Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet adni kekszet,...

Mikortól lehet adni kekszet, babapiskótát babáknak?

Figyelt kérdés
Babám 5 hónapos, 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást. Babakekszet vagy kekszes bébiételt kaphat már? Van 2 fogacskája.
2011. dec. 30. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Babapiskótát leginkább semmikor, mert ha leharap belőle egy darabot, nagyon könnyen megfulladhat tőle, + tele van cukorral. Babakekszet már nyugodtan adhatsz neki, de először kóstoltasd meg vele délelőtt, és ha nem allergiás, akkor gyümibe mehet.
2011. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én babakekszet még nem adnék neki, mert abban sovány tejpor is van, vagyis tejfehérje, ami allergizálhat, inkább vegyél sima háztartási kekszet, de a detki márkában találsz cukormenteset is. De azt sem rágcsálni, hanem lereszelve, bele a gyümölcsébe, egészbe még ne add oda neki
2011. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos kortól. De a babapiskótát inkább hanyagold szerintem is, mert nagyon cukros. Inkább háztartási kekszet.
2011. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm azt mondta két hete (5 hónapos a lányom), hogy a gyümölcseibe hozzátápláláskor reszeljek bele egy fél kekszet naponta 1×. Én vettem babapiskótát (Manna) a DM-be. Egyáltalán nem cukros, kifejezetten babáknak gyártott.
2011. dec. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

legjobb az lenne ha babapiskótát nem adnám. cukros, kemény ezért fulladásveszélyes és tojást is tartalmas

z. vegyél háztartási kekszet, azt reszeld le, akár már holnap elkezdheted :)

2011. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 6 hónaposan kezdtem a glutént bevezetni 7 gabonás milupa péppel, mert komoly kihívás volt, hogy találjak olyan kekszet, amibe nincs tejszármazék (tejérzékeny a fiam), még nyomokban sem, és tojás, meg földimogyoró,meg hasonlók.

A háztartási kekszben vannak, úgyhogy én kifejezett babakekszet vettem, de azok közül is szinte mindben vannak ezek az allergének nyomokban, ezért én ezt adom:


[link]


Tescóban lehet kapni, meg úgy tudom hogy Brendonban és Sparban is.

2011. dec. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Babapiskóta,fél éves kortól, ha háztartási kekszes- ha Te csinálod,akkor ledarálva!- bébi ételt pedig 5 hónapos kortól.

Háztartási kekszet egészben pedig a baba 8 hónapos korában adtam először,akkor is csak felügyelet mellett.

Viszont van még egy nagyszerű finomság,amit ehet a baba fél évesen,az pedig a kukó.


Persze mind ez csak akkor,hogy nincs allergiás a családban!!



Üdv:3 lányos

2011. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!