Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudom ezeknek a mondatelem...

Nem tudom ezeknek a mondatelemzését segitenétek nekem? Ma sok beteg volt a rendelőben. Zsuzsi a mozi előtt találkozott a legjobb barátnőjével. Matematikaórán néhány gyerek nem tudta a mértékváltást .

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 10:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbálj rákérdezni és akkor adja magát. Mit állítasz a mondatban, ki csinálja azt a valamit...A többi szóra meg úgy próbálj rákérdezni, hogy a válasz lehessen az, ami az adott szó.

Pl. mit állítunk? Volt. Ki/mi volt? Beteg. Ott van a "ma" szó, erre hogyan kérdezel? Logikus: mikor? Válasz: ma. Tehát időhatározó.

Olvass és tanulj minél többet, ne a konkrét választ várd, így soha nem fogod megtanulni (csak a konkrét mondat elemzését). Eleve a kérdést se tudtad jól feltenni.

2011. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!