Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért legyen minden áron...

Miért legyen minden áron "önálló" egy baba/gyerek?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvasok itt az oldalon, hogy "nem kapatják el" a gyereket, hogy önálló legyen. Játsszon csak egyedül, aludjon, egyen egyedül. Szerintem egy babának babusgatásra, szeretgetésre van szüksége, nem az önállóságra, az még ráér. Persze, ha eljátszik a babám, én sem piszkálom, de pl ringatva altatom.

Az elkapatás pedig nem itt kezdődik. Szerintetek ez hogy működik?


2011. dec. 10. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
A mai világban rettentően fontos, hogy önálló legyen. Ha te mindenben magadhoz szoktatod, akkor egy cseppet sem lesz az. Mondhatod, hogy majd később, de ha azt szokja meg, hogy mindent a szájába adsz, mindent vele csinálsz, akkor később sem fog ez másként lenni és nem fogja megérteni, hogy akkor éppen miért nem.
2011. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Babáról vagy gyerekről beszélünk???

Ahhoz, hogy egészséges legyen érzelmileg, kell a biztonságérzet, hogy ott vagyunk neki. Ez a legfontosabb.

Ugyanakkor az önállóság hajtja sok mindenben előre: hagyjam egyedül enni, próbálkozni.

És a 2 és fél évesem már sok mindent meg tud csinálni egyedül, de kényelmes. Simán levettetné velem a ruháját, cipőjét, pedig egyedül is tudja. Na ezt nem hagyom.

De ha kéri, ott vagyok vele, az elalvásnál (van amikor már nem igényli).

Úgy látom, hogy egy állandó mérlegelés kell, mire hogy reagálok. van hogy jól, van, hogy utólag úgy gondolom, hogy nem. Ez van. Tanulom az anyaságot.

2011. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan miért kéne a "mai világban" önállóbnak lenni,mint a "múltban"?A gyerek ugyanúgy gyerek,az anya meg az anyja.A család egy fonto fix pont,és igenis úgy lehet ezt a gyerekben tudatosítani,ha érzi,hogy számíthat a szüleire.Ha ölelésre vágyik ,megkapja,ha közös játékra vágyik,játszanak vele..stb.A közös játék során is tanul,és később,ha már nagyobbacska,simán eljátszik egyedül.Vagy a barátaival.Mert tudja hogyan kell KÖZÖSEN játszani.Míg a nagy önállóságra nevelt gyerkőcnek fogalma se lesz,milyen a helye viselkedésforma,és nem érti mit várnak tőle.Miért adná oda a játékát,miért építene együtt,mit is lehet egyáltalán együtt játszani?!Hiszen azt is tanulni kell.

És,hogy később nem lesz önálló?Ugyan már!Az én anyám vagy dolgozott,vagy engem babusgatott,játszott velem,mikor kicsi voltam.Aztán eljött az az idő,amikor már nem ő kellett,hanem a barátnők.Aztán meg elköltöztem,családom lett.Tök jó vele a kapcsolatom,de nem mondhatom,hogy nem tudok nélküle létezni.A kisfiamnak ugyanezt igyekszem adni,mindig ott vagyok neki,ha kellek,és bizony soha nem kényszer az egyedül lét ,mégis igényli olykor.Olyankor hagyom...Én úgy gondolom,hogy akinek nem fáradtság,az csak "szolgálja ki" a gyerekét!Ettől nem lesz rosszabb senkinek,max jobb.Hiszen ha ezt látja,akkor egyszer ő is ezt fogja adni: gondoskodást,gyengédséget,odafigyelést!

