Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Két hónappal ezelőtt, Augusztu...

Két hónappal ezelőtt, Augusztus 14-én, a rendőrség igazoltatott és elvették a forgalmimat, mert tíz nappal azelőtt lejárt. Azt mondták, hogy két hónap múlva visszafogom kapni, de azóta semmilyen értesítést nem küldtek. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 15:47
 1/6 komasa ***** válasza:
Fel kell keresni a rendőrséget és ott megmondják, hogy mi a teendő.
2010. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

attól hogy elveszik még nem lesz érvényes -.-

majmok...

2010. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Oda se kellett volna adnod! Ember gondolkozz! Azt mondod, hogy van időpontod vizsgára és kész. Ha elveszi kérj igazolást, milyen indokkal teszi. Türelmi idő mindig van. Köcsög zsarut fogtál ki. Lehet, hogy csak arra várt, megdobod kis lóvéval. Légy határozottabb, attól, hogy zsaru még nem kell hanyatt esni.Meg kell mondani neki szarakodjon a bömbis cigány maffiával, ne veled. Ha talpraesett vagy, akkor nem fog szívózni veled. Fehér vagy?
2010. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

1. Ha műszaki vizsgára be van jelentve igazolást kap róla.

Műszaki nélkül a vizsgára is csak útvonalengedéllyel lehet menni.

2. Milyen türelmi időről beszélsz? Vagy érvényes vagy nem.

3. Szívózik a rendőrrel, még az életkedvét is elveszi nem csak a forgalmiját. Ha köcsögösködik akkor még több hibát keres a rendőr. Gondolkozz!!!

Kérdezőnek: A forgalmid az okmányirodába lett küldve ott érdeklődj róla. A rendőrségi eljárástól függetlenül meg lehet csináltatni a műszakit, de erről pontosat az okmányiroda tud mondani.

2010. okt. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

1.Én még soha nem kaptam igazolást mert bejelentettem az autót vizsgára.

2.Nem hivatalos türelmi időről beszéltem. Még a zsaruval is előfordul, hogy átsiklik dolgok felett. Te is elfelejtheted azt, hogy lejárt a műszaki. Főleg ha heti egyszer-kétszer vezetsz. Pusztán emberség kérdése az, hogy elnézi a hibád és figyelmeztet, hogy mihamarabb pótold a hiányosságot. Nyilván nem a szakadt cigányverdát kell elengedni, hanem a szemmel láthatóan igényes, törődést magán viselő autót.

3.Nem kell szívózni a rendőrrel. Nem a bunkóbbik énjét kell elővennie az embernek. De ezt már döntse el mindenki saját maga.

2010. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11.06-nak van igaza! A rendőr ha a helyszinen elveszi a forgalmit arról igazolást kell hogy adjon. Az elvett iratot az okmányirodának küldi át a hatóság, oda érte márcsak ugy érdemes menni, hogy a kocsi le van vizsgáztatva. Az elvétel jogos ha már l nappal is le van járva. A Jogsinál van az, hogy ha 3o nappal akkor birság és igy tovább.A rendőpr ezek melett a szabálysértési feljelentést is megteszi gondolom erre értette, hogy két hónap az eljárás befejezése /birság kiszabása/ de ez független a forgalmitól. Ha előbb le van vizsgázva, visszakapja.Most más kérdés a jóindulat hiánya vagyis a hozzáállás.....
2010. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!