Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt gyermeked,...

Mennyi idős volt gyermeked, amikor abbahagyta a szopizást?

Figyelt kérdés

Anyatejes, tápszeres volt?

Az Ő vagy a Te döntésed volt?

Utána még más formában adtál Neki anyatejet/tápszert? Meddig fogadta el így?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2011. dec. 15. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

4 hónapig volt kizárólag anyatejes, de aztán elkezdett fogyni. Ekkor írt fel a doki tápszert is.

8 hónapig szopizott és félig tápszeres is volt mellette (meg persze már evett jó pár más dolgot is).

Utána 1 éves koráig volt hajlandó elfogadni a tápszert, de azóta semmiféle tejes dolgot nem iszik meg (se tápszer, se tejital, se rendes tej). A tejtermékeket viszont eszi. Most 14 hónapos, és amúgy tök jó étvágyú.

2011. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az első 9 hónaposan hagyta abba,tápszert soha nem kapott. A másik 6 hónaposan szintén maga hagyta abba. Ő sem kapott soha tápszert.
2011. dec. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sose hagyja abba, 17 hós kislányom van:D
2011. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
16-17 hónapos volt, amikor a második terhesség miatt elapadt a tejem. Azóta is cicizik még (19 hónapos), de már csak "szárazon". Tejterméket (joghurt, túró, sajt, tej) sokat eszik.
2011. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Másodiktől kérdeznék:utánna mit kaptak,ha tápszert nem?
2011. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ötödik hónapig kizárólag anyatejes, utána egy hónapig tápszer+a.tej, majd tápszer kizárólag

Ő döntött, nem ízlett neki egy idő után a tej(????), kiköpte, nem fogadta el.

2011. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

14 hós volt a nagy, mikor abbahagytuk. Én akartam, de semmilyen problémát nem okozott nála ez. Ekkor már csak reggel-este szopizott, viszont reggel már 2 hónapja ivott tehéntejet is a szopi után.

A kicsi most 11 hónapos és még este, éjjel 1-2-szer, illetve reggel szopizik. 1 hónap múlva vele is elkezdjük a tehéntejet és majd meglátjuk, hogy alakul. Remélem, olyan gördülékenyen mint a naggyal.

2011. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 krisztivan ***** válasza:
Öt naposan kiegészítésnek tápszert kapott.Fele tej-fele tápszer volt,kb.6 hós koráig.Elkezdtük a kanalazást és Ő nagy ívben hajította el a cumisüveget és semmi féle tápszert nem fogadott el.Cici volt még 11 hósan és akkor kezdtük a tehéntejet is mert az anyatej elfogyott.
2011. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6-8 hónapos volt. mikor a második 2 foga jött elkezdett harapni párszor rászóltam, de csak röhögött, hogy vicces hangot adok. aztán szépen lassan átszokott a tápszerre. közös döntés volt, neki is jobban bejött a cumisüvegből ömlő cucc..azóta függő( 15hós). 3x minimum adnom kell neki naponta :) (néha még éjszaka is. tehéntej, kakaó nem érdekli.
2011. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

6 hetes, mikor abbahagyta. Igazából, ma se tudjuk, hogy miért, mert tejem volt bőven. Nem volt hajlandó szopni és nagyon sok mindent kipróbáltunk. Kész szenvedés volt az utána lévő 2 hét :(

3 hós koráig fejtem neki a tejet, majd elapadt.

Utána teljesen tápszeres lett.

4 hónaposan meg hozzátáplálást kezdtük el egyéb okok miatt.

2011. dec. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!