Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 hós babátokkal hogy...

5-6 hós babátokkal hogy töltitek ki napotokat?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekel, mivel kötitek le figyelmét, mivel van el, s mennyi ideig. (tudom gyerekfüggő, de ötletekből merítkezhetnék én is még)
2011. dec. 18. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Amivel elvan:

-ölben:)

-mei-taiban :)

-adamo hintában (most vettük és első perctől imádja),

ebben elvan egy-egy játékával, vagy csak simán kiveszi a cumit a szájából és azt forgatgatja és próbálja visszatenni a szájába, vagy énekelek neki hintázás közben (hinta-palinta -lásd, mily' kreatív vagyok :DD), de egyéb bohócságokon is kacag, mikor a hinta elébem ér, bedugom a fejem és azt mondom "múúúúú, itt van anya-boci :D,ezen hatalmasakat nevet :))


Szereti még a zsip-zsup kenderzsupot,

tükörben nézzük "ezt a kis helyes pasit", megfogja, ütögeti, tapogatja a tükröt.


Sokszor megeszem, ezt is imádja.


Emelgetem fel-le, ezt is nagyon szereti, közben számolok


Hőc-hőc katonázunk


A "minijátszóterén" =pléden, sok játék -is elvan,hasrafordul, elvan a játékaival.


Van egy babafotelje is -eleinte ebben etettem



Ha a konyhában vagyok ebben kiviszem, de újabban már az etetőszékben van el addig én meg magyarázok neki.


Megnézzük a függönyt, papírokat, minden érdekes anyagot....

2011. dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, a szörnyösködésen kívül szoktunk még mondókázni, tapsolni, törö-törömözni és táncolni.
2011. dec. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Reggel 6:00 : Felébred. Apa megeteti, az kb. 6:30. Én még alszom kb. 7:00-ig

Párom elmegy dolgozni, lányunk a kiságyában játszik. Kifeszítünk neki ilyenkor a kiságyba babakocsi játékot, melyet a fejvédő két végére rakunk.. Ezt tudja pörgetni, fogdosni. Kacag közben, beszél és hallatja a hangját.

Én magamhoz térek, beágyazom, bekapok valamit, már ha éhes vagyok. Bemegyek a lányomhoz nyomok egy csókot a homlokára. Megkérdezem tőle milyen volt az éjszakája, etc.. ő pedig vagy figyel, vagy 'válaszol.

Kiviszem a játszószőnyegét, majd őt is kihozom hozzánk. Háttérben megy a tv. Én közben olvasom a céges e-maileket és dolgozom. [Fizetésem ezerszer több, mint amit szülési szabadság néven kapok]

Lányom beszél a lelógó figurákhoz, majd felfedezi mi van körülötte (ez kb. 10-15 játék: csörgő, plüssök, rágókát, etc.).

Beszélek hozzá folyamatosan és 5-10 percenként elkezdem puszilgatni. Ha valami jogszabályba nagyon belemerülök, akkor simogatom a fejecskéjét.

Én alapból úgy 'nevelem', hogy önállóan ellegyen... főleg a későbbiekben, mert én szeretem egymagam elvégezni a dolgom pl. a mellékhelyiségben.

9-kor tízóraizunk (gyümölcs), majd lemegyünk sétálni. Ő ilyenkor alszik a babakocsiba. Ekkor elvégzem a bevásárlást, már ha kell. Beszélgetek barátnőkkel, kismamákkal. Kb. 12 fele jövünk fel.

13:00 - felébred: ebéd. Büfögtetem, majd kihozom a szőnyegre. Ekkor van egy 30 perces 'pihentetés' a hasnak. Majd utána tornáztatom és pörgünk forgunk. 45 fokos szögben felhúzom, hogy ismerkedjen a felülés fogalmával. Védőnőnk sok mindent mondott, hogy mit kell és javasolt már ilyenkor csinálni.

16:00 uzsonna (gyümölcs), majd sétálni megyünk 1 órára.

18:00 felébred és akkor már apa is itthon van rendszerint. Ekkor ő foglalkozik vele. Játszani szoktak és 'beszélgetni'.

19:30 fürdés és vacsora.

Ezután van egy 20 perces apa-lánya 'lézer show'. Ez abból áll, hogy egy elemlámpával sötétben dúdolásra énekel az édesapja. Lányunk ezt imádja. Hagyomány köztük mióta megszületett és ez jelzi neki igazából azt, hogy éjszaka van és most már aludni kell. :))


Lányunkat szinte minden leköti, ami körülötte van.

Van 1-2 nap, mikor nagyon anyás, de általában nem igényel engem.

Elvan a kis képzelt világában én pedig nem akarom megzavarni.

Igazából ő kezdetek óta - mióta többet van fent - ilyen beállítottságú. Én nagyon szeretnék 'babázni', de ha ő nem igényli, akkor nem zavarom :]]]


Most úgyis az a dolga, hogy felfedezze a körülötte lévő világot :)

2011. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!