Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyszulokre hagyhatom 4...

Nagyszulokre hagyhatom 4 napra 20 honapos babam?

Figyelt kérdés
Eddig 3 alkalommal hagytam itthon 1-1 ejszakara, es kicsivel egy eves kora utan 3 napra. Mindig nagyon jol viselte, sosem volt gond. Eleg anyas, de anyummal is nagyon jol elvan. Ti mikor biztatok a nagyszulokre babatokat, es mennyi idore?
2012. jan. 2. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha ismeri, szereti a nagyszülőket, akkor menj nyugodtan, jó helye lesz.
2012. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
18 hónapos a lányom,és még soha nem aludt nagyiknál,pedig napi szinten együtt vannak.De ha ti már próbáltátok akkor miért ne?
2012. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szokott gond lenni az 1-1 napos otthagyásokból, akkor szerintem megpróbálhatod. Én mondjuk nem hagytam még őket egyetlen napra sem (3 és fél éves, 17 hónapos), ha el is mentünk (eddig háromszor) este valahová, éjfélre mindig itthon voltunk legkésőbb, de mondjuk nekem a kisebb még szopizik is. Nekem mindkettő remekül elvan a mamával, imádják, simán el is alszik vele a kicsi is, pedig amúgy cicizni szokott elalváshoz, de mindig látom rajtuk éjjel a megkönnyebbülést, amikor hazaérünk. A kicsi olyan vehemensen kezd szopizni, mintha addig éhezett volna, a nagyobbom meg mindig megébred egy pillanatra, amikor megpuszilom, elmosolyodik és onnantól alszik igazán jól. De ha a tiéddel nincsenek ilyen dolgok, próbáld ki. Ha 3 napra már ott tudtad hagyni, a 4 nem sokkal több...
2012. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne hagyhatnád rájuk? Én már 6 hónaposan is rájuk hagytam 1-2 napra,amíg vizsgázni mentem. Nem volt ebből semmi gond.
2012. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok


Miért lettem lepontozva?Mi rosszat írtam?

2012. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagyit szereti, persze. A fiam 19 hós volt, amikor 4 napra egyedül hagytam a nagyival, mert épp a hugi született. Az első este nem volt könnyű neki, de aztán minden simán ment.
2012. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Hát lehet, hogy én vagyok a kakukk tojás, de én nem hagynám napokra senkire a babámat ennyi idősen.

Szerintem az anyának a gyereke mellett van a helye, persze kivétel, ha valami nagyon fontos dolog miatt kell elmenni. Pl. kistesó születése, egészségügyi gondok, stb.

Az enyém még csak 1 éves, de eddig a leghosszabb idő, amit távol töltöttem tőle az kb. 5 óra volt.

Nagyon anyás, ami nem csoda, hisz az apukáját elveszítettük...

Viszont ez egy olyan kérdés, amit valaki vagy úgy lát, hogy persze, miért ne? Vagy úgy, hogy egyáltalán nem.

Ha eddig is rájuk hagytad, és a 3 nap alatt nem volt gond, akkor szerintem 4 nap alatt sem lesz.

2012. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Senkit nem pontoztam le, mindenki zöldet kapott tőlem.


Az az igazság, hogy én a születése óta dolgozom, a saját vállalkozásomban (persze nem egész nap, de vinnem kell a dolgokat, mert egyedül nevelem, nincs más választásom).

Szóval hetente 2-3 alkalommal 3-4 órára elmegyek otthonról, ezt így szoktuk meg, és abszolut semmi gond nincs. Az eddigi alkalmak során munkaügyben kellett elutaznom, most először kikapcsolódni mennék :)

Valójában hetek óta ezen rágódóm, hogy elmehetek-e. Mindenki azt mondja, hogy ennyi belefér, mások is a nagyszülőkre bízzák a gyereket. Kíváncsi voltam, hogy más anyukák hogy látják ezt. Köszönöm szépen a válaszokat, még írjatok!

2012. jan. 2. 21:52
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Úgy gondolom, hogy ha már 3 napot "túléltek" a nagyival, akkor a 4 vagy 5 nap már nem nagy különbség.


A fiam másfél éves múlt, de eddig a legtöbb idő 24 óra volt, amit nélkülem töltött, akkor az apjával volt, 16 hónapos korában. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy napokra otthon hagyjam. Na nem mondom hogy nem esne jól kikapcsolódni, de én ilyen vagyok...


Jó pihenést!

2012. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sem lesz gond, ha anyukáddal jól elvan. Én megértelek, hogy szükséged van kikapcsolódásra, főleg ha dolgozol és még egyedül is neveled. Mi ketten vagyunk a férjemmel, de mégis kell néha a pihenés.

Eddig még csak 1-1 éjszakára hagytam anyukámnál, de rábíznám többre is, csak még nem adódott alkalom.

Én úgy gondolom, hogy nem jó, ha az anyuka rátelepszik a gyerekére, mindkettőtöknek szüksége van élményekre, a babádnak pedig egy boldog, kiegyensúlyozott anyukára.

2012. jan. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!