Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Cseresznye befőtt, kompót,...

Cseresznye befőtt, kompót, lekvár édesitövel, cukor nélkül?

Figyelt kérdés
Tudtok ilyen receptet?
2011. jún. 7. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni diabetikus befőzőcukrot (Dr. Oetker), ha jól emlékszem a dobozán receptet is találsz.
2011. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 doboszoli ***** válasza:
100%

Hát lekvárt még nem próbáltuk, de a nejem évek óta édesítővel készít minden befőttet. Ipari mennyiség fogy el egy télen, minek együnk meg pluszba egy zsák cukrot.

Teljesen hibátlan, eláll.

2011. jún. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utolsó!Nem kérnéd el a kedves Feleségedtöl az Ö receptjét?:);)Köszönöm!


Egy kétfiús(kezdö befoző)anyuka

2011. jún. 8. 07:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is gyümölcsöket alaposan mosd meg, vágd ki a sérült részeket, a cseresznyét, meggyet én ki szoktam magozni, a barackot kettévágom, ha nagyobb, akkor feldarabolom. Vizet forralsz. 1 literhez 20-25 szem édesítőtablettát számolsz + 3-4 szem citrompótlót vagy kevés citromsavat. Ha édesebbre szeretnéd, nyugodtan rakj még bele édesítőszert. Ízesítheted még szegfűszeggel, fahéjjal is. A felforralt citromos, édesítőszeres vízbe teszed a megtisztított gyümölcsöket, megforgatod benne, és miután újra felforr, gyöngyözni kezd, szedheted is üvegekbe. Ha az összes gyümölcs elfogyott, a levet ismét felforralod, és forrón ráöntöd a befőttekre. Mindegyik üveg tetejére 1 késhegynyi (nem kell több!) szalicilt vagy nátrium-benzoátot teszel, majd tetővel az üvegeket légmentesen lezárod (tehetsz alá folpackot vagy befőzőcelofánt). 5 percre fejre állítod az üvegeket, majd 2-3 napra száraz dunsztba teszed, vagyis pokrócokkal, paplannal jól bebugyolálod, hogy pár nap alatt lassan hűljön ki. Utána mehet is a helyére.

Lekvár ügyben nem tudok nyilatkozni, azt még eddig csak cukorral tettem el.

2011. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a cseresznyét ha nem magozod ki, akkor is szuper lesz, a meggyet viszont mindig ki szoktam.
2011. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!