Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hós babátoknak mit adtok már...

6hós babátoknak mit adtok már enni? Tápszeres babáknak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyan az én lányom ma töltötte a 7. hónapot, de nagyjából ez a napirend:

Reggel 8 körül kel(plusz-mínusz fél óra)akkor 160 ml tápit eszik.

Tízóraira (ami inkább ebéd)bébidesszertet kap és babjoghurtot, vagy gyümölcspürét.Pl Banán-alma joghurttal és mellé grízpuding.

Ebédre többnyire főzelék, pl tökfőzelék, krumpli, vagy üveges, pl zsenge zöldségek csirkehússal.Desszertnek babajoghurt vagy gyümölcspüré.

Uzsonnára ismét bébidesszert vagy tápszer (attól függően, hogy hol vagyunk éppen, ha úton akkor egyszerűbb a tápszer).Desszertnek babajoghurt vagy gyümölcspüré.

Vacsira többnyire tejpépet kap és joghurtot desszertnek.

Kb 6 hós korában is így volt, viszonylag hamar kiváltottunk étkezéseket, mert sosem igényelte a tápszert sem előtte, sem utána.Szeret kanalazni és nagyon ügyes is.

3,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást, 4,5 hósan egy étkezést kiváltottunk,5 hós korára már kettőt.

Próbálom a lehető legváltozatosabban etetni (annak ellenére, hogy a védőnő szerint ők még nem igénylik, na de te sem ennél 3 napig ugyanazt, nem?).

Nekünk jobban megéri üveges kajával, mert a fagyasztottat nem eszi meg a lányom és minden nap főzögetni kész idő és energia-pazarlásnak tartom (villanytűzhely), na meg ha nem ízlik neki a főztöm, akkor pocsékba is ment az egész!

Mindig kifogok jó akciókat, jókat túrázunk rossmannba, dm-be, müllerbe többször egy héten.

Legutóbb 195 és 225 ft-ért vettem neki tejpépeket és 92 ft-ért Hipp csokis tejbegrízt.Vettem is belőle 3-at (annyi volt már csak).

Amúgy próbáltuk a tökfőzeléket kaporral, tetszett neki.

Üvegesből adtam már 8 hós kortól valót, azt azért nem szerette mert kicsit darabos volt, de turmixolva megette.

Pedig már van 2 fogacska:)

Néha kap babapiskótát rágcsálni.

2011. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én kislányom még csak 5,5 hónapos, de ő így eszik:

- reggel 7-fél 8-kor reggelizik, az 120 ml tápszer

- tízóraizni 10-fél 11 körül szokott, akkor 1 üveg gyümölcs el is szokott fogyni

- ebéd 1-fél 2 körül van, főzeléket kap. Már abból is megeszik 1 adagot, nem kér utána tápszert

-uzsonna 4-5 között van, vagy 120 ml tápszer, vagy tejpép

- vacsizni fél 8-kor szokott, akkor megeszik 210 ml Sinlacos tápszert

- egyszer eszik 2-3 között (ma mondjuk 3/4 5-kor evett), akkor is 120 ml tápszert.

2011. aug. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!