Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet hogy az 1 hónapos...

Mitől lehet hogy az 1 hónapos szoptatós babámnak 1 hete csak segítséggel van kakija? Mit adjak neki, vagy én mit egyek (lekvár, joghurt ezeket eszem folyamatosan )

Figyelt kérdés
3 nap után meghőmérőztük és 5 pelusnyi kaki jött ki, majd 3 napig megint semmi akkor glicerines kúp és megint 3 pelusnyi kaki. Tehát ne az van hogy hasznosítja az egészet.Előtte rendesen volt neki, napjában többször is. Adok neki minden 2. evésnél kamillateát.De idáig nem hatott. Nem akarom rászoktatni a segítséges kakilásra viszont mikor már céklavörös a gyerek mert nyom de nem jön semmi akkor kell a segítség.
2010. jún. 18. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
3 nap után nem kell "segíteni" a szoptatott babáknak, sőt...náluk még az is normális ha 7-9napig nincs széklet. Lányomnak 5-6naponta volt kaki.
2010. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, az lemaradt hogy tornáztassad,maszírozzad, azzal serkented a bélmozgást. Ha mentek orvoshoz vagy védőnőhöz, kérdezz rá valamilyen homeós szerre, azokat bátran lehet használni.
2010. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ja! ne kínozd semmivel! az anyatejes babáknak nem ritka a 2hetente egy széklet sem! nálunk 10nap volt a csúcs, de a 3hónap után rendeződött a dolog. simogasd, tornáztasd ha hasfájós és próbáld elhagyni a szoptatós teákat, homeós bogyókat. (nálunk ezektől volt a hsafájás, mindkettőnél)

ne csinálj semmi drasztikusat ez a lényeg! fog kakilni, amikor lesz annyi salakanyag benne hogy kijöjjön!

2010. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kamillateát ne adj neki folyton, mert önmagában az szárít, és lehet, hogy az is még jobban megfogja a beleket. Csak akkor, ha már úgy érzed hogy kakilna, cukrozd meg, és langyosan igya lehetőleg úgy hogy mondjuk reggel 20-30 perccel evés előtt. Nekünk eddig mindig bevált, és mostmár vissza is állt a napi 1-2 kakira.Egyébként ha egy teáskanál duphalac vagy laevolac szirupot (székletlazító) adsz neki,az is megkakiltatja. Ha ez esetleg mégsem egítene, és már sok idő eltelt, akkor lehet esetleg kúpozni, de 3 nap után még nem piszkálnám ilyesmivel.
2010. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

SZia!


Amikor a kislányom még szopizott és én sárgabarackot ettem, akkor olyan hasmenése lett mindig, hogy csak na. (2 alkalom után jöttem rá... utána már nem is nagyon ettem...) Ezzel esetleg tudsz segíteni neki, most úgyis mindjárt jön a barackszezon.


Sok sikert!


2 éves kislány anyukája

2010. jún. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ISTEN ŐRIZZEN AKÁR 10 NAPOT IS VÁRNI!!!! A 3 IS SOK!! NEKÜNK IS PONT ÍGY VOLT,DE MÁSFÉL KÉT NAP UTÁN SEGÍTETTÜNK NEKI. NE KÍNOZD SOKÁIG! NEM FOG RÁSZOKNI!!!! 2 HÉT ALATT RENDEZŐDNI FOG HIDD EL NEKEM!!!!!!!!!!! NE VÁRJ NAPOKAT, AZ SZENVEDÉS NEKI!!!!!!!!
2010. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugodtan rásegíthettek, ha úgy látod hogy erölködik a picúr és nem jön az eredmény. Ha megy hőmérőzéssel akkor úgy, ha kúppal, attól sem lesz semmi baja. Egy éves kor előtt nem szokik hozzá. Mi is így voltunk a nagyobbik lányommal.


A kicsi 10 naponta kakilt, de ő tök nyugis volt, nem fájt a hasa és nem erölködött. Minden baba más. Kedves utolsó. Azért ordítani nem kellen.

2010. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Azért döntöttem a segítség mellett mert szegénykém céklavörös úgy erölködik de semmi. Csak reggel adok neki teát 15 ml.és tegnapelőtt volt kaki. Remélem mostmár helyrejövünk.
2010. jún. 20. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!