Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond, ha csak üveges bébiétele...

Gond, ha csak üveges bébiételen 'nő fel'?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy teljesen lelkesen neki álltam hozzátáplálás elején reszelgetni, párolgatni, stb. Semmit nem adtam hozzá a zöldségekhez/gyümölcsökhöz. Mindent úgy csináltam, ahogy az egyik babakonyhás könyvben le volt írva. Elején megette a lányom, tetszett neki. De idővel egyszerűen nem kérte. Mivel másfél hónap alatt kiváltottuk nála a tízórait és az uzsonnát is, így tápszert újra nem volt hajlandó megenni :|

Kínomban oda jutottam akkor, hogy elővettem egy bébiételt - amit még anno kaptunk ajándékba csak nem akartam felhasználni -, hogy kinyitottam és megpróbáltam azt odaadni neki. Erre elkezdte enni.. de olyan 'vidáman' és jó ízűen, hogy nem értettem mi történt?!

Másnap megint próbálkoztam a saját főztömmel, de nem fogadta el :(

Előtte sosem kapott üveges ételt. Akkor most mi változott meg?! Elvileg nem lehetett az előtt összehasonlítási lehetősége, mert csak akkor kapott először ilyet.


Ez azt jelenti, hogy nem tudok 'főzni' úgy, ahogy neki kellene? Tehát, nem ízlik neki a főztöm? :|

De, akkor az elejétől (4 hónapos korától) miért ette meg?

Lehetséges, hogy az alapanyag íze volt más?

Hogyan tudnám a saját főztömre 'visszacsábítani'?


Vagy ne nagy baj, ha végül is bébiételeken nő fel?


Tapasztalt valaki ilyet? Olyan csalódott vagyok :((


2011. dec. 18. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pénztárcád bírja, talán nem akkor anagy gond,mint ahogy azt sztem sokan gondolják. Bár én kizárólag akkor már tényleg jó minőségű kajákat vennék,amiben nincs cukor meg ilyesmi. Én főzök az ikreimnek,de természetesen nálunk is van vésztartaléknak üveges. De főzelékből csak hippet, gyümiből hippet,babylove-ot és bebivitát veszek. A nestlét pl. nem ismerem,de kecskemétit nem veszek.

Én azért tovább próbálkoznék a főzéssel, vagy keverj neki bele először csak kis adag saját készítésűt, aztán növeld az adagot. Sok sikert!

2011. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát végül is nincs a főztödnek semmi spirituális hatalma, ami a bébikajából hiányozna. A bébiétel egyébként édes, borzalmasan. Talán próbálj meg olyan ételt készíteni ami hasonlóan édes.
2011. dec. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi még, hetente változhat az étvágya. Nem hiába mondják,ha egyik héten nem eszik meg valamit,próbáld újra 2 hét múlva. Most add neki az üvegest, 1-2 hét múlva próbáld újra, esetleg úgy hogy belerakod a saját főztöd az üvegbe,mintha üveges lenne :-)
2011. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
SAót,cukrot fűszert raksz az ételbe? A babák sem szeretik az ízetlen kajákat!
2011. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én bébiételt adtam neki sokáig (nem édes mindegyik, csak a gyümölcsösek), mert nekem kényelmesebb volt, nem volt időm elkészíteni, nem tudtam elkészíteni, egészségesebbnek találtam, mint amit én betudtok alapanyagok közül szerezni, nem ette meg amit én készítettem. Szóval sok oka volt, de azért próbálkoztam, de aztán 1 éves kora körül egyre jobban érdekelte mi mit eszünk , 1-2 hónap átszokott az én főztömre. Néha ha nem jut időm főzni, vagy s.o.s. helyzet van 1x-1x adok még bébiétel.

Szerintem ne aggódj, próbálkozz hátha megeszi amit te főzöl aztán tartalékban ott lehet a bébiétel.

Ha nem főzöl, több időd van a babáddal:)

2011. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a 2. babám nő fel babakaján. Kislányom, aki most 10 hónapos még a reszelt almát sem hajlandó elfogadni, nemhogy a főztömet. 6 hótól kezdtem a hozzátáplálás. Szopik még.

Kisfiam ugyanez volt 1,5 éves koráig, utána Pál fordulat.

Én borzalmasan fáradt vagyok két gyerek mellett-szó szerint semmi segítséggel, nincs energiám sem főzőcskézni külön, és szerintem még egészségesebb is a babakaja, mint az akár vegyszeres zöldség.

3éves, 10 hós gyerekek anyukája

2011. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanaz a helyzet mint az utolsó válaszadónál.Nincs időm energiám még a kicsinek is csinálgatni a kaját elég a tesónak mikor ő sem eszik meg mindent.Nálunk is cici 80%-ban babakaja kóstolás szinten néha egy nagyobb adagban.



Két és fél és egy nyolc hónapos baba anyukája

2011. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Két és fél éves-lemaradt -és egy nyolc hónapos baba anyukája utolsó voltam :)
2011. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15 hónapos a kislányom. Sajnos 8 hónapos volt, mikor vissza kellett mennem dolgoznom, így nincs időm főzni Neki. Amikor itthon vagyok, nem akarok a konyhában időzni. Azt az idő Vele akarom tölteni. Így a kislányom igen is bébiételt kap. Hétvégén eszik a Mi kajánkból,de alapjában véve üvegeseket eszik.. Nem hinném, hogy kárára válna. Nagyon jó evő, mindent megeszik, és a Mi ételeinkből is ugyan olyan jóízűen falatozik...
2011. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Valaki irta, hogy sozd meg. Ne sozd meg, egy baba max 1g sot ehet naponta, tobbet nem bir a veseje. Itt nagy hir volt (kulfoldon elek), hogy meghalt egy kisbaba, mert felnott gabonapelyhet adtak neki a szulei, es nem birta a kis veseje a sotartalmat. En innentol kezdve nem kockaztatok.


Nem is egeszsegesebb a babakaja - ezt sem ertem, valaki miert gondolja igy. Csak egy kerdes: te inkabb bolti keszkajakon elnel, vagy foznel magadnak? :)


Probalj meg trukkozni szerintem, parolt repat, almat darabolj fel, tedd ki ele, hadd fogja o meg, tegye a szajaba. Nem lesz baja, hiszen jo puhara van parolva, amit adsz. En az enyemnek azt is megengedem, hogy nyuljon bele a talba, vizsgalja meg az etelt, ismerje meg. Adok neki egy muanyag kanalat, hogy jatsszon. Most 6 hos. Igen, tobbnyire hatalmas maszattal jar, de na es akkor mi van? Feltakaritom, nem nagy ugy. Nekem ennyit meger, hogy normalis kajat egyen, es meg nevetunk is :)


Neha elofordul az uveges bebietel azert nalunk is, tehat nem vagyok ellene, de nagyon nem szeretnek szemely szerint csak arra atterni. Nem a legolcsobb fajtat veszem, es megis mar a szagan erzem, hogy ez bizony mas. En nem ennem meg. Es ha en nem ennem meg, miert etessem allandoan azzal a babamat?


Szerintem probalkozz meg. Egy kisbabarol beszelunk, nem kiskamaszrol, tehat neki meg lehet jatek az eves ;)

2011. dec. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!