Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart, amíg megtanul...

Meddig tart, amíg megtanul leülni, ha már elkezdi felhúzni magát?

Figyelt kérdés
Leányzónk elég gyorsan halad a mozgásfejlődéssel, de semmit sem erőltetünk nála. Kis erős volt pici korától. :) 8 hónapos lesz 22-én. Kb. egy bő hónapja elkezdett kúszni, először csak vonszolta persze magát. Aztán rá másfél hétre kutyázott, mostmár egy jó hete mászik, már elhagyta a kúszást szinte teljesen. Néhány napja folyamatosan felhúzza magát térdelésbe, ágynál, lábunkon, asztal szélén, ahol tudja. Viszont leülni ebből ugye még nem tud, tehát sokszor éktelen üvöltés jön, mivel behergeli magát, hogy nem sikerül neki, amit akar. Nálatok mikor sajátította el a leülést a pici, miután elkezdte felhúzni magát? Mikor tanulta meg elengedni a dolgokat, hogy le tudjon ülni? Mellette még az első foga is most jön, szóval...küzdünk. ^^
2011. dec. 17. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:

A minap nézegettem a képeket, a lányom úgy kezdett el felülni, mint a római lakomázók. Tehát ő négykézlábról indult, és a popsiját tolta hátrafelé.

[link] így kezdte az üldögélést

Állásból tudott még lehuppani a popsijára:) Ha térdelt akkor a sarkán ugrabugrál/üldögélt.

Ő 5hónaposan kezdte az egyedül üldögélést, mászást, holnap lesz 11hónapos és jár.

Jah és úgy kezdődött, hogy egyik nap még vekni volt következő nap már csinálta. Hogy mikor engedte el a dolgokat kapaszkodásnál, passz, azt tudom, hogy jó ha 3szor koppant miatta, viszont erre készülj, hogy lendület az lesz-lesz nagy borulás párszor, jah és fix, hogy valami kemény felületen fogja gyakorolni.

Na megyek kismajmocskám épp ki akarja nyírni magát.(szörnyű a tesója csak az alsó polcra mászik fel 2,5évesen addig a lány a tetejében van 11hónaposan:()

2011. dec. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt nekünk is csinálja most, a mászásból oldalra ülést. Koppanás biztosan lesz, akadt már, főleg van amikor eldől hátra, aztán... zupp. ^^ Csak most még a sok ordítás e miatt. Az is nehézkes volt, amikor elkezdett átfordulni, mert először ment neki a hasra, de nem tudott vissza, vagy nem akart jó ideig. Vagy 1-2 hétig, napi 35-ször kellett megfordítani. :)
2011. dec. 17. 10:57
 3/10 anonim ***** válasza:

nálunk nem így volt.

enyém 5 hónaposan kúszott, 5,5 hónaposan mászott, pont a 6. hónap fordulóján mászásból kiült a sarka mellé, pár hét volt mire stabilan is tudott ülni és csak ezután, 7 hónaposan húzta fel magát állásba.

esetleg a kezeddel határozottan vezesd a fenekét ülésbe 2x-3x, csak megmutatni neki, hogy így is lehet :)

2011. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen azt próbálgatjuk most, hogy segítünk neki leülni a felhúzott állapotból, aztán majd túllendül ezen a holtponton. ^^
2011. dec. 17. 15:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne felhúzott állapotból segíts szerintem, legalábbis én úgy gondolom, úgy nehezebb felülni.

Ha oldalra teszi a popsiját, az nagyon jó, abban a mozdulatban segítsd kicsit tovább egyszer-kétszer ülésbe. Elején kéztámaszig, ha az már megy, egyenesbe. Nekünk ez jött be.

2011. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én lánykám 7,5 hósan kúszott és majdnem betöltötte a 8. hónapját mire mászni kezdett.Kb egy héttel később figyeltem meg, hogy kitolja oldalra a popsiját és először támaszkodik, majd kiegyenesedve felül.Onnantól ezt gyakorolta és eg yhét alatt tökélyre fejlesztette, a mai napig így csinálja.

Előbb-utóbb rá fog jönni a te babád is, hogy mi a módja, hagyd kibontakozni.Esetleg megmutathatod neki és ha könnyen elsajátíthatónak ítéli akkor úgyis csinálni fogja.

10 hósan állt fel az én lányom a bútorok mellett, 2 hétre rá kapaszkodva lépegetett.Mostmeg is fordul 1-1 bútor mellett, a kiságyban szabályosan sétálgat és ugrál de még nem indult el.

Újév napján lesz egy éves:)

2011. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

SZiasztok:)A kiscsajom 9hós.

Nálunk ugy néz ki ez a leülés dolog,térdelésből kinyújtja a lábát oldalirányba,gyakorlatilag megcsinálja az angolspárgát és utána rakja magaelé ülőhelyzetban.Amikor ezt végignézem a hajam kihullik úgy félek,hogy kitörik a lába vagy nemtom:DD valami iszonyat hajlékonyak ezek a csöppségek.Persze nekünk is volt kopi csont nélkül,face to face a kiságyrácsnak...

De minden nappal ügyesebbek

2011. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az ülés már megy neki, mármint a mászásból. Csak ugye még a leülésnek az állásból. Mostmár aktívan áll az ágyában, aztán kapaszkodik és sír, mert leülni még nem tud ebből a helyzetből. De tudom majd rájön a szentem, hogyan célszerű neki. :)

Köszi a válaszokat!

2011. dec. 22. 11:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik lányom csinálta majdnem ezt, ő teljesen felállt a kiságyban, de nem tudott utána leülni. 2 napig ordított minden felálláskor, ha már elfáradt, ilyenkor próbáltunk neki segíteni leülni. Nála az volt a baj, hogy nyújtott lábbal akart leülni, a térdét nem hajlította be, ezért nyekkent is párat. A 3. napon megtanulta magától. Szerintem az volt a gond, hogy előbb állt fel, mintsem megtanult volna stabilan ülni.
2011. dec. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen nekünk is lehet a "gond", hogy még stabilan nem tud ülni, de már áll. 2-3 napja szintén megy az ordítás, hát reménykedem, hogy lassacskán majd sikerül rájönnie a leülés technikájára. Igyekszünk segíteni is neki, de nem mindig, mert arra, hogy neki hogy jó és hogy biztonságos, csak ő jön rá majd.
2011. dec. 23. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!