Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köd = Hidegpárásító? Ha...

Köd = Hidegpárásító? Ha ködben nem lehet kivinni a babákat, akkor miért lehet hidegpárásítót használni a szobájukban? Az ugyanaz, nem? Mármint a köd és a hidegpárásító.

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 18:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
A hideg párásító nem csinál ködöt. Ha ködöt csinálna, akkor az orrodig se látnál amikor a szobába lépsz. Az csak nedvesíti a levegőt, hogy ne legyen olyan száraz, de ködöt én még életemben nem láttam egy párásítótól.
2011. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A hidegpárásító "száraz" párát ad (ami nem ragad a bútorokra, a falra stb.), míg a köd vizes pára (pl. a kocsi ha kint ál, sokszor tiszta nedves az ilyen időben).

A hidegpárásító segíti a légzést, míg a ködben beszívod a nedves, nyálkás "trutyit", ami irritálhatja a nyálkahártyát. Ez pedig nyálkahártya-duzzanatot okozhat (főleg babáknál, kisgyerekeknél), amitől fulladozhatnak, köhöghetnek stb.

A hidegpárásító viszont úgy adja a kellemes párát, hogy a szoba mégse legyen nedves, dohos.


De szerintem ezt neked is érezned kell, hogy ködben valahogy nem olyan oxigéndús a levegő ( a ködös idő a hangulatot is lenyomja). Viszont kapcsolj be egy hidegpárásítót, és láthatod, hogy attól nem lesz nyomasztó érzésed.

2011. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

A mi hidegpárásítónk ha hiszitek ha nem ködöt csinál, ha sokáig megy. Olyan köd van a 2 szobában, hogy el sem hinnétek:-)

Ezért kérdeztem.

2011. dec. 27. 18:39
 4/26 anonim ***** válasza:
Milyen típusú van neked mert a miénk is ködöt csinál!
2011. dec. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom:-)) Macis...olyan maci formájú. És néha fura a szaga is.
2011. dec. 27. 20:16
 6/26 A kérdező kommentje:
De 10 perc múlva megnézem és megírom (addigra elalszik a gyerkőc, és be tudok lopózni a szobába:-))
2011. dec. 27. 20:16
 7/26 A kérdező kommentje:
Hauser a márkája.
2011. dec. 27. 20:30
 8/26 TKI Ibolya ***** válasza:
Nekünk is ilyen van és nálunk nincs köd pedig most is megy.Ha rárakod a macifület akkor kevésbé fújja.
2011. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 TKI Ibolya ***** válasza:
Köd ide vagy oda a hideg párásító jó a köd nem.
2011. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
nem értem.nálunk ha 30percnél tovább megy (max.on)akkor olyan köd van,h nem látom a szoba végét.nem is szoktam csak 5-10percre bekapcsolni.
2011. dec. 27. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!