Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy nézett ki az első nap a...

Hogy nézett ki az első nap a babátokkal otthon?

Figyelt kérdés
Minden kis részlet érdekel. Mit? Mikor? Hogyan?
2011. dec. 14. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mi szombaton késödélután jöttünk haza. aludt a bébi majd felébredt megkajáltattuk és aludt 6 órát majd evett és aludt reggelig megint. közben ott néztem hogy minden ok-e vele.

aztán másnap bögtem még a viccen is. megjöttek anyuék és bögtem. mondott valaki egy viccet bögtem. azon bogtem, miért bögök ennyit már. a gyerek meg annyira jó alvó volt hogy 5-6 órát képes volt aludni, majd evett és nézeleödött, majd megint aludt egy 6 órát. egyzserü volt, de iszonyat bizonytalan voltam, féltem és 4 napig bögtem, amit utáltam, de nem tudtam ellene tenni.

2011. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

1 hetes volt.

Hazaértünk, hordozóban elaludt, áttettük a kiságyba. Sok-sok fénykép készítés. :)

3 óránként szopi + tápszer (nagyon kevés tejem volt, hagyjuk ezt), alvás. Apa pizzát sütött vacsira.

Éjszaka úgy aludtunk, hogy odébb húztuk az ágyunkat, hogy rálássunk a kiságyára. Még 1 hétig így aludtunk. :)

Én külföldön szültem, itt házhoz jön egy nővér segíteni. Tőle hülyét kaptam, hogy a takarítással csesztet, annyira felidegesített, hogy mikor elment, kiganéztam a lakást. Ennek köszönhetően szétnyílt a gátsebem. Pff... ennyit a segítségéről.


Nagyon boldog voltam, leírhatatlanul boldog, mert az elején kórházban kellett maradnia, és nagyon vártuk azt a pillanatot, hogy hazajöjjön.

2011. dec. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Dél körül értünk haza a kórházból! Akkor szopizott egyet. Aztán már itt is volt a gyerekorvosunk! Ő megvizsgálta! Még egy kicsi szopott, és letettük aludni! 3 óránként szopott! A délután jól telt, egy kicsit sírdogált, de nem volt vészes!

Fél 8 és 8 között vittük fürödni azt hiszem! Utána kenegetés, öltöztetés, és szopizás! Na aztán letettem aludni és jött az ordítás! 11 körül aludt el, akkor már szopott még egyszer is!Ez kb 3-4 napig így volt.

És utána rendeződött minden! Hamar beállt a napirendje szerencsére! És este is szopi után egyből aludt!

Ja és éjszaka kétszer ébredt fel! Akkor szopizott és aludt is vissza!Reggel 6 után volt a rendes ébresztő! :)

Szerencsére nagyon jó baba volt a kislányunk (most már nem az 28 hós). 2 hós kora után végig aludta az éjszakákat!Nem volt hasfájós! Tényleg egy szavam se lehet!:)


Most várjuk a második babánkat nagyon kíváncsi vagyok, hogy most mi lesz!


Egy kicsit hosszúr sikerült! :)


28 hós kiscsaj anyukája és 31 hkm

2011. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt nem írtam, hogy 5 napos volt mikor hazahoztuk :)
2011. dec. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedd reggeli napon felébredtünk a kórházban, majd lemérték a lányom súlyát. Ekkor közölték, hogy 9-kor vizit van, majd dél fele mehetünk is haza, akkor mind a két részről (csecsemős és gyermekágyi) megkapjuk a zárójelentést.

Délután 2-kor még sehol nem volt senki. Én sík ideg voltam, mert már szabadultam volna abból az 'átokból'. Végül délután 4-kor nagy nehezen meglettek a papírok, majd egy másik anyukával mentünk aláírni mindent. Akkor kiderült, hogy a gyermekeink adatait felcserélték és majdnem rossz gyereket adtak ki nekünk. Ekkor elment a csecsemős nővér az új papírokat előállítani. Délután fél7 fele sikerült hazaérnünk. Ahogy otthon voltunk, leraktam a hordozót és a lányunk felébredt, majd próbálkoztunk a szoptatással. Kb. másfél óra volt, mire összejött. Valahogy nem jött 'kézre' sosem. Iszonyat rosszul éreztem magam. Ő is feszült volt, én hulla fáradt még jobban. Fájt mindenem, majdnem összeestem a lakásba.