2011. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem igenis meg kell tanulnia "önállónak" lenni és azt kis korban kell megtanulnia,jó nem 3 hónaposan de 6 hónaposan már igen,pl tudjon egyedül aludni,egyedül játszani,később majd ugye egyedül aludni,egyedül kezet mosni,pisilni,enni stb.Ha most nem szoktatod,hogy eljátsszon magában hanem mindig ott vagy,mindig viszed.ide-oda,sosem tudod majd 1-2 évesen magára hagyni a játékaival,mert mindig kelleni fogsz,és hát őszintén,nem csak a gyerekkel kell foglalkozni,ott van amunka a házimunka,a tanulás(már akinek),férjeddel kis idő,magadra egy kis idő,de mondok egy példát a fiam 1- 4 hónapjában az anyósoméknál voltunk,persze ott lehetetlen volt bármi napirend,mert mindent felborítottak,ha játszott az ágyába,nézték folyamatosan,oda mentek kivették,reggelinél még csináltuk magunknak szintén folyton foglalkoztak vele,az lett a vége,hogy miután elmentek a konyhából,és mi pont elkezdtünk volna enni,elkezdett üvölteni,hogy nem foglalkoznak,vele,nem akart egyedül lenni 10percet sem az ágyában,de ami a legidegesítőbb,szépen el volt az ágyában játszott,gagyarászott,én vasaltam mellette,bejött a sógornőm elkezdett gagyogni neki,minden,aztán elment,utána a gyerek meg elkezdett nyafogni vagy alvásnál egy hangot hallatott nem sírt,csak nyekkent,és ugrottak,nem foglalkozva azzal,hogy én vagyok az anyja és mit kértem.mikor elköltöztünk 2 hónap volt mire visszaszoktattam,most már nagyon szépen megvan a napirend ami mondjuk csak este ugyanaz,fürdés,evés,alvás,de napközben szinte mindennap ugyanakkor eszik,és alvásnál beteszem az ágyba,megölelgetem,megpuszilgatom,betakargatom elbúcsúzom,kijövök és ő alszik,napközben eljátszik a szobában a földön a kiságyban a járókában,ha nyűgösebb kicsit hintázik is,mi is játszunk vele fél órákat naponta többször,de nyugodtan tudunk enni,tudunk este aludni,és egyéb tennivalóinkat is meg tudjuk csinálni,egyátalán nem hanyagolom el,de tudnia kell feltalálnia magát,mert később nagyon fontos lesz,most 7,5 hónapos,mászik,kúszik,ül,áll,lépeget bútorba kapaszkodva,beszélget,nevetgél,jókedvű,kiegyensúlyozott.
2011. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Tudok egy példát,két különböző elvű családban felnőtt nőről.Az egyiket az önállóság szellemében nevelték,a másikat a szeretgetős módszerrel. Felnőttként barátnők lettek,és megbeszélték a dolgaikat.Egy ilyen beszélgetésnél kiderült,hogy a szeretgetett lány a párjával szeret összebújva tévézni,aludni,és fontos számára az érintés,míg a másik lány szabályosan rosszul van attól,ha összebújva kell lenni,és csak úgy tud aludni,ha meg van a helye hozzá=kizárt a bújás. Hogy melyik a jobb?Mindenki maga eldöntheti... Persze,mint minden zsák,mindketten megtalálták a foltjukat,mindkettő anya,és mindkettő babusgatós módszerrel nevel :)
2011. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
4. vagyok,és szeretgetem ölelgetem,babusgatom a babám,játszom vele,foglalkozom vele,elég sokat,de attól még szoktatom,egy kis "egyedül" létre,egyedül játszásra,szóval a kettő nem zárja ki egymást
2011. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hmm, mindenkinek igaza van valamiben, de legjobban a 3. válaszoló fogalmazta meg azt, amivel egyet értek. Zöld kezecske ment, várok még válaszokat is!


Egyébként, persze, valamennyire önállóságra is tanítom a babámat, egyébként 6 hónapos, de nem minden áron. Szerintem olyan 70%-ban babusgatom, és 30%-ban önállóságra nevelem, vagyis nem nevelem, hanem próbálom "mutatni" neki, hogy milyen is az. Egyébként tökéletesen eljátszik magában akár 1,5-2 órát is, de ha sír, akkor odaülök mellé, mert azt igényli. Ez mindenkinél más. :)

2011. dec. 10. 16:38
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Önállóságra nem nevelni kell a gyereket, hanem ha megfelelően szerető, támogató közegben nő fel, akkor önállósodni fog teljesen magától, ha eljön az ideje.

