Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitenétek nekem? Anyagilag...

Segitenétek nekem? Anyagilag kb. mennyibe kerül 1 gyerek?

Figyelt kérdés
Most 10 hónapos, és sajnos válásra kerül a sor a férjemmel. Persze 2 emberen múlik, hogy idáig jutott a kapcsolatunk, de a végén ő akarta, hogy váljunk. Az érdekelne, hogy tápszer, pelenka, etetéssel, később ovival, stb.-vel együtt szerintetek mennyit kell költeni 1 gyerekre? Nekem van 1 összeg a fejemben, de még nem irom le, hogy ne befolyásoljalak Titeket. Köszönöm!
2011. dec. 22. 09:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Kedves "9"-es! Tényleg ne is kötekedjél, mert ha elolvasod jobban a kérdésemet, abba leirtam, hogy tudom mennyi, csak kiváncsi vagyok, hogy másnál is reális-e az az összeg. Igen, mi járunk babaúszásra is, abból nem akarok engedni, az havi kb. 10000,-, azt is együtt határoztuk el, hogy visszük őt heti egyszer. Igy nekem is 50 000,- jött ki havonta. Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 22. 10:28
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

De most komolyan nem értem, 10 hónapos gyerekről van szó és azt számoljátok mennyibe kerül, ha majd bulizni jár, meg az egyetemi jegyzetek mennyibe kerülnek?

Tényleg bolond világban élünk.

Egyébként jó babúszással együtt 50 ezer, de 20-30 ezerből kijön. És ha csak a gyerek költségét számolom, akkor reális a 12 ezer.

Mert oké kaja is kell neki, de annak nincsenek olyan rettenetes költségei, napi pár száz forintból már nagyon-nagyon minőségi dolgokat, gyümölcsöt meg lehet oldani.


Persze mindenből van drágább, hiszen ha Victoria Beckhamet kérdeznéd, szerintem havi 5 milliót biztos rákölt a gyerekekre.

2011. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogosak a későbbi időkre adott válaszok! A kérdező az ovira, és a későbbiekre is kíváncsi volt. Márpedig egy 10 hós még nem jár oviba... Igaz, kedves kérdező?
2011. dec. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igy van, kedves utolsó! Köszönöm a válaszokat, aki megértette, mire vagyok kiváncsi 1 ilyen szituban!
2011. dec. 22. 11:43
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

A kérdezőre is céloztam, szerintem hülyeség ezen agyalni, mennyibe fog kerülni az ovi, mikor 10 hónapos a gyerek.

Persze alapból egy férj hátán élőnek tűnik, ha ennyire nincs tisztában a költségekkel, és hihető, hogy már az egyetemi jegyzetek árát is kérni akarja. Már abból is, nem a szükségleti dolgok érdeklik, a babaúszásra meglegyen a pénz, mert anélkül aztán...

Jó oké nem voltam válási helyzetben, nyilván ilyenkor kicsit megbomlik az tudat, hogy reálisan gondolkodni tudjon.

De tök mindegy, mert a férj jövedelmének egy bizonyos százalékát kapja és nem a baba költségeire kapja a pénzt. És ha a férj akarja nyilván fizeti az egyetemi jegyzeteket meg az ovit.

2011. dec. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

11:55-ös

Kicsit durva vagy! Kell az életben előre tervezni. Főleg egy ilyen helyzetbe került szülőnek (mindkét félnek felelősséget kell vállalni). Ez meg egy olyan oldal, ahol fel lehet tenni a minket érdeklő/érintő kérdéseket, és az ember nem arra vágyik, hogy valaki bírálja, hogy miért tett fel egy adott kérdést, hanem válaszra a kérdésére... Szóval fogd vissza a rosszindulatú megjegyzéseidet. Nem kötelező minden kérdésre válaszolni, pláne bírálni a másik kérdését. Ha ezt nem bírod megállni, akkor tartsd meg magadnak a véleményed! Bocsánat mindenkitől a kirohanásomért, csak egyszerűen nem bírom, mikor a kérdezőt kérdését kritizálják. Tessék válaszólni, és nem bírálni!

2011. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

11:55-ös! Tényleg ne legyél már ilyen rosszindulatú! Kikérem magamnak, hogy "férj hátán élő"-nek nevezel!!! Nem is tudod a részleteket, akkor ne itélkezz, 1 egyszerű kérdést tettem fel, egy számra lettem volna kiváncsi! Nem kivánom, hogy ebbe a helyzetbe kerülj, amibe én.

Kedves utolsó, köszönöm a válaszodat!!

2011. dec. 22. 12:18
 18/18 anonim ***** válasza:
45%

Hát ha egy 10 hónapos havi 50 ezer, akkor ez mondjuk ovis kor végéig elégnek tűnik. Általános iskolásnak hát mondjuk legalább 80 ezer, már ha állami iskolába jár az utca végére. Ha nem állami iskolába, hanem mondjuk egy igényesebb, kéttannyelvű, jó iskolába, akkor olyan havi 150 ezer alaphangon.

és ehhez hozzájön gimnáziumban a magánoktatás, ami 3000 forint per óra-úgy 15 ezer a nyelv, illetve 30 ezer, mert két nyelvvizsga kell egy egyetemi felvételihez és a többi, úgyhogy szerintem 200 ezerrel számolhatsz. Plusz a jogsi, autó, telefon.

Aztán egyetem, mondjuk tök mindegy felvételi előtt feccölöd be, hogy ösztöndíjas legyen a gyerek vagy az egyetembe, de félévente kb 5-600 ezer lesz a képzés mai áron. De olvastam milliókról is, úgyhogy ez igaz, előre kell gondolkodni, mert a jővő gyerekének nincs ingyen oktatás tovább, hanem súlyos milliók.

Úgyhogy egy egyetemistának kell legalább 400 -500ezer havonta, ha feltesszük, hogy dolgozik az egyetem mellett és a napi költségét megkeresi.

2011. dec. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!