Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes alatt újra terhes lettem....

Gyes alatt újra terhes lettem.2 hónap múlva lejár a gyesem, most mi a teendő? Menjek újra betegálományba? 9 éve vagyok a cégnél. Most 3 hónapos terhes vagyok.

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 18:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Nincs külön táppénz, csak az van most már megszabva hogy x idő után nem 70, hanem csak 50%-ot kap. Na ez a különbség terhes, meg nem terhes közt. Mert aki nem terhes, nyilván nem megy egy huzamban olyan sok időre táppénzre...
2011. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

MI van?



"Nincs külön táppénz, csak az van most már megszabva hogy x idő után nem 70, hanem csak 50%-ot kap. Na ez a különbség terhes, meg nem terhes közt. Mert aki nem terhes, nyilván nem megy egy huzamban olyan sok"


Fogalmad nincs róla, mit beszélsz, ilyen szabályozás NEM LÉTEZIK.


Könyörgöm, nézzetek már utána, annyira nem bonyolult, internet, eb törvény, 42§.


Újra elmondom: NINCS külön terhesekre vonatkozó táppénz.

A táppénz ugyanúgy munkaviszonyhoz kötött, mint pl. a gyed, csak mások a feltételei. Aki dolgozik, arra ugyanaz a jogszabály vonatkozik táppénz szempontjából akkor is, ha torokgyulladása van, és akkor is ha terhes.

2011. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak nyugi, utolsó :) Tudom, veregeti a biztosítékot, de ne hagyd magad :)


Kérdezőnek:

Megerősítem a 88%-ost: Szépen is néznénk ki, ha a munkáltatónak a beleegyezése kéne a betegállományhoz! A terheseknek csak annyi a különbség, hogy nekünk nincs 15 napos betegszabi, hanem egyből táppénz van. A betegszabadság és a táppénz két külön fogalom! Ne keverjétek! Mindkettő betegállomány, azaz keresőképtelenség, de az azonosság ennyiben ki is merül.

2012. jan. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor meg kell várnom hogy le járjon a gyes, és utána lehet intezni a betegalomanyt?
2012. jan. 2. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!