Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este szeretnék néha tápszer...

Este szeretnék néha tápszer helyett tejpépet adni a 10 hónaposaimnak. Ugyanúgy eltelíti őket éjszakára?

Figyelt kérdés
Már rég átalusszák az estéket,de tejpéppel még nem próbáltam. Eddig uzsira kaptak pépet,de szeretném ha akkor mindig inkább falatkákat,gyümölcsöt ennének. Csak 4x esznek általában,mert a 10órai általában kimarad.
2011. dec. 20. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
A tejpép laktatósabb, mint a tápszer.
2011. dec. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Marilyn88 ***** válasza:
A fiam 6 hós és én most kezdem el nála, mert újonnan megint felébred éjszaka enni, és 200 ml-nél nem akarok neki többet adni a tápszerből. A védőnő azt tanácsolta, h az elején a tápszerhez keverjek belőle, h sűrűbb legyen, és ha az sem elég neki, akkor adhatok nyugodtan csak tejpépet éjszakára.
2011. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Gondolom akkor az sem baj,hogy este szép lassan elhagyjuk a cumisüvegezést. Én nem bánom!
2011. dec. 20. 13:18
 4/9 anonim ***** válasza:

a lefekvés előtti tápit nem váltjuk ki, viszont 9 hónapos kor körül be kéne vezetni a vacsorát :)


úgy szokták általában, hogy vacsora (akár tejpép, akár főzi vagy kenyér felvágottal), fürdés, tápi.


így legalább meglenne az 5 étkezés :)

2011. dec. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
most olvastam a kommentedet. elhagyhatod a cumisüvegezést de a napi fél liter tejalapúra még akkor is szükség van, 4-5 éves korig megmarad az elalvás előtti tej/tápszer. szerintem kezd csak a vízzel elhagyni az üveget és ha már hatékonyan poharaznak csak akkor vedd el a táphoz is.
2011. dec. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De így is 1/2 5-5 között van uzsi, 1/2 8-kor fürdés. Ha még 7-kor adnék vacsit,lehet már az sem kellene nekik,de az esti tápszer tuti nem. Úgy marha sűrűn lenne kaja. Persze ezt meg lehetne változtatni,de fürdés elött egyenek? Tele hassal fürödjenek? Aztán rá még egyenek? Segítsetek,ezt komolyan nem tudom hogy kéne!
2011. dec. 20. 13:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, a napi fél liter tejalapú megvan,sőt most néha több is,amikor uzsira tejpépet esznek. Mert a tejpép is annak számít,nem?
2011. dec. 20. 13:49
 8/9 anonim ***** válasza:

nem muszáj úgy csinálnod ahogy írtam, de akit ismerek így csinálja, védőnő, orvos is ezt ajánlja. 10 hónapos-1 éves kor között már nem elég tápláló a tápszer, hogy egy étkezésnek számítson, ezért kéne vacsorát is adni. ennyi idősen meg tényleg nem kisbabák, hogy bármi bajuk legyen a tele hassal pancsizástól :)

de úgy csinálod ahogy jónak érzed, te ismered a gyerekeidet

2011. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oké,köszi! Akkor holnaptól megpróbálkozom vele! Ma már csak 5-kor van uzsi,így nem sűrítem be az étkezéseket. De holnap előbbre hozom az ebédet és vele együtt az uzsit. Így tudok fürdés elött is adni valamit.

Akkor esetleg adjak este picit kevesebb tápszert? Most 230-at kapnak, adjak csak 200-at?

Én még nem hallottam,hogy ilyenkor már nem lenne elég a tápszer,de elhiszem nektek:) De miért is nem elég?

2011. dec. 20. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!