Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbségű tesóknál...

Kis korkülönbségű tesóknál nálatok nehéz a mindennap?

Figyelt kérdés

1,5 éves a nagy a pici 5 hetes.Mikor haza hoztuk a picit örültem mert a nagy puszilgatta meg simogatta, azt hittem jól meglesznek.

De mikor egyedül vagyok velük nem tudom csak a kiságyban tartani a picit mert a nagy üti.A pici viszont a kiságyban sír.

Mikor apa itthon van sokat vagyok a naggyal kettesben, hogy ne érezzen veszteséget, de ennek ellenére is egyik perceben puszilgatja, utána meg csapkodja.Mennyi idő míg megszokja a nagy és nem bántja?Vannak itt hasonló helyzetben?



2011. dec. 26. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:

nálunk a nagy 3, a kicsi 1,5. Ugyan nem látványosan féltékeny, és eleinte nem is vett róla tudomást, máshogy jött ki a probléma. A kicsire akar hasonlítani, nem szobatiszta, etetni kell és nekiáll halandzsázni, mint a kicsi és várja a dicséretet. Ha a kicsit felveszem, őt is kell. Ha a kicsi sír, ő is úgy tesz, mintha baja lenne és sír. Soha nem lehet elég a vele töltött idő, hiszen eddig csak ő volt a gyerekem, most meg osztozni kell rajtam.

Szerintem fogd le a kezét, hogy nem szabad ütni és sose hagyd őket egyedül, kettesben. Én sokak fogtam a kicsit és közben játszottam a naggyal.

Most az az őrület van, hogy mindegyiknek ugyanaz a játék kell.

2011. dec. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szerencsés vagyok, mert ilyen gondom nem volt. Hál' Istennek még visszafejlődés sem történt. Az első kettő gyerekem között 14 hónap, a második és a harmadik között 18 hónap van. Így fogalmam sincs mennyi idő. De én azt tudom, hogy nem dugdosnám a kicsit a nagy elől, és bizony gyakoroltatnám a naggyal a helyes viselkedést. Amikor nem tudod megoldani a kettejük felügyeletét tényleg rakd biztonságos helyre a kicsit, de máskor had legyen ott, ahol jónak ítélitek meg. A nagynak meg kötelessége elviselni! Nálunk legalábbis ennyi volt a nagyoktól az elvárás, minden másban a kicsinek kellett alkalmazkodni (napirend kivéve igény szerinti szopi).
2011. dec. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15 hónap korkülönbséggel, a "nagy" csak addig bántja úgyis a "kicsit", amíg az meg nem tanul visszaütni;) Nálunk legalább is így volt.
2011. dec. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

21 honap a korkulonbseg, nem volt soha semmi problema, legalabbis eddig nem. 5.5 honapos a kislany. Szandekosan a kisfiam sosem bantotta, csak probalta a szemet nyomkodni, de azt a ferjem is csinalta anno a hugaval...beadja a szajaba a cumijat ha sir, sot multkor a sajat feltve orzott cumijat es rongyijat adta neki. De a kislany is mindig a batyuskajat koveti a szemevel, szoktam is mondani neki, hogy nezd, a hugi teged nez, mert szeret!

Probaltad mondani neki, hogy faj a babanak ha utik, neki is faj ha valaki meguti. Vagy a kezebe adni, termeszetesen ugy, hogy te fogod? Tehat valahogyan ujra osszebaratkoztatni oket. Vagy biztasd, ha kicsit nagyobb lesz a baba, jatszhatnak is egyutt!

2011. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló és utolsó. Nekem is 21 hónap van a lányom és az ikerfiaim között. 5 hósan nálunk is ez volt, szép idill.

Most a lányom 3 múlt, 16 hósak az ikrek, hát most nem olyan idilli sokszor. Lányom az "ez az enyém" korszakát éli, fiúk meg nem értik, mi van. Nemrég indultak el, még könnyű őket fellökni, elég mellettük közel elmenni és seggre tudnak csüccsenni, és erre a kisasszony is rájött. Pf...:-(

Szerencsére ebből nagy esés még nem volt. Koppkoppkopp gyorsan.

Nagyon szereti a lányom az öcsiket, semmiért nem adná őket, ha az utcán ezzel "viccel" valaki. De persze sok vita is van itthon köztük. Ha nem nagy a harakiri, hagyom megoldják, de ha már csapkodásba megy át, nem hagyom, megmagyarázom a nagynak, ő már megérti ugye, bár a kicsik is megértik szerintem már, így nekik is elmondom hogy mi helyes és mi nem. Hogy tessék bocsánatot kérni, stb.

Nálunk mindig akkor volt kisebb féltkenységi hullám, mikor a kicsik valami új dolgot tanultak meg:mászni, fogni, menni, stb.

2011. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-ik vagyok, ja gondoltam is hogy szerencses vagyok, de azert nem ringattam magam abban sosem, hogy ez igy is marad. Bar szep lenne...:-)
2011. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!