Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerint szoptatós,...

Igény szerint szoptatós, cumit nem adó anyukák, nektek is sokat cumizott a babátok a cicin? Vagy hogy oldottátok meg a cumiidőt cumi nélkül? Vagy hamar megtalálta a kezét? 1 hós baba anyukája

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A lányom csak annyit cumizott cicin, míg evett. Volt egy időszakunk viszont, kb. 2 hónap, amikor nagyon rosszul evett, a súlya nem változott semmit, sokat sírtam tehetetlenségemben... de ekkor sem cumizott többet cicin. 3 hónapos kora körül, kb egy hónapig szopta az ujjacskáját, de csak elalvás előtt, aztán ez is abbamaradt és nem tért vissza azóta sem. Mivel éjjel elég rossz alvó volt másfél éves koráig (nappal sem aludt soha), éjjelente 2-3 szor fel kellett kelni hozzá, akkor is, amikor már elvileg nem evett éjjel. Ilyenkor, ha felvettem és ringattam, azonnal keresni kezdte a cicit, és csak úgy aludt el, ha szopizott. Lehet, hogy éhes volt, azért ébredt, de az is lehet, hogy valami olyat álmodott, amitől anya kellett, de azonnal, és a bújástól nyugodott csak meg. Lassan 2 éves lesz, de a cumi original csomagolásban pihen egy polcon. Remélem, később sem lesz rá szüksége.
2009. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 8 hós múlt se cumi, és az újját sem szopta soha.

Mindig igény szerint szoptattam.Ha csak egy kis konfortszopit akart, akkor arra a cicire rakom vissza amelyiket előzőleg kiürítette.Nem sokat cumizott rajta.Evés után mindig hagytam egy kicsit, ha igényelte.Volt hogy alváshoz is kérte, de anélkül is elaludt, ha éppen úgy adódott.Egy igény szerínt szoptatott babának nem kell cumi!

Az első hónapok nagyon fárasztóak, de kitartást!Rakd cicire amikor kéri, ha egy óra múlva ismét szopizni akar akkor úgyanarra rakd amelyikből előzőleg evett.Így a hasfájás is elkerűlhető.A lényeg hogy mindig alaposan kiürítse a mellet.

2009. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az elsö 2 hónapban sokat cumizott a cicin,1 evés legalább 1 óráig tartott és 2,5 óránként. A cumi nem kellett neki,fintorogva kiköpte. Majd idövel rövidültek a szopik és 3-3,5 órát is birt evés nélkül. Most 4 hónapos, átlagosan 4 óránként eszik és 5-10 perc alatt letudja.

Majd nálatok is változni fog,nem lesz ilyen cicifüggö,de az elején minden baba ilyen :)

2009. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja,az ujját 2 hónaposan megtalálta,azóta ö a barátja:)
2009. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lányom is kiköpte a cumit. Csak cici jó neki.

Aztán 3 hónaposan rájött, hogy van neki helyes kis ökle és ujjacskái. Azóta az öklét cuppogtatja :-)

Éjszaka viszont láttam, hogy megtalálta a hüvelykujját is :-))

2009. okt. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!