Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő mire a felkapaszkod...

Mennyi idő mire a felkapaszkodásból meg tud egyedül állni a baba? Felmászik rajtunk, de tartani kell, hogy el ne dőljön

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Húú ez nagyon változó. Van amelyik gyerek felkapaszkodik, majd 1-2 hét alatt szalad. Van amelyik pedig hónapokig csak kapaszkodik, néha ha elfelejtkezik magáról akkor megáll magától.
2011. dec. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

8 hónaposan állt, és most, 9 hónaposan álldogál már egyedül. A járássegítőt már tolja maga előtt.

De őszintén szólva én nem olyan nagyon tartogattam, megtanult seggre esni, persze igyekeztem elkapni, de volt néhány esés előtte.

2011. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha még tartani kell, hogy ne dőljön el, akkor nem érett még meg rá a gerince, hogy felálljon, ezért nem tudja magát rendesen megtartani, ezért dől el. Ne tartogasd, hagyd, hogy próbálkozzon, persze azért ne hagyd hogy nagyokat essen! Szerintem pár nap próbálgatás után sikerülni fog neki!
2011. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9 és fél hósan kapaszkodva felállt a fiam, most 11 hónapos, de még mindig ugyanitt tart, csak sokkal stabilabban.
2011. dec. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Változó, hogy melyik gyerkőcnek mennyi időre van szüksége.

Az én kisfiam 9 hónaposan állt fel kapaszkodva, most 13 hónapos, már fel és meg tud állni egyedül is (nem olyan rég), de még mindig nem próbál egyedül lépegetni, gondolom nem érzi elég biztonságban magát.

2011. dec. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!