Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy kislányom...

Mitől lehet, hogy kislányom nagyon nem kedveli az egyik nagymamáját? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Szóval, 21 hós a lányom, és a férjem anyukáját, hát, hogy is fogalmazzam, nem nagyon kedveli, pedig konkrét oka nincs rá! Gondolok itt arra, hogy nem bántotta, nem kiabált vele..stb. Sőt.. szeretné megölelni, puszit adni Neki, de lányom nem engedi, elhúzódik, rázza a fejét.. stb. Igaz ritkán találkoznak, de az Én szüleimmel is csak havonta 2x, és Őket mégis szereti. Szalad ki a liftből, ha megyünk, ugrik a dédi és a nagyi nyakába, kacag, jól érzi magát, ezzel szemben ha anyósomhoz megyünk mindenféle praktikát be kell vetni, hogy egyáltalán a lakásba be lehessen vinni. Van a nagyinak egy kutyusa, és mivel imádja az állatokat, szinte ezzel lehet csak becsalogatni. Ha már bent vagyunk, állandóan az Én lábamat ölelgeti, Nélkülem nem megy sehová a lakásban, nagyi nem veheti fel..stb. Az tény, hogy anyósom nem sokat foglalkozik Vele, ha együtt is vannak, ha meg igen, akkor csak csupa bugyuta tartalmatlan "játékot" játszanak, ami már nem elégíti ki az Én okos kislányomat! Olyan, mintha nem tudna bánni Vele.. pedig 2 diplomás gyógypedagógus.. Anyósomnak nagyon rosszul esik ez, és már Nekem is marha kellemetlen, mert szinte könyörög a pusziért, de a lányom állandóan elutasítja! A férjemmel már nem tudunk mire gondolni, mi lehet az oka, és rossz vége lesz, ha ez nem fog változni. Az mondjuk igaz, hogy anyósom elég erőszakos, és a gyerek ezt sem szereti. Ma próbált a férjem beszélni az anyukájával, aki nem egyszerű eset, mert Ő úgy gondolja, hogy mindig a gyereknek kell megtenni az első lépést, ami valljuk be egy 21 hónaposnál kivitelezhetetlen, és a gyereknek soha nem lehet igaza! Ebből kifolyólag férjemnek sem adott igazat, és ez egy szélmalomharc Vele! Viszont ennek ellenére állandóan panaszkodik, hogy az unokája megint milyen barátságtalan Vele, és nem is szereti. Sőt, féltékeny az Én szüleimre..

Van/volt hasonló tapasztalat valakinek? Mi volt rá a megoldás? Szeretnénk segíteni, hogy kialakuljon egy normális nagyszülő-unoka kapcsolat, de így nem fog menni.



2011. dec. 15. 00:12
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ja, és igen! Egyáltalán nem vagyok oda érte Én sem! Sok szempontból jobb, mint az átlag anyósok, az átlag problémákkal, de nagyon sok dologban viszont sokkal rosszabb! Eleve Én sem szeretek menni hozzá, mert kosz van, kupi, cigi szag, állatszőr mindenhol! Nem szeretem a lazaságát, ami sokszor jó, de a legtöbbször nem! Túlságosan laza.. Engem már zavar, mert a lányommal is az! Utálom a felelőtlenségét, a meggondolatlanságát, és legfőképpen azt, hogy rám akarja erőltetni a saját véleményét, ötleteit!

Szóval, lehet, hogy ezt is érzi a lányom!

Igen, anyuék pont úgy kezelik ahogy a korának, és a szellemi képességeinek megfelelő. Nem hencegés képpen mondom, de jóval érettebb a koránál, értelmesebb! Van összehasonlítási alapom, sok hasonló korú baba van a közelünkben! Anyuék, és a dédi nem gagyognak Neki, hanem értelmesen, szépen elmondanak mindent. Mintha egy 3 évessel beszélgetnének. Talán ezért is szereti Őket sokkal jobban!

Viszont a távolságos dolgot nem értem! Amit fent leírtam!

2011. dec. 15. 13:16
 12/12 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva van, én nem szeretem az anyósomat, sőt, ha megyünk, vagy jön ideges leszek, a kislányom viszont imádja. Egyáltalán nem tud vele foglalkozni, ritkán talákoznak, szerintem nagyon "vad", csomószor vannak hirtelen mozdulatai, harsány, kiabál, valamiért mégis oda van érte. Nálunk a déditől fél, na ha őt meglátja, akkor spurzik hozzám, és el sen engedi a térdemet, pedig ő sokkal kedvesebb. Szóval nem értem, idővel nyilván változni fog, jó lenne tudni az okát.
2011. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!