Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne az ideális korkülönbs...

Mi lenne az ideális korkülönbség két baba között?

Figyelt kérdés

Sok olyat olvastam, hogy 15-19 hónap, de az nincs túl közel egymáshoz? Az idősebbik nem érezheti magát így elhanyagoltnak? Mivel kicsinek számít még ő is, nem nehéz két babával egyszerre?

Szerintetek mi az ideális korkülönbség?


2011. dec. 13. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
3-4 év.
2011. dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mindenféle korkülönbségnek van előnye is, hátránya is. Amúgy meg ember tervez, baba meg úgyis csak akkor jön, amikor akar. :)

Egyébként a nagyon kicsi korkülönbségnek megvan az az előnye, hogy mivel még a nagyobbik sem ébredt igazán tudatára, nem kell megküzdeni a testvérféltékenységgel. Mire ráeszmél a világra, addigra már azt szokta meg, hogy ketten vannak.

2011. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem minimum 3-4 év. Egy fiatalabb gyereket nagyon megvisel, ha jön egy kistesó, akivel ugye többet kell foglalkozni. Abban a korban még nem olyan megértőek.

Tudom, hogy mostanában az a trend, hogy minél előbb jöjjön a következő, napi szinten látok olyan kérdéseket, amik arról szólnak, hogy az anyuka szoptatás alatt teherbe akar esni. Én nagyon nem tartom helyesnek. Megterhelő az egész családnak. És ilyenekből lesz a sok megkeseredett mártírkodós ősanya, akik fel vannak háborodva, hogy miért nem körülöttük forog az egész világ, miközben nekik gyerekük van és "semmisegítségünknincs".

2011. dec. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
3 év
2011. dec. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyénenként változó anyám szerint 11 év, tesóm szerint 3 év, szerintem 2-3 év.
2011. dec. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
szerintem 2-3 ev, ferjem szerint 5
2011. dec. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

hát ezt minden anyuka a szerint dönti el hogy mit élt meg gyerekorában, mit látott a barátai, rokonai között.


én azt láttam hogy 4 év egy óriási ürt szül a testvérek között és akkor van a legnagyobb féltékenységre ok. azok a barátaim is akiknél 3-4 év van csak vannak de nem jó testvérek, vagy csak felnöttként lettek.

ahol 1-2 év van ott meg a gyerekek összekovácsolodtak, nincs féltékenység, még fiu-lánby között is óriási szeretet és segítség van felnöttként is.


(persze van aki ezt másképp látja).


nekem a lányom 21 hós lesz és direkt kicsi külömbséget szerettünk volna. az egyik, hogy ha a lányom pont 3 lenne és oviba menne akkor teljes féltékenység hogy anya kidob az oviba de bezzeg az új betolakodó otthon. 21 hósan lesz egy új játszótársa akivel habár osztoznia kell, de minden percünket együtt tölthetjük 3-ban (meg ha apa itthon 4-ben). a másik hogy pikk pakk túlleszek a bébikoron és mikor 3-4 évesek lesznek akkor csak egyszerüen önálloak, és mindenfel mehetünk együtt, nem kell éjszaka újból kezdenem a szoptatást stb...


szóval ahogy írták mindennek meg van az elönye hátránya, és ember tervez isten végez.

nekünk szerencsénk volt hogy úgy ahogy akartuk kis korkülömbséggel jön a tesó. pl barátnöm akart volna 4 éve t a gyerekek között, de neki szoptatás alatt becsúszott a tesó.

2011. dec. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a barátnőméknél 1,5 év van, nálunk 2. Ez alapján mi jobban jártunk, örülök hogy így alakult és nem jött hamarabb a kistesó. Az első pár hónapot átaludta a kicsi, akkor azért nem volt baj.

Most meg már csomó mindent meg lehet magyarázni a 2,5 éves nagynak, el tudok vonulni ha altatni akarom a kicsit, elnézegeti addig a meséit, és nagyon sokat eljátszik magában. 15-19 hósan még nem játszott magában, sokkal nehezebb lett volna.

3 gyerekes ismerősöm arról számolt be hogy sokkal jobban megviselte a 3 éves mikor jött a tesó, mint a 2 évest.

Na még annyi hogy így hogy 2-vel vagyok együtt itthol, sokszor elszórakoztatják már egymást, a nagy örül a testvérének, szereti, keresi, féltékenység csak nyomokban. A kicsi elnézegeti ahogy jön-megy pakol a nagy, én meg közben pl megpakolom a mosogatógépet. Ez is nagy kincs :)

Persze mindennek megvan az előnye, akár az egy évnek is, mi így nőttünk fel, és végig eljátszottunk egymással. Ahol 4 év van, ott ennek nem sok az esélye.

2011. dec. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2éven belül "divat" most szülni a Gyed rendszer miatt.

Ha nem ilyen lenne a rendszer, szerintem az anyukák később szülnének.

Igen, nehéz egy kicsivel és egy picivel, főleg az első évben.

A nagy 3éves, a pici közel 10hós, mosmár el-el játszanak, de az elmúlt 10hó nem volt könnyű, sőt a terhesség vége sem.

Mostmár örülök ennek a korkülönbségnek, de igen, számított, hogy ugyanannyi gyedet kapok (max) a döntésnél.

25hó van kettejük között

2011. dec. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nálunk 8 év a korkülönbség...nekem így is tetszik..mondjuk én 20 voltam az elsőnél.így abból könnyebb hogy a nagy már önálló.10 lehet még jobb lett volna mert most érzem azt hogy már nem annyira anyás,meg vannak a kis külön dolgai,barátnőzés,tánc..de nekem meg újrakezdődik minden,külön-külön több idő jutott a kisgyerekkorra,de nagy volt a féltékenység,persze a nagy tudja,h., ezzel a dumával mindig eléri a kellő hatást:PERsze neki szabad mert ő a kisebb!!
2011. dec. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!