Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már ne menjünk ilyen melegben...

Már ne menjünk ilyen melegben 11 és 15 óra között sétálni?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy nem esik jól a kisfiamnak a séta már ilyen melegben. 5 hós, első baba, még nincs tapasztalatom.

Nem tud elaludni, nyűglődik, izzad séta közben (persze én is), hiába vetkőztetem le. A babakocsiban annyira "megáll" a meleg levegő. Iszonyat meleg van a napellenző alatt. Ti moikor mentek sétálni, mennyi időre, és hogy öltöztetitek a picit?


2009. máj. 18. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi is 1-2 között megyünk , igy szokta meg. Korábban 2 órát is aludt benne, most jóha felet. Pelust tettem alá, ez egy kicsit felszivja a nedvességet. Ma egy napozón kivül mást nem adok rá kis simlis sapival, mert rettenetes. Sportrészben tolom, mert a mózes már elviselhetetlen meleg, olyan mint egy kukta! Szóval rövid séta lesz. Délután később kiviszem kenguban egy fél órára majd apa hétkor sporkocsiban még egy félre.
2009. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja ő hathós, és kenem 50 faktorral!
2009. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7 hónapos fiammal mi már inkább 4 óra körül megyünk sétálni, de pl. tegnap amikor elég fülledt volt a levegő, csak 6-kor mentünk ki. parkba szoktunk menni, ott a nagy fák miatt kellemesebb a légkör, és hüvösebb is. ilyenkor bodyra egy rövid vékony kantáros nacit kap és zoknit.
2009. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
inkább 11-től délután négyig ne, vagy előtte, mondjuk 9-10 között, vagy estefelé mi inkább 6 után szoktunk, játszótérre vékony hosszúnacit veszünk és pólót, sétához elég a sort, ha van lehetőség (pl erkély, kert) napközben is vidd levegőre, de csakis árnyékba, és mindig! sapi v. kalap! nemcsak a nap, hanem a szellő miatt is, nekik nagyon érzékeny még a fülük! + naptej! és ha elfogadja, akkor igyon vizet!
2009. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ilyen időben csak 10 óra előtt és du. 5-6 óra után szoktam sétálni menni a kislányommal. A bevásárlást és az ügyintézést is igyekszem úgy időzíteni, hogy még autóba se kelljen ülni ebben a hőségben, mert a klímát nem szeretem használni. Szerencsére kertes házban lakunk, így a teraszon könnyen meg tudom oldani, hogy tovább is kint tudjunk lenni, de a déli nagy meléegben onnan is bejövünk a hűvösebb lakásba. A sétához rövid ujjas pólót és vékony nadrágot (rövid nacit) vagy kis szoknyát adok rá, a teraszon csak napozó vagy body van rajta és még így is izzad. Ja! A fejére mindig adok egy kis kalapot, de rettenetesen útálja. A napsütés miatt mégis muszáj.:((( Mindig bekenem fényvédőkrémmel, hogy ne égjen le.
2009. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ne. tegyétek a sétát a következő etetés utánra. mi is úgy csináljuk.
2009. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!