Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miből lehet...

Szerintetek miből lehet eldönteni, hogy az orvos a "nekünk legjobb"/leginkább való tápszert írja-e fel, vagy azt, amelyikért fizetnek neki?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 12:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Szopis baba volt. Egyáltalán nem ihattam tejet, és nem fogyaszthattam tejterméket se nagyon, mert irtózatos hasgörcse lett a babának. (Már a nagy lányommal is ez volt anno, csak ő 2,5 éves korára kinőtte az allergiát) Aztán idővel szép lassan enyhült, csakhogy ekcéma szerű pöttyök vannak a szája körül és a popsija körül. Néha csak néhány és halvány, néha sok és csúnya.

A dokinéni (gasztroenterológus persze, nem a gyerekdoki) szerint most ki kellene zárni, hogy a tejtől van-e, ezért kell az egy hónapos teljes tejmentes koszt (karácsony után kezdjük, mondtam neki...), mert ha tünetmentes lesz, akkor egyértelmű, és majd szép lassan egyenként tesztelni kell a tejtermékeket, hogy mi okozza...

2011. dec. 15. 13:58
 12/18 anonim ***** válasza:
Akkor ha kipróbálod,mi Beba H.A.startot használtunk,de helyettesítő doki volt és Milupát írt fel,meg sem kérdezte milyen kell,kiváltottam,szegény kisfiamnak fájt a hasa,nem ette,nyűgös volt,visszamentem rám akarta erőszakolni a Milupát,így a végén recept nélkül vettem Beba tápszert.pl így lehet rájönni
2011. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Helló!


Nekünk a Kislányunk jó 1,5 hónapig piros kis pöttyökkel volt tele, de nem gondoltuk, h a tápszertől lenne. Először Milupát, majd Humana HA tápszert használtunk.A Hipoallergént tartja a mindennek a doki...

A pöttyökre már minden kencét kipróbáltunk, amit felírt, vagy javasolt a doki. de semmi nem változott, sőőőt. Helyettesítés volt, és muszály volt elvinnem a Lánykát, mert egyre pirosabbak lettek a karján a kiütések. A dokinő mondta, hogy szerinte érzékeny a tejre(hiába hipoallergén a tápszer, de tej alapú), és emiatt jöttek ezek. Felírt Milumil Peptit, emelt támogatással és pár nap alatt a pöttyök eltűntek és nem is jöttek vissza. Hát például, így:)

Meg szerintem onnan lehet tudni, hogy ha bukós a baba és olyat ír fel, amitől nem bukik, vagy hasfájós, de elmúlik neki...

2011. dec. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Na ezt jó hogy írod, kedves Utolsó, mert az én lányomnak is pöttyei vannak- És a dokinéni a Milumil Pepti 2-t írta fel... :o)

Még meggondolom, hogy kiváltom-e, mert szerintem nem fogja elfogadni közel 2,5 évesen.

2011. dec. 16. 10:37
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Remélem a gyerkőcöd elfogadta a tápszert:) A Kislányunk egyből ette:)

2011. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Dio27 válasza:

Sziasztok!

Gondolom mindenki megküzdött lelkileg,hogy nehezen tudja szoptatni a babáját,vagy egyáltalán nem.Már a kórházban mikor kihozták rákapott egyből,a fene se gondolta volna,hogy a tejem nem elegendő. 5-10 g at tudtam neki adni két mellből.Gondolom mindenki egyetért azzal,hogy ez semmi.3850 g al született természetes úton.Nem indította be semmi sem a tejemet,a sűrű szoptatás,a folyadékbevitel,a tea használata sem segített. Plusszba sárgasággal született így kék fényezték.S már akkor pótlást adtak neki. milumilt s mondták továbbra is jó lenne ha ezt enné.ok. elkezdtük ezzel.persze előtte megszoptattam.mindkettőnknek keserves volt hisz ő éhes maradt én meg sírtam,hogy nem elég,pótlás szükséges.Mára már szinte mindig tápszert adok neki,de amikor látom rajta ,hogy vágyik a cici közelségére akkor megszoptatom,s már mindketten nyugodtan kezeljük.Aztán ettől a tápszertől rengeteget bukott.Így elkezdtük használni a Beba ha startot,na ez meg olyan mikor elkészíti az ember és állni hagyja akkor olyan nyúlós lesz,hogy nem szívesen adja oda az kicsinek,de ezt ette,ettől eléggé nehezen kakil.most váltottunk a milumil peptire ami anyagilag is megvehető.heti 2300 ft volt nekünk a beba,nem vagyunk eleresztve anyagilag,de persze mindent a kicsi egészségéért,de mindegyik tápszer okoz neki pöttyöket,nekünk is írtak fel szinte mindent,fogtam most rákentem egy kis sudokrémet s várom a hatást meg ugye kiváncsi vagyok erre a tápszerre.mert nem nagyon akarta inni először.szóval a dokinő illetve a védőnő sem tájékoztat kellőképpen ezekről a tápszerekről,így az ember maga érzékeire hagyatkozva próbálja a gyermekének a legjobbat adni.elnézést a hosszúra nyúlt véleményért,csak első gyermekes anyuka vagyok.szükségem más emberek véleményére..illetve tapasztalatokra.

2013. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Dio27 válasza:
s még annyit szeretnék mondani,hogy most csak a babátok tudja eldönteni neki mi a legjobb tápszer,minden baba más,lehet ami az én babámnak bevált az a más babájának nem. A dokinő meg védőnő nem fog azzal foglalkozni,hogy ki tudod e fizetni a tápszert,csak felírja,nem érdeke,hogy megtaláljátok közösen mi a legmegfelelőbb a baba számára.ennyi.
2013. márc. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves Dio27!

Úgy tűnik, nem olvastad át a kommenteket, akkor megtudhattad volna, hogy nem babáról volt szó, hanem (az akkor) 2 éves kislányról, aki hála Istennek 20 hónapig szopizott, és egészen addig nem is látott tápszert.

Egyébként azóta sem. Mert dokit váltottunk, aki nem forszírozta a táp dolgot, megcsinált egy normál tesztet (karon szurkálósat), ami egyből ki is mutatta a tejfehérje allergiát. Lassan egy éve lesz, hogy teljes tejmentes diétán van, és akkor jön a terheléses teszt, hogy kinőtte-e, vagy folytatnunk kell a diétát.


Ami titeket illet, sajnálom, hogy nem volt kezdetben szakértő segítséged. Ha lett volna, akkor elmondták volna, hogy egy pár napos újszülöttnek teljesen elegendő az 5-10 gramm anyatej, mert cseresznyényi gyomrukba nem is férne több. Ha pedig elkezdik rögtön tápszerrel tömni, akkor persze hogy nem szopik annyit, hogy beinduljon a keresletnek megfelelő kínálat, illetve ha cumisüvegből kapja a pótlást, akkor a megfelelő szopási technika elsajátítása is sokkal nehezebb, sőt cumizavar kialakulása is esélyes.


Nem gondolom, hogy a Te hibád, sajnos tudom, hogy a legtöbb kórházban mi a gyakorlat, hogy nem segítik az anyukákat megfelelően a szoptatásban.


A www.lll.hu oldalon kaphatsz segítséget, akár ha kistesó érkezése előtt szeretnél máshogyan rákészülni.


Legjobbakat Nektek!

2013. márc. 17. 01:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!