Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes alatt újra terhes lettem....

Gyes alatt újra terhes lettem.2 hónap múlva lejár a gyesem, most mi a teendő? Menjek újra betegálományba? 9 éve vagyok a cégnél. Most 3 hónapos terhes vagyok.

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Menj be, hogy szeretnél újra munkába állni, vissza kell, hogy vegyenek, egyrészt, mivel a gyerek nem töltötte be a 3. évet, másrészt mert terhes vagy nem küldhetnek el. Most viszont már elég kevés a táppénz terheseknek, úgyhogy nem tudnál egy-két hónapot dolgozni? Én azt tenném a helyedben.
2011. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én ezt csináltam.Amennyiben a munkahelyed TB kifizető hely,akkor meg kell kérdezned őket,hogy engedik-e rögtön.2 hónap múlva,amikor lejár a Gyesed szerintem meg se kell kérdezni,csak a dokin múlik.
2011. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok.Lehet,hogy h§lyeséget írtam,mert én rögtön Gyedről mentem táppénzre.Ha Gyesről mész,akkor nem tudom hogy jársz jól.Hívd föl az Egészségbiztosítási Pénztárt ahova tartozol.Engem telefonon is tájékoztattak.Igaz csak általánosan.Nem személyre szabottan,összegszerűen de legalább nem kellett sorba állnom.
2011. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor fel hívom öket
2011. dec. 30. 19:02
 5/14 anonim ***** válasza:

A táppénz terheseknek ugyanannyi, mint nem terheseknek, nincs külön táppénz azoknak, akik babát várnak.


Menj betegállományba, mindenképpen jobban jársz, mint a gyessel (kivéve ha kb. 40 ezer volt a béred, mert akkor mindegy)


Mikorra vagy kiírva? Mert még az is előfordulhat, hogy a következő gyedet nem a minimálbér után fogják számolni, de ahhoz az kell, hogy 1. táppénzre menj, 2. július 17 után igényeld a tgyást. Mikorra vagy kiírva?

2011. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
JULI 12 RE
2011. dec. 30. 20:34
 7/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok.Az egyik válaszolónak írom,meg persze neked is :-) Persze jobban jársz a táppénzzel,de amíg Gyesen vagy,addig a doki nem írhat ki,ha a munkahelyed nem engedi.Én akkor a Váci egészségpénztárat kérdeztem és ők is ezt mondták.Ha tb kifizető a munkáltatód,akkor a munkahelyemnek bele kell egyeznie,hiába vagyok veszélyeztetett terhes.Mondjuk nálad már csak ez a 2 hónap a kérdéses amíg Gyesen lennél.Szerintem.Utána simán táppénz.
2011. dec. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Van különbség terhes, és nem terhes közt, ugyanis, ha nem terhesen mész betegállományba, akkor az első 15 napot a munkáltató fizeti, és ez un. betegszabadság. Utána jár a táppénz. Kismamaként viszont egyből táppénzre mész.

Találtam egy linket, itt elég jól elmagyarázza, bérhez kötött példákkal:

[link]

2011. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7-esnek írom, hogy igaza van. Én a munkahelyemen kérdeztem meg a munkajogászt, és azt mondta, hogy a főnökömnek bele kell egyeznie, hogy táppénzre menjek.
2011. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A betegszabadság és a táppénz NEM ugyanaz, én arra reagáltam, amit az első válaszoló írt, hogy nincs külön terhes táppénz, csak táppénz van. Tény, hogy a keresőképtelenség okán eltérés van aközött, hogy egyből táppénz, vagy előbb betegszabi, de ez nem változtat azon, hogy TÁPPÉNZ csak egyféle van, ami ugyanúgy vonatkozik terhesre, mint más betegre.


Csak tájékoztatásul: a munkáltató hozzájárulása sosem szükséges a táppénzhez, mert az keresőképtelenség esetén jár, a keresőképtelenség megállapítása pedig nem a munkáltató kötelessége, illetve joga, teljesen el vagytok tévedve.


Ha a doki pl. fenyegető vetélés miatt keresőképtelenné nyilvánít valakit, akkor a munkáltató egyetlen dolgot tehet: tudomásul veszi.


Ha valaki gyesen van, ugyanez a helyzet, maximum nem járhat egyidejűleg mindkét ellátás, de ez sem a munkáltató kompetenciája, hanem a MÁK-é és az OEP-é.


Plusz ne haragudj, de kizárt, hogy egy munkajogász azt mondta volna amit leírtál, ha ilyet mondott, akkor nem ért a szakmájához.

2011. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!