Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejet csak 1 év után lehet...

Tejet csak 1 év után lehet adni, viszont rengeteg baba desszertben teljes tej van, akkor most ez hogy van?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hozzátáplálni is csak hat hónaptól jó, mégis a bébikajákra rá van írva, hogy 4 hónapos kortól. (Sajnos még a WHO-nak is vissza kellett lépnie picit, mert "megfenyegették")

Üzlet, üzlet, pénz, pénz, pénz... :o(

2011. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csomó mindenbe van tej, nem is gondolnád. Pl csecsemőknek szánt probiotikumok egy részében is. Olvass-dönts!
2011. dec. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Bocs off lesz.


Kedves első, ha én megvártam volna a 6. hónapot, akkor nem lett volna kivel megvárnom, mert a lányom iszonyatosan elkezdett fogyni a drasztikus bukása miatt. Minden tápszert kipróbáltunk, mindegyiktől baja lett, egyéb mellékhatások. Homeopátiás és gyógyszeres kezelést is kapott, semmi sem hatott.

Majd adtam neki almát és rá azt a tápszert, amit utoljára felírtak neki (normál, sima HA 0+-os). Csodának csodájára nem jött belőle ki semmi. Tudott aludni egy huzamba 4órát, nem volt folyamatosan éhes, nem volt üres a gyomra. Lett széklete és elkezdett hízni.


Én aláírom, hogy a WHO király és biztos tökös legények ülnek 'odafent', de nem minden gyereknél jön be a: 'Szoptassuk érettségiig a gyereket' --> elég nehéz úgy, hogy nincs tej; 'Hozzátáplálni csak 6 hónapos kora után', és társai.


Ja .. és lehet lepontozni :]]]

2011. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 éves kort nem kell készpénznek venni. Az allergizáló hatása miatt javasolják megvárni az 1 éves kort, de amelyik baba allergiás rá, az 1 éves kora után is allergiás lesz rá. 9-10 hónaposan már simán megpróbálhatod, felessel kezdd, aztán teljessel. A baba desszertekben és egyéb baba "nyalánkságokban" minimális mennyiségben található meg.
2011. dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy minimális mennyiségben van tej a dolgokban, allergia szempontjából nem bír túl nagy szereppel.Jelen van-allergizálhat. Én nem vettem túl szigorúan a hozzátáplálás irányelveit, mert visszautasította az anyatejet a babám, öt hónaposan, a tápszerektől meg rosszul volt. Ennek ellenére szerintem mindenkinek joga van, hogy eldöntse mit mikor ad, ebben pedig nem segítenek a mai élelmiszerek, még a csecsemőknek szánt dolgokban is olyan anyagok vannak, amiket sokan szeretnének elkerülni. Az én kislányom tejallergiás lett egyébként.
2011. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2.
2011. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as válaszoló! Én felpontoztalak:) Hiába volt off, a WHO-s "marhaságokat" én sem tartom jónak. Nem minden baba olvasta ám a nagykönyvet,mit mikor kell ennie...Az "érettségiig szoptatás" pedig most divat,sajnos sokan félreértik:(

Egyébként én is meglepődtem a tejes desszerteken,de rájöttem,hogy hát tényleg úgy van,ha egy baba allergiás,akkor késöbb is az. A sima tápszer is tejalapú...

2011. dec. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,na de ha kapott már ilyen tejes desszerteket,akkor elvileg már semmi baja nem lesz a tejtől,és elvileg akár (mondom ELVILEG) még kaphatna sima tejet is?
2011. dec. 14. 16:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem azt jelenti, de próbáld meg, ha úgy érzed.

A tejfehérje a különböző tejtermékekben más és más feldolgozásban részesül, tejben szinte semmit nem változik a fehérje szerkezet, azt a legnehezebb megemészteni.

2011. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Csak érdeklődöm,fél éves a gyerekem,egyenlőre eszem ágában sincs sima tejet adni neki.Köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 14. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!