Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek melyik tápszer vált be?

Nektek melyik tápszer vált be?

Figyelt kérdés

Másfél hónapos a kisbabám elég hasfájós, és ami nagyobb gond, hogy nem tud magától kakilni. 4 naponta van széklete, de csak ha kap egy kis Laevolac szirupot.

Állítólag a megfelelő tápszert kéne megtalálni neki, ahhoz, hogy megoldódjon a gondunk, de egyenlőre bármit adtunk neki nem segített. Beba Start, Beba sensitive, Novalac AC, Novalac IT.

Mennyi idő alatt derül, ki hogy ha egy tápszer beválik? Hány napig várjak, egy adott tápszernél hogy tud-e tőle kakilni? Szerencsére egyenlőre nem válogatós, akármit adtam neki megette... csak aztán nemvolt igazán jól tőle...

Hashajtó szerek közül is sokat kipróbáltunk ami babáknak adható de semmi sem vált igazán be csak a Laevolac de nem szeretném hashajtókhoz szoktatni, így jó lenne valami más alternatívát találni ami megoldaná a dolgot (Espumisan-t még nem próbáltuk, de nekem azt mondták az csak a pukikat segíti, a kakilásra nincs hatással).


2011. dec. 30. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak anno még sziruppal sem volt széklete, kétszer is feküdt emiatt kórházban. volt hogy csal 7-8 naponta kúppal, de még azzal sem mindig volt. igaz ő anyatejes volt. mellé még iszonyat hasfájós, 3,5 hónapos koráig este hattól hajnal kettőig ordított.

amikor pótolni kellett a tejet a Novalac AC-t ette, de azzal az volt a gond hogy sokat bukott és keverni kellett sinlac-al. de ezt itta 4-8 hónapos kora között. (jegyzem meg egy doboz 1400Ft ami 3 napig volt elég): majd váltottunk az antirefluxos Baby fittre, azt issza most is 16 hónaposan és megszűnt a bukás.


a Novalac IT van széklet gondokra, az AC hasfájásra. ezt egy jó szakember tudná megmondani melyik a jó neki.


de nem szokik hozá a sziruphoz sem. a lányom hónapokig kapta a laevaloc-ot, a diphalac*ot (vagy mit), emellé a kúp,. lázmérő, plusz hasfájásra az infacol, espumisan, greap water., semmi nem használt és semmihez nem szokott hozzá.

2011. dec. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen gondom volt a kisfiammal. Most már 2 éves. Ő is tápszeres volt. Nem kakilt magától. Senki nem akarta elhinni. Doki is hülyének nézett,hogy ilyen nincs. Adhattam neki bármit semmi nem segített. Vittem én mindenféle dokihoz,adhattam neki bármit. Végigpróbáltam mindent amit te is. Én 2 naponta szélcsővel (lázmérő helyett)segítettem neki,azzal volt kaki. Így ment ez 4 hónapos koráig. akkor elkeztem hozzátáplálni,(első adag gymölcs hatásos volt)azóta SEMMI gond. Minden nap van kaki. És nem szokott hozzá a szélcsőhöz.

Most született meg második babám és sajna ugyan ez a helyzet. :( De már nem próbálkozom semmivel.

Kitartás.

2011. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. elfelejtettem írni hogy nálunk is a hozzátáplálás megoldotta a székletgondot. most 16 hónapos múlt a csajszim és már régóta beállt napi 2-re.

ne gyötörd magadat, segít rá lázmérővel, szélcsővel, sziruppal. hidd el nem szokja meg. nekünk főorvos mondta ezeket. a szomszéd fiánál ugyanez volt. és senkinél semmi gond.

2011. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást. A lázmérőzés nálunk nem igazán vált be.. a szélcsövet még nem próbáltuk.

Akkor adom neki a laevolac.ot amikor jónak látom. Nem próbálom más csodaszerekkel megoldani mert ez legalább bevált. Tápszert sem biztos hogy fogok mást próbálni mert ha a direkt székrekedéses babáknak való Novalac IT sem segített akkor nem hinném hogy bármelyik másik megoldaná a székrekedését.

2011. dec. 30. 15:05
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok.


kitartás. egyébként a szirupból adhatsz neki minden este amikor utána többet alszik, mert az csak székletlazító. akár reggel este is lehet adni, vagy reggel az első etetés előtt kamilla tea.

Boldog Új Évet :)

2012. jan. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!