Éjszaka alatt 2× kelt fel, amin csodálkoztunk is, de annak tudtuk be, hogy biztos fáradt. Hát nem .. 8. hetes koráig ez ment, utána meg már 1× sem ébredt éjszaka.

Szóval a következő napunk viccesebb volt. Hajnal 5kor felébredt és édesanyám keltett engem is. Én meg se hallottam, hogy fent van :|

Kimentünk a konyhába, ahol anyukám kávézott, közben beszélgettünk én meg szoptattam a leányzót. Mikor jól lakott, visszaraktam aludni és elkezdtem a tejet lefejni, mert mint utólag kiderült akkor már 3. nap tejlázam volt. Kapásból lejött egy mellemből vagy 300 ml.

Ezután 3-4 óránként kelt a lányunk, párom elment dolgozni. Így anyukámmal maradtunk 1 hétig együtt. Sok mindenre megtanított és sokat segített. Igazából a mai napig nem pihentem még ki magam, mert én utálom, ha szalad a lakás. És mikor lehetőségem lenne pihenni/aludni, akkor takarítok, főzök és utolérem magam, már ha sikerül.

A napunk úgy nézett ki, hogy kelt, etette, majd aludt. Persze közben peluscsere, meg 1-2 mosoly, simogatás, már amennyire 'engedte'. Hihetetlen sokat aludt. Este 20:30kor pedig fürdetés, etetés és alvás.

Ez azóta 19:00 vagy 19:30-ra ment le.

Jelenleg 5 hónapos a lányunk, már nem szoptatok, mert abbahagyta 6 hetesen. Viszont 3 hónapos koráig aktívan fejtem neki a tejet, amit még nehezebb volt egész nap létrehozni. De sikerült és ez a lényeg.

Örülök neki, hogy ennyi mindent elértem már 5 hónap alatt.

2011. dec. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én már nem emlékszem milyen nap volt, csak arra, hogy NAGYON-NAGYON-NAGYON fáradt voltam, és kimerült és BOLDOG, és sírtam, de nem tudom miért, a kicsit kivettük a múzesből, amiben hazahoztuk, nagynéném ölében alukált, majd letette a kiságyába és is lefeküdtem és csak sírtam és sírtam (nem tudom miért, végtelenül boldog voltam és olyan furcsa volt az egész, hogy igen, túl vagyunk rajta és épségben hazaértünk és együtt van a kiscsaládunk. És sírtam....aztán már idegesített, hogy miért sírok, ettől mégjobban sírtam, már nem láttam semmit a könnyektől....

felkelt a kicsi, próbáltam szoptatni, aztán tápszer....


Hát nagyjából így telt.............Utólag visszagondolva, tiszta hülyeség hogy ennyit sírtam :D

2011. dec. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, és éjszaka csak egyszer kelt fel a drágám :))
2011. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ilyenek ezek a hormonok. Én a mai napig, ha olyan dolgot látok vagy élek át, ami a gyermekemmel kapcsolatos, elkezdek bőgni. :]
2011. dec. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
3 napos volt a lányom, mikor hazajöttünk. Vetkőzés, szopi, ágyba be, és csöngetés. Jöttek anyósék, itt tespedtek legalább 4 órát, a babát egy fél pillanatra nem tették le...stb, stb. Sajnos nem éreztem azt az örömöt, amit itt leírtak neked, mert a látogatók bezavartak. Csak szerettem volna a babámmal és a párommal először igazán hármasban lenni....sajna nem így lett. :(
2011. dec. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3. napon jöttünk haza olyan 2 körül. a baba aludt a hordózóban mire hazaértünk én alig tudtam ülni az autóban, mert félre kaptam az első fájdalomcsillapítót így 1 hétig szinte le volt bénulva a fél oldalam, egy oldalról tudtam csak szoptatni,próbáltam másikon is de nemtudtam ugy rakni a kezem hogy ne fájjon. állni ülni nem tudtam, szerencse volt mert a fiunk nyugis baba. csak magamat éreztem szarnak, hogy pelenkázni alig tudtam át mert rosszul voltam, az bántot h nem tudtam 100%an kiszolgálni sz igényeit,de szerencsére 1hétmúlva rendben lettünk
2011. dec. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!