Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol találok olyan hozzátáplálá...

Hol találok olyan hozzátáplálás táblázatot, ami azt is leírja, hogy mikor MENNYIT egyen a gyerek, nem csak hogy mikor mit?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 14:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy mennyit egyen, ezt neked kell tudnod:_) Én így csinálom a 6 hónapos babámmal. Ő átlgaban 180 gramm tépszert eszik meg, nálam ez az alap..tehát ha főzök neki, akkor arra törekszem, hogy ez a mennyiség meglegyen. Legalábbis körülbelül, mert nem méregetem én az adagot, hanem tudom, hogy kb mennyinek kell lenni a csészében amiben turmixolom neki a dolgokat. Ha az tele van kb az 180 gramm (vagy több). Ha ezt mind megeszi és azt látom, hogy tele van akkor nem kínálo tápszerrel, de ha látom, hogy nem volt eég akkor még megkínálom egy kevés 30-60 gramm tápszerrel. De vannak napok, pl. ma is, hgy egyáltalán nem akar kanalazni. Tízóraira gyümölcsös bébikaját keverek el neki gabonapéppel, ez kb 200 grammnyi, de ma nem ette meg, sőt elég keservesen ette. Így mikor már elfordította a fejét, és inkább kifelé jött a kaja, mint befelé, akkor csináltam tápszert és megitta. Ebédnél dettó, kanalazott, de nem szivesen, nem is evett sokat, így a maradék az tápszer.
2011. dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 xStefix ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy egy evésre x ml jöjjön ki mindig, hanem az, hogy a hozzátáplálás lehetőleg fokozatos legyen!

Magyarul, az elején csak pár kanál, aztán ezt fokozatosan emeled, ahogy a babád igényli. De, jobb azért résen lenni, még akkor is, ha nagyon ízlik neki és habzsolná befelé. Nem biztos, hogy az, ami a szájának ízlik, a pocakjának is tetszeni fog (akkora mennyiségben).

Én nem látom ezért értelmét annak, hogy így kiegészítgesd a szilárd ételt a tápszerhez. Persze, ha neked ez így jobb, akkor nyugodtan, és mivel a tápszert ugye készíteni kell, nyilván az se mindegy, hogy mennyi marad meg, fel tudod-e újra használni stb. De maga a hozzátápi szempontjából felesleges szerintem ez a fajta "matekozás".

2011. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, ahogy a kérdező. Kínáltam a gyümölcsöt, evett, amennyit akart, és kiegészítettem tápszerrel. Szinte soha nem maradt meg, mert annyit csináltam, amennyit gondoltam, hogy enne még. Az egy-két alkalommal kiderül. Aztán egyre többet evett a gyümiből, kevesebbet a tápszerből. Nekünk ez így jó volt.
2011. dec. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
15:40-es vagyok. Én, ha kell neki plusszban tápszer, akkor készítek 30 grammot vagy 60-at, ezt függővé teszem attól, hogy mennyi szilárdat evett meg. Szemre csinálom, érzésre:-) Nem matekozom. Látom, hogy elég neki vagy sem. Ha nem eszi meg a bögrényi ételét, akkor tudom, hogy fog kelleni tápszer. Ha sokat hagyott meg belőle akkor tudom, hogy 60 grammot fog megenni ha csak keveset akkor tudom, hogy elég neki a 30 is, ha tévednék, mert előfordul, akkor a gyerek jelez, hogy még óhajt enni:-)
2011. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: Hozzá kell tennem, én MÁR több mint 1 hónapja hozzátáplálom.


_pip_

2011. dec. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A második védőnődnek adok igazat. Legalábbis a tapasztalat nálunk őt igazolja. Semmiképpen ne erőltesd szerintem. Az én fiam is hirtelen "táltosodott meg", egyik napról a másikra megszokta a kanalazást, és nem kérte a tápszert. Most 11 hós,reggel-este eszik csak tápszert, és mostanában csak falatozni szeretne, nem szívesen eszik mást, csak szilárd ételt.
2011. dec. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem is csak fokozatosan fogadta el a pépes ételeket, minden egyes alkalommal alig alig evett, a többség tápszer volt..aztán egyre több és több ételt fogadott el, aztán észre sem vettem, már nem is kért tápszert az evések után, mert tele ette magát "rendes" ételell.
2011. dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!