa az emberi butaság...

Hol a határa az emberi butaságnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ma beszéltem egy ismerősömmel és hát elégé kihozott a sodromból.Elég fiatal 40 éves nagyi 5 hós az unokája és azt mondta büszkén hogy a kicsi már bizony fel áll a járókában és persze a kiságyban is és nagyon jó étvágyú baba 14 kg egy igazi kis vasgyúró.Engem csak az bántott hogy úgy tünt mintha ezzel engem tök butának néz hogy én ezt elhiszem és csodagyerekként fogom a kicsit emlegetni a továbbiakban.2 gyerekem van tehát van némiképp fogalmam a babák(mozgás)fejlődéséről,de ha valaki nek ekkora az 5 hónapos babája és ezzel a sulyal kihagyva a mászást felülést egyebeket és 5 hónaposan hipp-hopp felál kérem irja meg és én ezt a hölgyet gondolatba megkövetem és tátott szájjal halgatom a többi történetét.
2009. okt. 2. 12:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem létezik, hogy 14 kg és már áll, el sem bírja a súlyát, hogy felhúzza magát.

Az én fiam 10 hós, 8,5 kg, 72 cm. Ő bizony elég korán felült, felállt, de a többi ismerősömnek bizony a nagyobb és ráadásul fiatalabb babái még csak kúszni tudnak 9 hónaposan... Minden esetre érdekes.

2009. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


uUyan már, hát nem tudtad hogy 3 hónapos babák már ülnek?:) De viccet félretéve, annyiszor szaladok én is bele abba, hogy "nekem már...' a "tiéd még nem?"... most vagyunk a forgolódási korban, 4 és fél hónapos, oldalra gyönyörűen forog, de hasra még nem tud. Már pánikoltam, hogy más baba 4 hónapos korára miket tud?? De a védőnő megnyugtatott, hogy minden baba fejlődése más-és más , ez teljesen normális.Azt viszont nem hinném, hogyha nagyon előbb csinál egy baba valamit,az tényleg jó neki! Mindennek megvan a maga üteme!

2009. okt. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
hááát figyi. 5 hónaposan felállhat, ha nagyon, de nagyon, de nagyon ügyes... hallottam már olyan babáról, aki 4 hónaposan mászott. szóval ez még nagy duzzogva beleférne. na de, h 14 kiló?!?!?!?!?! az nagyon kemény lenne. és 14 kilóval 5 hónaposan tuti, h nem áll fel véleményem szerint. a fiam 16 hónapos és 11 kiló. el sem tudok képzelni 1 5 hónapos babád 14 kilóval... hát mit etetnek vele? csokit disznózsírral? inkább szánalmas ez, mint büszkélkedni való dolog a szememben.
2009. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
na meg igen, az 5 hónaposan 14 kg...Az én fiam se kicsi baba, de én akkor már vizsgálatokat kérnék, mert bizony túlsúlyos!!!
2009. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Á, szerintem ne foglalkozz vele!

Sokan lódítanak egy kicsit a történeten (és ezzel nem azt mondom, hogy ez a történet nem lehet valós, bár számomra is hihetetlen ;D ), és aztán ők maguk is elhiszik, hogy az bizony úgy volt. Biztos nagyon örül az unokájának és tök büszke rá - de nem kell mindent kézpénznek venni. Pláne ne hagyd magad idegesíteni ilyeneken.

Ennél sokkal fontosabb dolgaid is vannak a két saját gyerkőc mellett, nem?

Ja amúgy a lányom 1 éves és 9 kiló (és arányos, szép baba), a szomszédban meg lakik egy 4 hós kisfiú, aki szintén ennyi. Nagy termetű, kőkemény húsú vasgyúró, de szintén arányos. Csak NAGY :)

2009. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Láttad már Te is ezt a "produkciót" ? Nekem 6,5 hós a babám,10 kg,76 cm és pont tegnap állt fel kapaszkodva de nagyon messze van még az állástól!Ülni egyedül ült fel,de oldalt támaszkodik.Mászni máaszik rendesen-folyamatosan.
2009. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszi csajok úgy látom eggyezik a véleményünk ebben a dologban az én kissebbikem 16 hós úgyhogy nem rég estünk át az 5 hónapos korszakon tudom mi a zörgés.Szép napot nektek.
2009. okt. 2. 13:09
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Hehe. Ez jó. Nekem is mondtak már érdekes adatokat nagyik unokákról, de ez nem semmi...
2009. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

12.55 válaszolónak: mikor született a babád? azért vagyok rá kíváncsi,mert az én kisfiam is 6,5 hónapos és most próbálkozik a felállással.

pedig nem eröltettünk neki semmit,magától csinálja.

de nem tudom,tényleg örüljek-e neki,mert a kis lábainak vajon nem árt-e? Ti nem aggódtok?

( a 14 kg-s,5 hós kisfiút amúgy megnézném...ha igaz,szerintem is inkább szánalmas,szegényke)

2009. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%
Én fél éves korom körül álltam fel, magamtól, korán mentem. Sajnos nagyon gyengék az ínszalagok a lábamban, sok mútétem volt már, az orvosok szerint hozzájárulhatott ez is, persze ez nem törvényszerű és nem kizárólagos ok.
2009. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!