Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig eszik a...

Mennyi idős koráig eszik a baba 4x,4 óránként?

Figyelt kérdés

Most 10 hónapos és régóta így eszik.

+ Tudnátok ötleteket adni,hogy milyen ebédet és uzsonnát lehet neki csinálni?Még nincs foga.

Reggel és este csak tápszert kap.

Általában üvegeseket kap,de már kevés 1 üveg,és nincs ötletem,hogy mit csináljak neki,hogyan kombináljam.

Ti miket adtok nekik?


2011. dec. 20. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem a lányom szerintem szopi alatt is 5x evett, ez megmaradt mindig.

az idöt nem néztem soha.

2011. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem 15 hónapos a lányom, de ő 3 óránként eszik, így: reggeli 7-kor, tízórai 10-kor, ebéd 13-kor, uzsonna 16-kor, vacsora 19-20 között. Éjjel persze nem kel már fel.


Szerintem szokjál le az üvegesről és főzzél inkább. Napi 20 perc és mindig friss főzeléket vagy levest adsz a babádnak. Könnyű elkészíteni még kezdőknek is akár egy zöldborsófőzeléket kis sült csirkével, brokkolit vagy karfiolt, krumplifőzeléket, krumplipürét akár vegyesen más zöldségekkel, az enyém imádta, amikor többféle párolt zöldség volt összeturmixolva kis husival, egy jó tartalmas húsleves is elég főétkezésre. Uzsonnára és tízóraira is annyi mindent lehet készíteni, csak a fantáziád szab határt, akár egy gyümölcsös túrókrémet, amit pillanatok alatt megvan, akár kétféle gyümölcsöt vegyíteni, nálunk még most is kedvenc a reszelt alma szőlővel, a szőlőszemeket kis fém szitán préselem bele a reszelt almába, jó leveses és nagyon finom édes tele vitaminnal. Banánt joghurttal, túróval összekeverve, az almát, körtét meg is sütheted, úgy is nagyon finom és különleges, mi szoktuk tepsiben is sütni az almát, de teflonba teszünk pici vajat és azon mindkét oldalát az almának vagy körtének megkapatjuk, a gyerek imádja.

2011. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó főzeléket lehet csinálni!!!!

Spenót, sóska, tök, krumpli, borsó...

Cékla krumplival, krumpli répával.Cukkini répával vagy krumplival, vagy mind kettővel.Lányom a brokkolit imádja.

Ma ezt a receptet csináltam meg neki és imádja!

[link]

Én uzsira egy joghurtot szoktam, nem szenvedek, gyümölcsöset veszek, és imádja.Vagy kap vajas kenyeret és sajtot, mert az nagy kedvenc.

Azért mert nincs foga a babódnak, attól hidd el még hátul tud rágni, lányomnak csak elől van foga, még is rág, már akkor rágott, amikor még csak alul volt 2 foga.

Husit a főzelékekbe én úgy rakok, hogy hónap elején csinálok egy nagy lábos husi levest, és abba rakok neki májat, meg mellett, combot, szóval mindent amit akarok neki adni a hónapban, és azt felkockázom mikor megfőtt és jégkocka tartóba bele porciózom,így 1-2 kockát kell csak naponta kiengednem, és nem kell szenvedni vele.

Lányom halat is eszik.Halrudacskákat szoktam venni, kisütöm és a prézlit leszedem róla, és ezt krumplipürével nagyon szereti.

Sok jó recept van interneten is, szeretek böngészni közöttük.

Egyébként uzsira még ott vannak a tejpépek, igaz én lányom már nem nagyon eszi őket így én hanyagolom is!

11 hónapos lányka anyukája...

2011. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hú de jókat irtaok!!! pontozok most fel :)

esetleg oldalt, ahol lehet recepteket nézni?


kérdező, nagyon jó ötletek vannak itt, én sem irhattam volna jobbat, pedig én is üvegeseket adok, de épp mostanság szeretnék váltani, ahogy te is. 10 hós nekem is babám

2011. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

9,5 hós a babám

Én szeretek neki jénaiban összerakni zöldségeket, hússal, hallal. Sajtot reszelek rá. Imádja. Ma először cukkinit csináltam meg úgy, mintha tökfőzelék lenne. Csirkemellel. Imádja a rizses dolgokat. Pl a májat is csak rizzsel eszi meg, krumplipürével nem. Hagymát nagyon szereti, sülve, főve. Így a máj alá is rakok, meg mindenbe amihez illik. Petrezselyem nagyon ízlik neki, mármint a fűszer, szárított levél. Sok mindent ízesítek neki azzal. Ma a cukkinibe kaprot raktam, szerette. Póréhagyma még nagy kedvenc. Cukkinivel, répával jénaiban összerakom. Vagy csak krumplival, sajttal. Sóska, spenót nagy kedvenc. Spenót fokhagymásan, imádja. habarásnak mindig teszek joghurtot, amihez illik.

2011. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

Így hirtelen ennyit találtam! :)

2011. dec. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket.....majd próbálkozom.
2011. dec. 20. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. dec. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!