Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 10 hónapos. Adhatok már...

Babám 10 hónapos. Adhatok már neki ilyenkor főzeléket?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyet? Vagy még várjak vele?
2012. jan. 2. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:

A védőnő javaslatára mi már 5 hónaposan elkezdtünk a főzelék bevezetését, úgy hogy a mai napig 6-7 alkalommal szopizik is még a kisfiam.

Burgonya- alma ez volt a kezdet és az alap, ehhez jöttek sorjában a sárgarépa, sütőtök, brokkoli, stb. és most már a csirke husi is. 7,5 hónapos, és szerencsére mindent megeszik, ami elé kerül :)

2012. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, mar 8 honapos kortol be lehetett volna fokozatosan vezetni a fozelekeket.


Kezdjetek a krumpli fozelekkel, de ehet mar zoldborsot is jol atpaszirozva, esetleg spenotot.

2012. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sot măr ennyi idosen a kisebb, darabos, de konnyen raghato eteleket is ennie kellene a picurnak. :)
2012. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Eddig még nem mertem neki adni, első baba. Mostanáig tápszert és cicit kapott. :)

2012. jan. 2. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatod mar neki a fozelekeket. :))
2012. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos és még nem evett szilárdat? 6 hónaposan be KELLETT volna vezetni, mivel kiürült a szervezetéből a vas és egyéb ásványi anyagok.

igen, vezesd be minél előbb és szólj az orvosnak is, csinálni fognak egy vérvételt ha valamiből hiány van a szervezetében akkor tablettával is pótolhassa.

ez nagy butaság volt :(

2012. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De, már kapott szilárd ételt, de fájt tőle a hasa, meg nem is kérte, ha próbáltam neki adni.

Anyósom azt mondta, hogy a férjem is ilyen volt babának, próbálkozzak majd egy kicsit később.

2012. jan. 2. 13:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Simán mehet neki, akár paradicsom is már. Meg cékla. Nagy sláger lesz !
2012. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szinte már mindent adhatsz neki, de mivel az elején tartasz, így csak elölről szépen mindent sorjában. Neked annyival "könnyebb", hogy nem kell gondolkodnod mit adj neki, mert tényleg mehet már főzibe husi, hal, máj. Habarhatod joghurttal, lisztes-olajos rántás, sajt, tojássárga. Szerintem gyorsan hozd be a lemaradást! Én 10 hósom puffasztó dolgokon kívül minden teszik, mert ő is érzékeny pocijú. De attól még adok/adtam neki főzit, mert ezen minden baba átesik, hogy hozzá kell szoknia a szilárdhoz. Csak zárójelben: (ezért nem hallgatunk anyósra)
2012. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt már belátom. :)

Ma ebédre már kapott főzeléket, egész jól tűrte. igyekszem behozni a lemaradást. Szerintem a férjem ezt szóvá is fogja tenni az anyósomnak, mert imádja a fiát és nem hagyná szó nélkül. :)

Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 2. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!