Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ide írnak a 2-3 éves...

Miért ide írnak a 2-3 éves gyerekek anyukái?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom: "25 hónapos fiam..." stb.

Azt hiszitek, hogy a kisgyereketek még baba?


2011. dec. 27. 21:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ennek azért már nem dőlök be :)
2011. dec. 27. 22:49
 12/18 anonim ***** válasza:
Pontosítanék: újszülött: születéstől nagyjából 8 napos korig. Csecsemő (szinonimája: baba): 8 napos kortól 2 éves korig. Gyermek: 2-14 éves korig.
2011. dec. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a babák témakörben több nekik hasznos választ kapnak. Azonkívül vannak itt kisbabás, DE többgyerekes anyukák is, akik lehet, hogy a babák témakörbe járnak többet, és tudnak kompetens választ adni annak az anyukának, akinek 2-3 éves a gyermeke.

Én pl hiába érint a szoptatás témakör is, csak ezeket a kérdéseket olvasom, nem a "gyermekvállalás, nevelés" kérdéseit.


Karácsony táján furcsa, hogy ennyi frusztráció van az emberekben, tényleg sokkal több provokáló kérdés van itt az elmúlt napokban. A kérdésed megfogalmazása, stílusa kicsit durva, mert ezer oka lehet annak, hogy miért ide írnak. Nem kellene ebbe belekötni, főleg, hogy az ember javarészt segítségért fordul ide. Másrészt viszont örülök, hogy neked ez a legnagyobb megválaszolatlan kérdés az életedben. :-D


Kellemes ünnepeket!

2011. dec. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én néha azért szoktam ide irni,mert a kisgyerekek témakörben sokkal kevesebben vannak,és sokkal kevesebb választ kapok. Meg mert pl. sok a babás témakörben az olyan anyuka akinek már van nagyobb gyereke is,és ezért tapasztaltabb.
2011. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
nyugodtan elhihetitek, eü fősulit végeztem s tankönyvben tanultunk erről is. korcsoportokba sorolás. de végülis nem teljesen tök mindegy? :)
2011. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem akarok vitatkozni, de mi a főiskolán így tanultuk: 0-tól 6 hetes korig újszülöttkor, 6 héttől 1 éves korig csecsemőkor, 1-3 éves korig kisdedkor, 3 éves kortól pedig kisgyermekkor.:) Nem akartam leírni, nehogy okoskodásnak tűnjön, de valaki itt annyira ragaszkodik a tévedéséhez, hogy nem bírtam tovább.:D
2011. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
utolsó elötti vagyok:) én is ugyanezt mondtam. h 3éves kortól van kisgyermekkor, elötte még babának számit a manócska:)
2011. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nyilván nem ez a legnagyobb problémám, de régóta érdekelt ez a kérdés. Főleg, ha olyat látok, hogy 25 hónaposnak fogalmazzák a 2 éves gyereket.

De lehet, hogy én is ilyen leszek :)


Elnézést, akinek a lelkét megbántottam ezzel a provokatívnak tűnő kérdésemmel. Igen, lehetett volna gyengébben is fogalmaznom.


Boldog új évet kívánok Nektek!

2011. dec. 29. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!