Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol találok olyan hozzátáplálá...

Hol találok olyan hozzátáplálás táblázatot, ami azt is leírja, hogy mikor MENNYIT egyen a gyerek, nem csak hogy mikor mit?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

??? nem könyv szerint kell etetni egy gyereket!

te minden nap ugyan annyit eszel? ne hülyéskedj már!

2011. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
amennyit elfogadd. annyit egyen!
2011. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészséges a gyerek, amennyit akar.

hiába van táblázatod, ha nem fogadja el azt a típusú kaját vagy akkora mennyiségben.

Az én fiam cukorbeteg, és még őt sem táblázat alapján etetem, hanem érzésre. Jó persze a szénhidrátmennyiséget nála tudom (de azt is csak az inzulin miatt), de a többire nem fordítok gondot.

Egyébként alapnak, 5 étkezés, 3 fő, két kis étkezés.

Az étkezések 50%-át szénhidrátok tegyék ki, 25-25% legyen a fehérje, zsír.

A fő étkezések tartós szénhidrátokból álljanak, a kis étkezések cukrok legyenek-joghurt, gyümölcs például.

2011. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
azt mondják az okosok, hogy egy kisgyerek mindig tudja mennyit kell ennie.
2011. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ahh, tudtam, hogy magyarázkodnom kell...


A lányom 7 hónapos és alig hajlandó kanállal enni. Úgy etetem, hgoy azt veszem alapnak, hogy naponta 5-ször 200ml-t/grammot egyen. Legalábbis ennyivel kínálom. Ha eszik tízóraira 50gram gyümölcsöt, adok utána 150 tápszert. Nem mindig issza meg, ha marad 40-60 milli, nem erőltetem tovább. Ugyanígy ebédnél és uzsonnánál is (főzelék és tejpép a "menü"). Viszont 50grammnál SOHA nem eszik többet SEMMIBŐL a tápszeren kívül. Ha beleerőszakolom a szájába a kanalat, akkor viszont nem köpi ki, tehát ízlik neki. Na de azt ugye, nem szabad, hogy "megtömjem" a gyereket.

Elegendő-e azonban egy 7 hónaposnak napi 70-100gram abból, ami nem tápszer?

Két védőnőt kérdeztem, egyik válasz:

- ne tömjem tápszerrel, túl sok az neki. Kínáljam a gyümölcsöt, ha nem kell, hát várjak addig, amíg olyan éhes nem lesz, hogy kinyitja a száját a kanálra.

Másik védőnő válasza:

- Semmi baj sincs, kínáljam neki minden nap a kanalas ételeket, előbb-utóbb el fogja fogadni. A tápszer, amit adok neki, nem sok, épp annyi, amennyi kell neki. Majd akkor aggódjak, ha a súlyával lesznek gondok.


Ti mit tennétek a helyemben???

2011. dec. 21. 15:02
 6/17 anonim ***** válasza:

Ja és nem írtad mekkora gyerek, de általában,

reggel 30 gramm szénhidrát

tízórai 15-20 gramm

ebéd 30 gramm

uzsonna 15-20 gramm

vacsora 30 gramm

és ha már nagyobb akkor éjszakára lehet 5-10 gramm pótvacsora.

Ez 130 gramm szénhidrát és akkor 65-65 gramm zsír, fehérje mehet hozzá. Szerintem nagyjából ennyit, bár a 4 évesem ennél több szénhidrátot eszik, különösen nyáron mikor mozog, akkor 200-250 grammot is.

2011. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

7 hónaposanka a legföbb tápláléka a tápi vagy anyatej nem baj ha nemeszik meg egy üvegnyi kaját, elég ha pár kanállal kap!

Minden nap adj neki egy picivel többet tápszer elött és bele fog jönni.én anno se számlálgattam megnéztem mit ehet adtam neki. ette ette nem ette nem ette

de mára 15 hós csajszikám minden evö és most is annyit eszik amennyit kér többet a kelletinél se tudnék bele tömni.

Igen a gyermek tudja mennyit kér enni!

2011. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10 óraira ha adsz gyümit elég ha teát kap melé nem kell tápi ebédre fözi és tápi rögtön többet fog enni! ne a számok alapján etesd a gyereked
2011. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Itt azt is megtalálod, hogy mit és kb. mennyit egyen:

[link]


De ha beváltod a Rossmannos kuponokat, már nem tudom melyikben, de abban is találsz ilyen nestlés táblázatot, és abban konkrétan le van írva az is, hogy hány gr. szénhidrát, hús, stb-t kell(ene) enni egy nap. Úgysem annyit fog:)) Van olyan baba, aki 8 hónaposig csak szopizik, mégsincs semmi baja. De azért próbálkozni kell a szilárd kajával.

2011. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!


Ez a nestlés megvolt nekünk, a nagyfiammal kaptuk, de nem találom, és a neten sem találtam meg. Köszi még egyszer mindenkinek!!!

2011. dec. 21. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!