Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! 5 hetes babám eszik,...

SOS! 5 hetes babám eszik, bukik, aztán megint sír, hogy éhes. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A védőnőt és a gyermekorvost nem érem el, nyilbán a szilveszter miatt.
2011. dec. 31. 17:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mennyire bukik? Hogyan büfizteted?

Írd le pontosabban!

2011. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Mindig pontosan 10 percet hagyom szopizni, ez elég neki (sőt, ezek szerint sok is).


Utána a vállalra teszem, és finoman ütögetem a hátát, hogy jöjjön ki a büfi, amíg nem volt minimum 1 nagy, nem teszem le. Utána le kell raknom, mert le kell fejnem a mellem, mire visszaérek, sír, a vállalra teszem, és egy félökölnyi foltot kibukik. Ezt 3X-4X megcsinálja!

2011. dec. 31. 17:27
 3/23 anonim ***** válasza:
Ügyelet? Anyatejes, vagy tápszeres? Nem kap véletlenül Infacolt? Attól bukhat.. Vannak az AR típusú tápok kifejezetten bukós babáknak. Vagy menj el egy gyógyszertárba, hátha tudnak adni valamit..
2011. dec. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Anyatejes baba, és érdekes, amikor vizet adok neki, azt nem hánnya vissza. Semmit nem eszek másképpen, mint eddig, a gyógyszertáros azt mondta, "van ilyen".

Semmi készítményt nem kap, csak anyatejet.

2011. dec. 31. 17:31
 5/23 anonim ***** válasza:

Próbáld úgy, hogy nem ütögeted a hátát semmikép, csak simogatod fel s alá, szépen lassan.

10 percig büfiztesd, ha kell 15 percig. Valószínűleg levegősen szopizik.


Milyen gyakran eteted emiatt? Mert lehet még hasfájása is.


Valóban van ilyen. Amíg a súlya nő, addig nincs gond.

Nálunk is így volt, csak nálunk fogyott a drasztikus bukása miatt. Reméljük nálatok ez cseppet sem lesz így! Egy idő után kinövik, min. hozzátáplálásnál (nekünk pl. csak az segített).


Arra figyelj, hogyha sugárban hány, akkor azonnal irány az ügyelet!

2011. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem sugárban hány, csak büfizget, foltokban.

Igen, már én is gondoltam rá, hogy túl hamar kap emiatt, úgyhogy szigorúan 3 óránként adok neki 10 percet.


Köszi a segítséget, megspóbálom tovább büfiztetni :)

2011. dec. 31. 17:39
 7/23 anonim ***** válasza:
Próbáld 20 percig büfiztetni és közben nem ütögetni a hátát. Ha már büfizett, akkor se tedd le, mert utána még büfizhet többet is és jöhet vele tej. Az én lányom is nagyon sokat bukott, el fog múlni, ne aggódj.
2011. dec. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát laikusként nehéz erre mit mondani, mert azt is olvastam a bukás ijesztőnek soknak tűnhet, de a valóságban semmiség. Illetve lehet súlyos betegség tünete is például a refluxé, amikor is speciális tápszer kell neki, bármennyire sem szeretnéd.


Én egyébként nem ragaszkodnék mereven a 3 órához és a 10 perchez, mert lehet ezzel is baj van, tisztában van a baba ezzel és nagyon kiéhezik mire letelik a 3 óra és gyorsan fal, hogy minél többet tudjon enni a 10 perc alatt. Mert különben jön a 3 óra éhezés.

Úgyhogy én ezen is változtatnék, nem kényszerítenék ekkora gyereket arra, hogy kiéhezzen és gyorsan faljon.

Az enyém két óránként evett 1 órán keresztül és semmi baja nem volt a mellbimbómnak, pont most dobtam ki 5 év után a bimbókrémet. Úgyhogy nem lesz baj, ha változtatsz ezen és nem 10 percig, hanem 15-ig szoptatod illetve amíg igényli.


Mert a habzsolásnak, éhezésnek felnőtt embernél is hányás a vége.

2011. dec. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"3 óránként adok neki 10 percet."

Elkerüli a figyelmeteket a lényeg!!!!

Hát mi az, hogy 10 percet adsz neki ?:)

Kedves anyatárs, az én babám nagyon jól szív (hála az égnek) és így is van hogy 20 percig is szívogat egy cicit. Van a komfortszopás jelensége, amikor már csak az "élvezetért" van rajtra, de ez is kell neki! Szóval addig tartsd rajta , amíg a baba szeretné!Szerintem.

Szopi után érdemes picit tartani a karodban még, nem egyből büfiztetni, 3-4 perc pihi, utána jöhet a büfi, szépen finoman simogatva a hátát.

A büfizés során pedig a bukás egy természetes dolog. Ha nem sugárban jön vissza, az nem gond. A gyomornál van egy záróizom, ami kb. 4-6 hónapos korra záródik úgy, hogy a kajcsit már nem engedi vissza. Még napi 1-2-i olyan bukás is belefér, amikor nagyobb adag jön vissza (mondjuk 20 ml).

2011. dec. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

ja, és a 3 órákhoz se ragaszkodj. Nálunk van, hogy óránként cicizik, van hogy 4 óránként.

Régen volt kötelező a 3 órákat kivárni, mostmár rájöttek hogy az igény szerinti szoptatás jobb és "életszerűbb". 1. a baba tudja mikor éhes 2. a tej szopik alatt termelődik nagyrészt. Tehát elegendő tejhez szoptatni is kell!:)

ezek csak jótanácsok, ne vedd kioktatásnak!! :)

2011. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!