Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitenétek nekem? Anyagilag...

Segitenétek nekem? Anyagilag kb. mennyibe kerül 1 gyerek?

Figyelt kérdés
Most 10 hónapos, és sajnos válásra kerül a sor a férjemmel. Persze 2 emberen múlik, hogy idáig jutott a kapcsolatunk, de a végén ő akarta, hogy váljunk. Az érdekelne, hogy tápszer, pelenka, etetéssel, később ovival, stb.-vel együtt szerintetek mennyit kell költeni 1 gyerekre? Nekem van 1 összeg a fejemben, de még nem irom le, hogy ne befolyásoljalak Titeket. Köszönöm!
2011. dec. 22. 09:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

kb 30ezer forint(ebbe a havi pelus tápi gyümi és zöldség mennyiség babánakpluszz vitamin


és 20 ezer pluszba ha még ruhákat is kell venni

2011. dec. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ja, persze havonta kérdezem, és az új ruhákat ne vegyétek bele, csak a "fenntartást". Köszi!
2011. dec. 22. 09:41
 3/18 anonim ***** válasza:
cirka 30 átgondolva a dolgokat abbol kitelik
2011. dec. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ez olyan sok dologtól függ! Én például mindent megörököltem a barátnőmtől, a bababútorokon át a gyermekruhákig, játékokig, mindent. Nálunk csak a pelenka a nagy kiadás, mert ráadásul még anyatejes is volt, nem tápszeres. Beteges sem volt, úgyhogy gyógyszerekre is minimális összeget költöttünk. Enni pedig azt eszik, amit mi. Picit talán több joghurtot és gyümölcsöt veszünk, de nagyjából ennyi. Az ovi tudtommal 25-30 ezer forint körüli összeg. A játékokat igyekszünk kiegészíteni sajátokkal, de ezeket ünnepek alkalmából vesszük, és persze a család is besegít mindig. Tehát számszerűsíteni nem igen tudom, mennyibe kerül egy gyerek. A miénk kb. havi 12-be.
2011. dec. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: tényleg picit kevés a 12, az illatszereket, kencéket még nem számoltam, de nekem azzal együtt sem több 15-nél. Én nem vitaminozok, nem tápszerezek.
2011. dec. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja, tényleg, a kencékre, fürdetőkre még nem is gondoltam, köszi! Még irjatok, ha tudtok!
2011. dec. 22. 09:53
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát amíg pici volt nem került olyan sokba akkor tényleg megállt olyan 30ezerbe de amióta elmúlt 1 éves azóta viszont észrevehetően látszik a bolti számlán a változás.Kb 10ezerrel több.
2011. dec. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kérheted a fizetése X%-át is.Nem írtad,hogy fiú,vagy lány.Mert nem lesz mindig kicsi.Egy 15éves fiú leeszi a nadrágod.Amikor továbbtanulnak jobb minőségű ruhákat fogtok venni.A bérlet is nagyon drága.Kamaszként kell parfüm,dezodor.Egy cipő10-20.000ft stb.Nő a lábuk,mint a gomba.Egy idő után nem feltétlen kapsz cuccokat,vagy inkább nem adod rá,mert cikinek tartod.Mondjuk idővel kérhetsz gyerektartás emelést,de nem tudom ez hogyan működik.Ja és ha jár valamire:tánc,úszás,foci.Oviba is sok minden kell:váltó cipő,takaró.
2011. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem kotekedni akarok, de 10 honapos a babad es nem tudod mennyibe kerul havonta az ellatasa?
2011. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kis gyerek kis pénz (relatív) nagy gyerek nagy pénz.

Egyetértek a kamaszos hozzászólóval. Egyet még hozzátennék, hogy a kamaszok szórakozni is járnak, randiznak, ha nem éppen sétálnak valahol, az mind költség (egy kis fagyi, meki, táncház, diszkó, teázás, kávézás, koncert, stb...). Aztán érettségi után továbbtanulnak, nem feltétlen a saját településükön: Mai viszonylatban az: utazás+szállás+jegyzetek+élelem+szórakozás: Legjobb esetben 40000-50000.

2011. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!