Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megengednéd a babádnak, hogy...

Megengednéd a babádnak, hogy kivegyen a zacskóból pár szelet maradék kalácsot, és jó sok morzsával széttépkedje, meg falatozzon belőle a földön? Egyéves.

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 14:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt sosem engedtem,max az udvaron...

Nálunk enni az etetőszékben kell a konyhában és pont.

2011. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%
Falatozzon belőle a földön?? Úristen...te egy kisbabát etetnél a földről.... te meg eszed onnan a kaját?? Talán a kutya,de a baba nem. Tehát NEM engedném meg neki!
2011. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
1 vagyok...én úgy értettem,hogy a földön ülve falatozzon...rosszul értettem???
2011. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
nem, ez nem is kérdés. ilyet nem illik, 1 évesen sem. üljön le az asztalhoz.
2011. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
2 vagyok.... lehet félreértettem akkor bocsánat...de akkor is az a válasz,hogy nem mivel minek takarítanál feleslegesen amikor ott az etetőszék....és ne szokja meg a földön evést :)
2011. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Engedni nem, de ha szabadon van a baba akkor úgy is megteszi.

Fiam a kenyeret odaadta a hugának, hugi csücs a földre, bátyus mellé, és a földön-földről ettek... Visszapakoltam a babákat az asztalhoz egyből nem voltak éhesek...

Sokszor van olyan, hogy amiről azt hiszek eljöhetnek vele az asztaltól, azt a földön fogyasztják.

2011. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor bepróbálkozik mindkettő hogy sétálgatva egyenek ( a lakásban) de nem, nem engedem. Se földől se földön se sehogy :) az étel az asztalra asztalhoz való kivéve ha utazunk, de akkor is le kell ülni vele székre.
2011. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Enyém is próbálkozik vele. :) 11 hónapos.

Nem engedem meg neki, hogy a földön ülve egyen, mivel elkerülhetetlen, hogy le is tegye és akkor azonnal a földről eszik. A sok morzsa nem zavar, evés után egy gyors söprés és probléma megoldva. Ez úgyis csak átmeneti, amint megtanul ügyesen egyedül enni, nem lesz annyi morzsa. Azért nem tanítom arra, hogy hogyan kell koszt csinálni... ;-)

Etetőszékben, vagy a legújabb, hogy a normál széken ülve eszik, mint a nagyok. :)

Ha nehezen akar az étkező asztalhoz ülni, szokták tanácsolni, hogy legyen neki kisszék-kisasztal és annál ülve étkezzen. Ezt én jó ötletnek tartom, de egyelőre nem volt rá szükségünk.

2011. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 xStefix ***** válasza:
100%

Én nem látom olyan drámának, ha ezt egyszer-kétszer megteszi, főleg, ha nem veszem észre időben. :)

De tartósan nyilván nem, mert akkor azt szokja meg, hogy bárhol lehet enni és morzsázni. Legyen kerete a dolgoknak.

2011. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Patyolat tisztaság van a házban, és bizony nagy élmény egy ilyen kis embernek szétcincálni a kalácsot. Vessetek meg, de én ezt nem tartom olyan borzasztó dolognak. Mikor látom, hogy kiélte ez irányú vágyait feltakarítom a morzsákat. 1 évesen még nem fog benne egy-két ilyen alkalom miatt rossz szokás rögzülni. Az apró morzsák csipegetése pedig kifejezetten fejlesztő hatású.


(mielőtt elvágjátok a torkom nem azt mondom, hogy legyen mindennapos, de ha már úgy jött ki a lépés szerintem semmi baja nem lesz tőle)

2011. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!