Nekem igazi "ölbebabák" a gyerekeim. Abszolút pártolom az együttalvást, a rengeteg ölbenlétet, összebújást. A nagyobbom (3 éves múlt, kislány) magától döntött, mikor akar leszokni a ciciről (kevéssel a 3 éves szülinapja előtt), mikor akar a saját ágyában aludni (másfél évesen maga kéredzkedett bele, de még előfordult utána is, hogy olykor inkább velem akart aludni, mostanra már ez csak akkor van, ha beteg, pedig soha nem kényszerítettem egyedül alvásra. A kisebbem (16 hós kisfiú) ha olyan kedve van, cicin alszik el, ölben, máskor meg leteszem és alszik.

Mindkét gyerekem rengeteget volt hordozva is (kendő, mei-tai), ennek ellenére egészen pici koruktól szépen eljátszanak egyedül is, illetve most már együtt. A lányom az oviban szuperul boldogul, nincs vele gond, vagány, talpraesett kis emberke. Hiszem, hogy köszönhetően a kötődő nevelésnek.

Egyébként a mostani fiatalok a legsötétebb kommunizmus idején voltak gyerekek, amikor elkezdték a szülőknek sulykolni, hogy közösségi nevelés, önállósodás, tápszer, bölcsi, ovi, korai leválás, nem sorolom. Nagyanyáink még közös ágyban aludtak, nem külön szobában, a család minden rezdülése együtt történt, dédanyáink a hátukra kötötték a picit, ha menni kellett valahová (babakocsit nem nagyon ismerték, legfeljebb gazdagabb körökben), de amíg nagyanyám 15 évesen egyedül képes volt begyújtani a kemencébe, kenyeret dagasztani, sütni, vagy egyedül megfőzni egy háromfogásos vasárnapi ebédet, kilencévesen el lehetett engedni az ebéddel a földekre, hogy vigye ki az apjának, nagyapám 14 évesen maga megjavította a tetőt, stb., addig a mai 14-15 évesek max. abban önállóak - tisztelet a nagyon kevés kivételnek - hogy bulizni mennek meg szexelnek, de ha egyedül maradnának, szülői segítség nélkül, éhen halna az összes.

Ennek fényében nem tudom, ki az önállóbb és hogyan is kéne nevelni a gyereket, de van egy sejtésem....

2011. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

4. még mindig

én viszonylag fiatal vagyok,külön szobában aludtam eljátszottam egyedül,anyukám is úgy csinálta,mint én szeretgetett,ott volt ha kell de el tudtam magam foglalni,viszonylag mindent gyorsan megtanultam,kiegyensúlyozott,jókedvű,társaságkedvelő,barátságos,gyerek majd később felnőtt lettem,már 8 évesen nagyon szerettem főzni,szívesen besegítettem neki,szerettem az ovit a sulit,mindig is jó volt a kapcsolatunk,ezért én is úgy csinálom ,mint ő,é a kisfiam is kiegyensúlyozott boldog baba,attól,hogy nem alszik velem egyágyban,nem hordozgattam kendőben,egyedül is tud játszani,magától alszik el,ringatás nélkül,hozzáteszem, 6 hónapos kora előtt másképp altattam,ölben babakocsiban,ott vagyok neki,tudja,hogy nem hagyom ott,imádja a társaságot, a gyerekeket,felnőtteket,sajnos szoptatni csak 3 hónapos koráig szoptattam,bár 1 éves kor után nem hiszem hogy szoptattam volna amúgy sem,szóval lehet én nem babázok a nap 12 órájában,mert csinálom a többi dolgom,főzök,házi munka stb,de attól még jó szülőnek tartom magam,meg a férjemet is aki csodálatos apa

2011. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszoló! Természetesen neked is igazad van. Én is tudok főzni, takarítani, és még sok mindent csinálni a babám mellett, és nem is Rád gondoltam, hiszen szerintem teljesen normálisan neveled a gyereket. Itt azokra gondolok, akik több 10 percig hagyják pl sírni a gyereket, mert "meg kell" tanulnia egyedül aludni, vagy játszani... Stb.
2011. dec. 10. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!