Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babát hogy lehet...

3 hónapos babát hogy lehet rászoktatni hogy átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
Erőltetni nem akarom és szerintem nem is tudnám.Lehet hogy még korai, túl kicsi ehhez, de mégis! Hátha van valakinek ötlete, tapasztalata.
2011. dec. 20. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

mondd neki: kicsim, kérlek aludd át az éjszakát... :)

nem hiszem, hogy más praktika van egy 3 hónaposnál :)


illetve természetesen a sírni hagyás, de az meg igencsak kimeríti az erőltetés fogalmát ;)

2011. dec. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem még kicsi ehhez. Persze vannak olyan babák akik már pár hetesen átalusszák az éjszakát, de ha ezt nem magától teszi, akkor nem kell eröltetni.
2011. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy! Nem tudsz vele mit csinálni, ő ilyen és kész. És persze h kicsi ehhez.
2011. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Álometetés!

Nálunk 2hótól átaludta. Rendesen 8felé fürdettünk, majd szopizott és letettem aludni. 11felé úgy etettem meg, h nehogy felébredjen, tehát álmában, így reggel 5körül ébredt először. Aztán ez szépen tolódott ki egyre jobban. Persze eleinte nem akart enni eleget, kb. 2hét alatt tanulta meg teljesen, h miért is eszik olyankor.

Arra kell vigyázni, h tényleg ne ébredjen fel, mert így nem emlékszik rá, h evett, viszont beáll az alvásra. Cumisüvegből (lefejt tejjel/tápszerrel) sokkal könnyebb, de ciciből is lehet. Én egy kis pelenkát terítettem a szemére, plusz csak kívül kapcsoltam villanyt, h még véletlenül se lásson semmit ha kinyitná a szemét. Mire megtanulta ezt az evést, általában többet is megevett, mint egy nappali szopizás alatt. De eleinte jóval kevesebbet. Akkor kell abbahagyni, amikor már egyáltalán nem szív, hanem csak tátva marad a szája. Büfiztetni nem kell, mert ilyenkor annyira ellazultan esznek, h nem nyelnek levegőt.

Ja, és ha éjjel felébred, akkor tejcsi nélkül kell megpróbálni visszaaltatni (már ha evett eleget 11kor). Én volt, h 1órán át altattam. Nem kérte a cicit, csak mivel megszokta, h addig kelt éjjel, ezért ébredt. Kitartás kell az elején, de hosszú távon nagyon megéri.

2011. dec. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%

Nekem az vált be, hogy este jól bekajált, tehát az éhség miatt nem ébredt fel olyan hamar. Amikor felkelt, akkor viszont nem kapcsoltam lámpát az etetéshez, és csak suttogva beszéltem vele (résnyire volt nyitva az ajtó, hogy lássak). Kb. 1 hét alatt leszokott így magától.

De szerintem ez inkább alkati kérdés.

2011. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!