Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Befőtt és lekvár mikortól...

Befőtt és lekvár mikortól adható? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Idén szorgoskodtam, és tettem el befőttet, lekvárt, direkt oly módon, hogy a gyerek is ehessen belőle. Valami cukor és tartósító nélkül van eltéve, van amiben csak kevés cukor van. Viszont nem tudom, hogy mennyi idős kortól kaphatnak a gyerekek házi befőttet és lekvárt.
2011. dec. 25. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mikor eheti az adott gyümölcsöt a gyerek. Akár pürésírve is mehet a befőtt. A kérdés inkább az: ha cukor és tartósító-mentes is a befőtted: mennyi tápértéke van annak agyümölcsnek, ami meg van főzve. A vitaminok zömét tönkreteszi a hőkezelés, a lekvárnál pláne. De ettől függetlenül, ha ilyen gyerekbarát módon készítetted, és nem szorítja ki a frisset, akkor egy éves kor után kaphat szerintem. Ennél fiatalabb kapjon inkább frisset, az azért értékesebb szerintem (ugyanez a baj a gyümis bébiételekkel, hőkezelik a gyümölcsöt, ami ront a tápértékén)
2011. dec. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kaphat(bár nem írtad a tiéd mennyi idős).Én pl a 9 hónaposamnak adtam barack befőttett,leöblítve,turmixolva.Nem rosszabb mint az üveges őszipüré.Abban is van cukor,azt is hőkezelték.Főleg ha te raktad el,tudod mi van benne.:)

Ügyi vagy h befőztél!

2011. dec. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ó, igen, elfelejtettem, 9 hónapos múlt. És az üveges bébikajákat szereti, az őszit meg kimondottan. egész nyáron őszit evett, még akkor is megvettem neki, amikor már 400 Ft felett volt kilója. Az almával már hadilábon állunk, de a barack, az a favorit nála. :)

Köszi a válaszokat!

2011. dec. 28. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!